Jump to content

Imperial TIE Interceptor - Easy Model Pocket [REVELL]


Recommended Posts

Oto przepisowy inboxik tego malutkiego modeliku:

 

img3660.th.jpg

 

img3661o.th.jpg

 

img3662g.th.jpg

 

W związku z budową mam pytanie do starszych kolegów modelarzy - jakich barw mógł użyć Revell do malowania w/w modeli? Nie posiadam niestety żadnych innych ich starwarsowych modeli, ale jak dobrze pamiętam mają normalne, gotowe do malowania zestawy. Stąd moje pytanie do ludzi dobrej woli posiadających do nich instrukcje o pomoc - jakie numery farb Revell poleca (z jego własnego zasięgu farb).

Link to post
Share on other sites

Witam,

jak widzę kolega chce trochę powalczyć z Revell’em. Myślę, że można będzie z niego zrobić zupełnie przyzwoity model. Co do malowania to wszystkie modele Revell’a są już pomalowane i trzeba je tylko poskładać. Nie ma mowy w instrukcjach o malowaniu.

Przejrzałem teraz instrukcję do Tie Interceptora z Fine Molds i jeśli mogę zrozumieć japońskie krzaczki to zalecają oni kolor nr 74 z palety farb Gunze serii C czyli IntermediateBlue. Z tego co pamiętam to taki kolor odpowiada rzeczywistości, jeśli możemy o niej mówić w przypadku modelu SF .

No i oczywiście będę z zainteresowaniem oglądał postępy prac nad budową.

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites

Ja zaproponowałbym szary 147 (chyba) humbrola. Mi osobiści niebieski nie pasuje zbytnio.

 

Swoją drogą to ten revell jest bardzo podobnych wymiarów co wspomniany wcześniej przez Piotrka Fine Molds, ale Twoja w tym głowa by nie tylko skalą ale i wyglądem przypominał swojego japonskiego brata ;)

 

Powodzenia

Link to post
Share on other sites

Znalazłem takie coś Revella, które wymaga malowania:

http://www.revell.de/starwars/produkte/en-republic-star.html

 

Podejrzewam, że panele oraz wnętrze kokpitu pomalowano na anthracite grey bądź jakiś odpowiednik Panzergrau, ale szczęśliwie nie widać właściwie łączeń w kokpicie, więc nie trzeba retuszować.

 

Co ciekawe kolor podstawowego tworzywa - niebieskawy, jest jedynym prawdziwym kolorem pojazdów z serii TIE - pierwotnie miały być właśnie niebieskie, potem w V i VI epizodzie mają wreszcie ten wyraźny niebieskawy odcień - pomalowano je na kolor Pactra - Stormy Sea Blue (powodzenia w szukaniu, nie produkowany już).

Link to post
Share on other sites

Model doskładałem do kupy. Ponieważ jest to moje przetarcie w modelach SF to niestety ale kadłuba nie będę poprawiał zbytnio - musiałbym potem malować go w całości. Myślę nad zwashowaniem/pomalowaniem detali, ale poszukuję odpowiedniej "literatury" na sieci z tym związanej - ciężko z tym trochę :/

 

img3666n.th.jpg

 

img3665d.jpg

 

 

Dodatkowo planuję dołożyć do niego X-Wing z tej samej serii, różnice w wielkości (a pewno będą pewne różnice w skali) zminimalizuję w gotowych fotkach perspektywą.

Natomiast co do X-Wing będę chyba musiał trochę więcej malować, stąd proszę o pomysły na barwy do niego - na pewno barwę podstawową (jakaś jasno-szara, z naciskiem na bardzo jasna) oraz czerwone elementy - signal red?

Link to post
Share on other sites

Tak na szybko jeżeli chodzi o malowanie TIE.

Podstawowa wersja była wpadająca w błękit. Niestety (albo stety) ten kolor nie pasował do bluescreenów używanych w tamtych latach. TIE(jako seria starfighrterów) dostał kolor szary. Później jak technika postępowała do przodu, TIE zyskał błękit w kolorze podstawowym, aczkolwiek nadal był on zdominowany szarym.

TIE Interceptor pojawił się w Epizodzie VI, więc jak byś chciał go malować to już możesz spokojnie dodać błękitu.

Jak chcesz ten modelik poprawiać to zainteresuj się rozwierceniem dział laserowych. Ten model akuratnie ma ich 6. Chyba że się pokusisz i przerobisz na 4 turbolasery. Aczkolwiek wersja 4+2 była chyba bardziej "popularna".

Tak na marginesie... Ostatnio kupiliśmy kilka sztuk tych modeli ze SW.

Dla dzieciaka to super zabawa, a być może dla niektórych dobra baza do poprawek

Link to post
Share on other sites

4 laser cannons (SFS L-s9.3);

2 + 4 optional additional laser cannons (SFS L-s9.3).

 

Wychodzi że 4+2

 

1 wersja - cztery sprawne działka laserowe

2 wersja - 4 + 2 działka laserowe

 

Nawet jeśli mówimy o tylko 4 sprawnych działkach, te dwie "wypustki" pozostały konstrukcyjnie na miejscu.

 

Oczywiście można polemizować w temacie dodatkowego źródła energii w wysłużonym kadłubie TIE. Ale wychodzi na to że "da się"

 

Źródło?

http://www.theforce.net/swtc/

http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page

Link to post
Share on other sites

Czyli na czarno je przemalować jak normalne lasery na czarno? Tak w ogóle to ten zestaw, jak się bliżej przyjrzałem, posiada 10 laserów (tzn po 2 cosie, które jedna z książek uznaje za celowniki/sensory, a w/w źródła za działka).

Takie maluchy czym najlepiej rozwiercać? Pinezką próbować?

Link to post
Share on other sites
Te wredne maluchy gdy pokazały się pierwszy raz były straszne do zestrzelenia, 128th Squadron chyba.

 

Tak aczkolwiek w późniejszych misjach są łatwiejsze.Tak czy inaczej SWRS nawet dziś prezentuje się fajnie i z przyjemnością sobie pocinam w nią

 

Kilka linków:

http://hsfeatures.com/tieinterceptorvb_1.htm

http://www.bigbaddaddyvader.com/Tieinter2.jpg

http://www.obh.snafu.de/~madley/starwars/dataimg/tie_interceptor.gif

http://www.jrbassett.com/images/TIa3f1.JPG

http://www.jrbassett.com/html/3DSInx5.html

Link to post
Share on other sites
Tak aczkolwiek w późniejszych misjach są łatwiejsze.Tak czy inaczej SWRS nawet dziś prezentuje się fajnie i z przyjemnością sobie pocinam w nią Smile

Ach nie przypominaj , kiedyś z ojcem w nią grałem do 1 w nocy mając 7lat , dla mnie było w tym coś niesamowitego , z resztą był to moja pierwsza gra

Link to post
Share on other sites

No szybko idzie. Ale przyznam, że tego:

Ponieważ jest to moje przetarcie w modelach SF to niestety ale kadłuba nie będę poprawiał zbytnio - musiałbym potem malować go w całości.

trochę nie rozumiem. Przecież aż się prosi, żeby zaszpachlować łączenia kabiny i wsporników płata. Potem wszystko ładnie pociągnąć jakimś niebiesko szarym kolorem. Szybkę bez problemu maskolem zamaskujesz. To naprawdę niewiele roboty a efekt będzie z pewnością o klasę lepszy niż jest teraz. Ja mojego Tie figthera z FM pędzlem malowałem i było to niewiele roboty. Pomyśl jeszcze na szpachlowaniem i malowaniem.

Pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Zboczę znów z tematu głównego, ale ostatnio dokupiłem sobie jeszcze jednego X-a z myślą o jakiejś scence duetu, zobaczymy jak to wyjdzie ;)

 

Tak czy siak, czekamy na Twoje prace i...na Boga zaszpachluj jednak te dziury ;)

 

Powodzenia z całością

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.