Jump to content

MayonesEXG7

Members
 • Posts

  78
 • Joined

 • Last visited

Reputation

7 Neutral

Personal Information

 • Location
  Nad morzem :)
 • Interests
  Wariot metalowo gitarowy, amatorka modelarska,historia II WŚ, chyba pancerka :)
 • Occupation
  Strunowy
 • Youtube
  iniewiem0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. GitaryRóżneMajaKolory.DoGibolaYoungaZ AC/DC daleko
 2. StratocasterNieGibsonPanie3SingleCoilToWidać
 3. Pierwsze figsy na forum.Akryl ModelColoir
 4. Przyszły washe i paczka, jutro może się pobawię jeszcze. Pilot angol na konwert niemca. Poprawka na ogonie zrobiona, ale odpadł ten wąż kalka, na białym odcinku ogona, ale z drugiej strony kalki całe. Okopcenia skrzydeł, są jakie są, na tym zdjęciu jeszcze nie widać. Kolejność, to varnish gloss, na suche kalki, i potem satyna, również vallejo i wash tamki accent line czarny. Figsy wciągają bez kitu heeh. Mogę rozcieńczyć akryl thinnerowski valejki z lakierami varnish i satyna. Tej samej firmy ,aby pędzlem zabezpieczyć ?
 5. Z niewinnej wpadki, zespawał z sobą dwa statki " Wolność ma, zapach acetylenu heeh. Jako było, stoczniowiec. Nie muszę już łazić na doki, oglądać mewy i foki. Praca gniot!!
 6. Skoro, tą samą metodą kalki mi gloss z puszki (z zdjęcia ) nie zżarł w spitfire mistercrafta, to walę varnish gloss valejki i potem satynę pół matową. Dalej wiadomo, tamiya panel accent i nie będzie takie szkarad straszny Ostatnie zakupy z agtomu z przed miesiąca, i oczekiwana paczką ponowna z tego sklepu, i pomysł na żywiczne postacie z a akcesoriami od Przemek Przybulski -Pozdrawiam tego Pana, to koszt mnie zakupów wyniósł obecnie koło 360zł..ała...drogi ten sport. Pomysł na latawca, bo nie mam weny na pancerkę ostatnio,tylko dokończyć to co mam a może 1'144 F16 itp Ostatnio fiurki, trochę wciągnęły...hehe Muszę trochę od modelingu zluzować, bo wiem, że wciąga, a niedługo mam rozmowę kwalifikacyjną, do nowego zespołu, tańca i śpiewu i miłości..i nie chce dać dupy, więc ćwiczę w domu zagrywki.
 7. Kalki leżą ok, ale Zastanawia mnie jak to będzie gdy położę lakier na wyschnięte kalki czy jakikolwiek ze specyfików lakierów czy marfit i inne specyfiki nie zniszczy kalkomanii
 8. Pytano, do StaryFajter . Czy, jak już położyłem kalki, bez mark fitów i innych specyfików do kalek, mogę użyć mark fit strong tamki (pod i na kalki ) specyfiku na kalkomanie(nie odpdanie) ? Nie rozpuści mi logo ? Czy położyć varnish gloss vallejo, i satynę vallejo, bo taką zamówiłem. Jaka kolejność ? Czekam również, na wash accent tamiya line czarną, jak i całą resztę zamawianą z agtomu.
 9. Chwilowo tak. Bawię się model colorem i figurantami rosyjskimi, jak na zdjęciach. Większość poświęcałem na to czas ostatnio, z racji nowego pigmentu farby i z czystej ciekawości. " Niemiec płakał, jak się przesiadał ". Podstawka, taka chwilowa . Chce ja rozwinąć bardziej. Muszę zamontować przednie mocowania na "gąskę " dodać następne ogniwo gąsienic na płycie z przód pojazdu *jako dodatkowa osłona pancerza" Montaż filtra powietrza, wyciorów,osłony anteny,dwóch przednich włazów,włazu na kopule.. jest trochę tego jeszcze. Muszę nabyć, nowego figuranta dowódce. Co do nieprawidłowego montażu, tylnych haków, to nie mogę z thinerować i odlepić (przyczyna sklejania, przed primerem, to robiłem,nawet nie odchodzi..cóż) zamontuję jak będzie.. Nie chce uszkodzić modelu, bo to jednak z tą pancerką to zajmuję mi dużo czasu. Nie wiem ,czy dokupię coś na schurzeny na kadłub, albo model zostawię, jedynie z osłonami na wieży. Kolor gaśnicy, zmieniam na bazowy jednak. Spawy na wieży, trochę przy duże- to wina praktyki, i może akrylu szpachlowego, ale jeden spaw idealnie wyszedł, ale coś tam poprawiłem znowu i z partoliłem... Brak kalek z numeracją pojazdu. Wash, jaki posiadam jedyny w domu to AK 0.66 Afrika Korps. Nie będę washował, dopóki nie dokupię do pędzla, lakierów vallejo vanish gloss itp.
 10. Powiem tak, Panie na Żuławach. Jak ja bym miał się pitoleniem wiecznie ludzi przejmować, to bym pilca dostał i chodził bym po lekarzach. Ludzi nie zadowolisz, czy to niektórych "słownych wyłącznie" modelarzy bez obrazy (tego co wyrzucili z forum), tym bardziej kobiety haha.. jak i resztę dookoła też. Pamiętaj,że ludzie celowo wprowadzają, zamęt innym i całą swoją intrygę i plan, komuś dopiec. To się nazywa, zakompleksienie i frustracja (nie piszę o was, użytkownikach tego forum, ogólnikowo) Robić swoje, mimo, że życie czasami, nie wygląda jak w telenowelach to z uśmiechem na twarzy. Czuć się, z modelem dobrze,,warsztatem,praktyką. Nie urodziliśmy się Bogami Greckimi, z wielkimi mocami . Coś przerabiałem " muzycznie" krytykę w moją stroną przez kilka lat(czy to kapele,czy projekty osobne). Mam, większy warsztat w tym, niż w klejeniu modeli. Ale, niech tak zostanie. Zaczynając modeling klejąc T34-85 Revella 1:72, a przypadek taki trochę dziwny, że wynosząc śmieci pod domem, znalazłem książki o pancerce rosyjskiej i niemieckiej. Akurat czas, gdy wciągały mnie czołgi i moje samopoczucie było, takie rozchwiane emocjonalnie. Dzięki, temu moja "cierpliwość i podejście do spraw" traktowałem, jak odnośnik modelarski". Odpoczywała głowa. Przypadek, nie sądzę. "Żadna siła nie rozklei, kropeleczka na czubeczku, i wszystko jest w porządeczku " Pozdrawiam i Keep Calm Pancerka
 11. Trudno było z ogonem, z tymi kalkami, bo wyginały się jak salsa na parkiecie,ale dałem radę. Sposób na kalki, już swój obyłem. Tzn. Nakładam z wacika mokrego na model, a następnie na mokro układam. Nie ma rewelki jak za taką cenę, dla mnie do nauki w sam raz. Teraz, to tylko taśma malarska i odcinanie oszklenia kabiny. Najpierw podkład,następnie odcień, w kolorze górnego kadłuba. Jeszcze podwozie, kalki skrzydeł góra i dół,nóżki i koła. W zestawie brak "czopka" pod skrzydłami, bo tego w wypraskach nie ma . Pytanie ! Czy spray clear gloss deco colour z puszki, nie zaszkodzi kalkom ? Myślę, aby dać wash po clear glossie czy odwrotny zabieg ? Przyda się suchym pędzlem, zrobić okopcenie lekkie na skrzydłach czarnym model color, na wysokości łączenia skrzydeł z kadłubem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.