Jump to content

sdkfz

Members
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

335 profile views
 1. Dobrałem go kiedyś do darmowej wysyłki i po prostu byłem ciekaw jak słabo będzie zrobiony i nie spodziewałem się, że aż tak Chcę po prostu doprowadzić swój pierwszy warsztat do końca na forum i zapomnieć o tej firmie.
 2. Model powoli idzie naprzód. Zdecydowałem się nie malować wnętrza. Raz, że chcę kabinę zamkniętą, bo i tak nie ma się czym chwalić, a model ma szybciej powstać tym bardziej jak zobaczyłem spasowanie reszty elementów. Szczeliny zalałem klejem, żeby zaszpachlować je, więc jutro może pokażę kolejne zdjęcia.
 3. Dzisiaj trochę pokleiłem. Załączam zdjęcia na dowód tego. Dodatkowo pokazuję wszystkie wersje malowania. Jeszcze nie wiem, w której zrobię. Nie spodziewałem się, że spasowanie elementów będzie aż tak fatalne. Byleby go szybko skończyć i kupić normalny model.
 4. Witam, witam. Na warsztacie model za 15 zł. Wskazówki i porady mile widziane, a krytyka jeszcze bardziej. Model pewnie nieznany na forum i może lepiej, żeby tak pozostało Celem jest czyste sklejenie i poprawne malowanie. Podoba mi się, że plastik jest dosyć sztywny, znacznie twardszy niż w tanich modelach Revella.
 5. Dawno mnie nie było, ale ostatnio posklejałem resztę akcesoriów.
 6. Co to za kije z tyłu i do czego były używane? To jakaś przedłużka anteny?
 7. Ale nie chodzi mi o zestaw aerograf + kompresor tylko o to co pisałeś o jakimś zaworze, wężyku itp. Mam tak: farby Humbrola emanel. Aerograf jakiś około 70 zł dałem za niego na allegro kilka lat temu. Chyba 0.2mm. Jeżeli uda mi się wymienić dyszę to powiedzmy, że aero mam. Kupiłem butlę, żebym miał jak przetestować ten aero po czyszczeniu (przy czyszczeniu właśnie złamałem dyszę). Potrzebuję czegoś co ma być pomiędzy aero i butlą. Nie znam się na ciśnieniowych rzeczach, więc tak jak pisałeś jakaś rurka na pewno, jakiś zaworek. Nie wiem czy jakieś szybkozłączki, przejściówki itp. są jeszcze konieczne... Po prostu chciałbym linki do takich produktów, żeby nie było, że kupię coś co nie będzie współgrać. To jedno. Drugie to, że jakbym chciał za jakiś czas kupić kompresor taki komplet z butlą jak pokazałeś na olx, a teraz bym składał zamówienie i np. można wykorzystać ten sam wąż co butli i np. dać jakąś szybkozłączkę, adapter lub cokolwiek w sensownej kwocie np. 5-10 zł, a nie 100 i używać tego w przyszłości z kompresorem to wolę to zamówić od razu jedną paczką.
 8. Czy mógłbyś podać linki do rzeczy, których potrzebuję? Nie chcę kupić czegoś, a później wymieniać. I taki zestaw mi się nada to takiego kompresora z małą butlą czy coś jeszcze trzeba będzie?
 9. Właśnie, że ja bym chciał zrobić samą fakturę drewna, ale malowanie jak reszta czołgu. No może miejscami zdrapana farba będzie
 10. Dzięki, a jak mogę właśnie zrobić taką fakturkę drewna?nakleić kilka warstw taśmy malarskiej i zrobić kilka lekkich nieregularnych linii?
 11. Myślałem, że to jest na zasadzie, że tylko ten wąż pneumatyczny ma być z dwoma gwintami do nakręcania.
 12. Nie. Zarówno w butli jak i w aero jest gwint do nakręcania na niego. W butli jak mierzyłem suwmiarką 10mm, a na aero 9mm.
 13. Hej! Na strychu znalazłem stare klejone przeze mnie figurki. Mam jeszcze do nich blaszki - pasy do broni. Kilka broni i amunicji się zagubiło, ale jest to zestaw premium, więc myślę, że jak znajdę głowy (albo dokupię) to ukończę je. Figurki są w zasadzie sklejone... Proszę tylko o pomoc co i jak mogę jeszcze poprawić przed podkładem. Mam Mr Surfacer 1000 w sprayu. Jeszcze tego nie używałem. Nie wiem czy teraz powinienem przykleić broń i pasy i dopiero podkład, malowanie itd? Część zdjęć nie wyszła ? Jednej figurce przegiął się jakiś pręt, który niesie. Nie wiem czy prostując go kleszczykami nie złamę go.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.