Skocz do zawartości

Ford Bronco 1981 1/25 - AMT - todd4


todd4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym forum.

 

Od jakiegos czasu powoli składam Forda Bronco i potrzebuję kilku podpowiedzi.

 

Pudełko:

 

foto_3.JPG

 

Buda - była pomalowana ale niedokładnie a poza ty zobaczyłem braki w liniach podziału wiec troche porobiłem. Teraz zmatowiłem cały laieir i chce jeszcze raz pomalowac - czy ma to sens czy lepiej wrzucic go do dota i dopiero wtedy malowac?

 

foto_1.JPG

 

Rama - pomalowane jeszcze tylko amortyzatory i sprezyny pomalowac zostało.

 

foto_5.JPG

 

Zderzak - zrobiony z polaczenia dwóch zderzaków do pomalowania

 

foto_6.JPG

 

Felgi - długo w docie leżały zeby pozbyc sie chromu;) Będą czarne ale nie moge ich doczyscic tam w srodkach. Ma ktos jakis pomysł jak to zrobic?

 

foto_2.JPG

 

Przód/grill - potrzebuje pomysłu jak wyciąć te szczeliny pomiedzy kratką - tak żeby było widac chłodnice przez grill.

 

foto_4.JPG

 

Auto planowo nie bedzie miało chromu jak oryginał tylko zderzaki felgi itp czarny błysk. Buda cała zaś będzie w czarno szaro białe moro.

 

Co o tym sadzicie moze jakies pomysły lub podpowiedzi.

 

Przepraszam za jakosc zdjęć następnym razem bedzie lepiej.

 

pozdrawiam

todd4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastę lepiej wrzucić i malować od nowa , gril możesz cały środek wyciąć i zrobić nowe poprzeczki z profili EverGreen'a, a z kołami już kolega wytłumaczył, re małe miejsce przeleć szczoteczką do zębów bądź wykałaczką, pozdrawiam i witam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przód/grill - potrzebuje pomysłu jak wyciąć te szczeliny pomiedzy kratką - tak żeby było widac chłodnice przez grill.

Najpierw całość do Cleanlux. Potem od tyłu zeszlifuj plastik albo zbierz jakimś Dremelem aż do momentu kiedy zaczną pojawiać się dziury w miejscach otworów pomiędzy ożebrowaniem grilla - pojawią się eleganckie otwory a ożebrowanie pozostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że te bude to psiknij podkładem jakimś (cieniutką warstwę). Zobaczysz wtedy czy wszystko jest równe i czy jest potrzeba mycia całości. Im mniej myjesz tym mniej okaleczasz plastik

 

Pozdrawiam

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CleanLux bardzo dobrze czysci chrom - dzieki

 

Co do kasty to narazie lakieruje jeszcze raz jak bedzie za grubo wtedy sie umyje .

 

Powoli powstaje tez silnik i podwozie. Nie mam pomysłu jedynie na wnetrze ale to na koncu. Jutro moze jakies foty zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po krótkiej przerwie na forum.

 

Podwozie prawie skonczone - wymaga jeszcze tylko drobnych poprawek. Tylne prawe kolo szczególnie.

 

Silnikowi brakije jeszcze filtra i kopolki ale wydaje mi sie ze dobrze sie prezentuje.

 

Wnętrze nie ruszone.

 

Kasta narazie czarna - ciągle kombinuje jak zrobic zeby dobrze wyszło moro. Potem na wierzch napewno jakis numer startowy i moze jakas reklama.

 

Prawdopodobnie zamiast hard topa ktory jase w zestawie będzie soft top oparty na klatce wewnętrznej. Zapas i karnister wylądują wewnątrz auta. Pomyslę tez o snookerze, wyciągarce w przednim zderzaku i halogenach na dachu (ewentualnie na masce przed szybą).

 

Maske chce zrobic otwieraną i mysle nad zawiasami - skad takie mini zawiasy wytrzasnąc?

 

 

 

foto_1.JPG

 

foto_2.JPG

 

foto_3.JPG

 

foto_4.JPG

 

foto_5.JPG

 

foto_6.JPG

 

foto_7.JPG

 

foto_8.JPG

 

foto_9.JPG

 

foto_10.JPG

 

foto_11.JPG

 

foto_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Maske chce zrobic otwieraną i mysle nad zawiasami - skad takie mini zawiasy wytrzasnąc?

 

Nic trudnego. Potrzebujesz do tego celu igieł lekarskich (iniekcyjnych - takich na strzykawkę) i drutu o średnicy takiej jak wewnętrzna średnica igły Z igieł robisz sobie tulejki, które wklejasz w karoserie, a do klapy kleisz "zawiasy", które potem wsadzasz w tulejki i gotowe

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.