Jump to content

anmisz

Members
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Personal Information

 • Location
  Ełk
 • Occupation
  IT

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na warsztat pierwsza weszła IX-tka , niestety zawiódł sprzęt fotograficzny i początek budowy nie został uwieczniony dla potomnych 🙂 (a potem już jakoś poszło bez focenia postępów na bieżąco). W chwli obecnej model wygląda jak poniżej, zastanawaim się jeszcze nad potraktowaniem modelu farbami olejnymi ale.... chyba nie bedzie to jeszcze TEN model. 🙂 Ps. Proszę o delikatne komentarze:-)
 2. Decyzja podjęta 🙂 Będzie w kolorze spodu.
 3. W mojej ocenie raczej nie latały czysto bojowo , polskie dywizjony latajace na XVI-ach były częscią BAFO (British Air Forces of Occupattion), formacji utowrzonej po zakończeniu wojny. Przez ostatnią godzinę szperam "w internetach" w temacie koloru jakiego powinienem użyć do pomalowania wnęk i klap podwozia w Spitfire IX WX-D. I przyznam że jestem totalnie zdezorientowany. Oficjalna specyfikacja kamuflarzu i oznakowania RAF, nic nie mówi wprost o wnękach i klapach podwozia , niektóre dyskusje na forach wskazują że moze to być kolor srebrny, instrukcja modelu mówi o kolorze kamuflarzu dolnych powierzchni , a znalazłem też zdjęcia maszyn na któych widać że użyto koloru szarozielonego. Dostępne są więc następujace opcje: Srebrny Szarozielony Kolor kamuflażu dolnych powierzchni Ja skłąniam się ku trzeciej opcji, a co wy koledzy sadziecie?
 4. W pracy Sajgon , nie mam czasu na modelowanie 😞 Zamówiłem Polish Wings 16 przyda się jak już ogarnę się z robotą.
 5. No i pierwszy zong, planuję zrobić XVI TD238 z czasów W. Króla ale jak widać na zdjęciu ten egzemplarz miał 4 szprychowe koła. No coż bedą kolejne zakupy 🙂
 6. Masz całkowitą rację, dokumentacja najpierw! - musze na przyszłość bardziej panować nad emocjami 🙂
 7. Witam kolegów, po klilkunastu już latach przerwy w modelowaniu postanowiłem wrócić do hobby. Pierwszy model po przerwie stał się poligonem do oswajania nowego aerografu i farb akrylowych , kolejny raczej nie nadaje się do pokazywnia i trzeci wygląda już na tyle znośnie (Galeria) że postanowiłem zaistnieć na forum 🙂 Wpadłem na pomysł aby zrobić podwójny projekt "spitfirowy" , dziś dotarły zamówione modele i dodatki do nich - oba bedą w polskich malowaniach. Pod wieloma względami ten warsztat będzie wyzwaniem (powrót do hobby, pierwszy warsztat, nowe dla mnie dodatki itp..). Teraz czas na kompletowanie dokumentacji i do roboty !!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.