Jump to content

Koksos

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Koksos

 • Birthday 03/27/1993

Personal Information

 • Location
  Gdynia

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, czy temat jeszcze żyje? Otóż przygotowuję się do pracy nad tym modelem i szukam we wszystkich możliwych źródłach informacji o malowaniu okrętu. Głównie chodzi mi o pokład nadbudówki. Widziałem wersje modeli z szarym, brązowym i oliwkowym pokładem. Chciałbym odtworzyć okręt z września 1939r. Macie jakieś informacje na ten temat?
 2. Ustawienie figurek względem źródła światła Oświetlenie figurek Odrysowanie cienia Wycięty szablon gotowy do malowania Po pomalowaniu Figurka z namalowanym cienniem
 3. Właśnie nie chcę robić nic kontrowersyjnego. Zastanawiam się nad tym czy na pewno robić pasiaki, czy może jeńców wojennych. Mniej bezpośredni przekaz. Mam już patent na robienie cieni figurek. Mianowicie oświetlam figurkę zgodnie z padaniem światła docelowego na kartce papieru, odrysowuję cień ołówkiem, następnie wycinam ten obrys i mam szablon do położenia na dioramie. (zrobię fotostory, bo może być mało zrozumiałe). Cienie na samych figurkach to będzie wyzwanie. Mam nadzieję, że się uda.
 4. Tak. Słupy w ogóle nie są jeszcze "oświetlone". Na razie są pomalowane tylko szarym podkładem i jakimś czarnym washem.
 5. Dzień dobry, Jestem w trakcie tworzenia pierwszej od wielu lat dioramy, gdyż wpadłem na pomysł zrobienia efektu padania światła w nocy. I nie chodzi tu oczywiście to zamontowanie żaróweczki LED i ciągnięcia kabli. Cały efekt miałby być namalowany aerografem. Nie wiem czy jestem pierwszy w tym temacie, bo nigdy nie spotkałem się z podobnym pomysłem. Może znacie podobne prace. Mam już gotową bazę, i wydaje mi się, że wyszło całkiem nieźle. Nie jestem profesjonalistą, a z aerografu korzystam od około miesiąca, ale efekt już mi się podoba. Słupy pod drut kolczasty są jeszcze niedoko
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.