Skocz do zawartości

Su-27 UB Flanker C (Academy 1/48)


Ipkinss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Długo myślałem nad założeniem tego tematu Współczesne samoloty bojowe to zupełnie nie moja działka, a i skala nie ta co zwykle Dlatego też potrzebuje porad kolegów, którzy zajmują się tym tematem na codzień. Ale może najpierw kilka słów o genezie tego projektu...

 

Otóż, model powstaje na specjalne życzenie mojej Lubej, która w tym roku pierwszy raz była na prawdziwych pokazach lotniczych. Bardzo podobał jej się pokaz świetnych Red Arrows i czwórki Finów na Hawkach... Su-27 już w czasie kołowania zrobił na Niej duże wrażenie, a start i pierwsze akrobacje obserwowała z zapartym tchem. Niestety dobrze wiemy jak skończył się ten pokaz...

 

Po jakimś czasie poprosiła mnie żebym zrobił dla Niej model Su-27 (ku pamięci). I tak od jakiegoś już czasu rzeźbię Suchoja w cztery ósemce. Chcę go skończyć do choinki.

 

A teraz już o samym modelarstwie. Model jest już w dużym stopniu zrobiony. Problemów przy sklejaniu brak. Jedynym gorszym miejscem były sloty, ale to raczej z mojej winy aniżeli Academy.

 

Malowałem Humbrolami zawierzając numeracji znalezionej w necie. Układ plam kamuflażu jest raczej dowolny, tylko z grubsza wzorowany na zdjęciach oryginału Wiem, że to nie do końca tak jak trzeba ale mojej Pani nie będzie to przeszkadzało Nie jest to mój "klasyczny" projekt dlatego pozwoliłem sobie na trochę swobody.

 

su01.jpg

su02.jpg

su04c.jpg

su05.jpg

 

 

A teraz pytanie do znawców:

 

Jak dobrze pomalować silniki? Dysponuję czterema metalizerami Mr Metal Color - stainless, alumine, chrome silver i iron. Jak mogę zrobić efekt przepaleń metalu? Czy są na to jakieś dobre patenty?

 

Będę wdzięczny za wskazówki

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silniki to wejdź na www.naritafamily.com

Co prawda strona po japońsku i angielsku, ale tam pokazany jest artykuł z budowy Su-27 w 1/32.

Silniki są fajnie pokazane. Znaczy sie malowanie.

Gość malował bodajże alcladami, ale myślę że kilka technik jest fajnie pokazanych.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

 

Seba_The_Eye dzięki za linka! Przydał się

 

Model właściwie skończony. Brakuje kalek z numerem i flagami ale te wydrukuję dopiero w styczniu jak wrócę zza granicy.

 

Cóż mogę powiedzieć. Współczesna maszyna bojowa i to w 1/48 to dla mnie zupełna nowość. Model sklejałem około dwóch tygodni co jak na mnie jest tempem ekspresowym. Jak pisałem wcześniej projekt był bardzo "luźno" przeze mnie potraktowany. Su ma się okazale prezentować i chyba tak właśnie będzie

 

su12.jpg

su14.jpg

su16.jpg

su17.jpg

su06.jpg

su07.jpg

su08.jpg

su09.jpg

su11.jpg

su15.jpg

 

 

Chętnie posłucham uwag i krytyki, kto wie, może jeszcze kiedyś skleję coś z tego obszaru tematycznego

 

Pozdrawiam Ipkinss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku...ku...ku...kurka wodna...No cóż...jest piękny...Kamo niecodzienne aczkolwiek fajne a luźne podejście popieram gorąco Naprawdę super maszyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie ma gwiazd na statecznikach?

Pozwolę sobie zacytować:

Model właściwie skończony. Brakuje kalek z numerem i flagami ale te wydrukuję dopiero w styczniu jak wrócę zza granicy.

A sam model prezentuje się bardzo efektownie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.