Skocz do zawartości

TU-154M Zvezda 1:144


igi

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Modelarze!

Dzisiaj odebrałem mojego Tu-154, kalki kupiłem wcześniej i postanowiłem, że wystartuję z nim w konkursie. Malowanie nie będzie rosyjskie, lecz nasze, polskie - polskich sił powietrznych. Nie spodziewajcie się super modelu, nie jestem za dobrym modelarzem, ale chcę spróbować swoich sił i pokazać się z jak najlepszej strony

2276904.jpg

In-box:

P1100008.jpg

P1100011.jpg

P1100012.jpg

P1100017.jpg

P1100018.jpg

 

Pozdrawiam

Igi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie udalo leciec jeszcze w barwach LOT-u w polowie lat 90 ubieglego wieku. Przede wszystkim bylo glosno i o ile mnie pamiec nie zawodzi to uklad w srodku byl 2x2 niespotykany raczej w innych samolotach sredniodystansowych - nie liczac RJ oczewiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie HiTower załóż warsztat, proszę Wiem, że mój model z Twoim nie ma prawa się równać, gdyż ostatnio widziałem Twój warsztat z 767 Lotu i widzę, że jesteś na wysokim poziomie

 

Przez ostanie 1,5h troszkę pokleiłem, na razie nie krzyczcie na mnie za nadlewki kleju, wieczorem znikną. Wyznaję zasadę: dać więcej kleju, a potem mniej szpachli i szlifowania

P1100021.jpg

To mój pierwszy kontakt z Zvezda i muszę przyznać, że przyjemnie się to klei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do widzów, mam sentyment do tego samolotu i kiedyś planuję także popełnienie modelu Zvezdy

 

ciekaw jestem czy będziesz robił model z okienkami Zvezdy i czy będzie to maszyna pokazana na zdjęciu 102 czy może 101?

 

kleju faktycznie nie żałowałeś

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam do widzów, mam sentyment do tego samolotu i kiedyś planuję także popełnienie modelu Zvezdy

 

ciekaw jestem czy będziesz robił model z okienkami Zvezdy i czy będzie to maszyna pokazana na zdjęciu 102 czy może 101?

 

kleju faktycznie nie żałowałeś

 

Jędrek

 

Z tego co widzę w 101 i 102 mają okna na tle białego kadłuba,dobrze je zamaskować przed wklejeniem,wkleić,pomalować zdjąć taśmę maskującą i można zostawić szkiełka (u mnie będą pomalowane na szaro ,tak jak w innych modelach pasażerskich są dostępne kalkomanie).

 

Też wyznaję zasadę dużo kleju ale w kadłub co by przy dotykaniu nic a nic nie zgrzytało i nie było słychać pęknięć.

 

Jak mi net powróci do łask to wrzucę kilka fot z produkcji 154urki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie 101

 

Właściwie jeśli chodzi o okienka, to chciałbym się was spytać czy robić z czy bez. Moim zdaniem jest kilka plusów na robienie modelu bez okienek: mimo wszystko realniej model w takiej skali wygląda bez okienek(przynajmniej moim zdaniem), pozostałe modele moich pasażerów(właściwie tylko Revell) nie mają okienek i jest dużo mnie roboty. Ale jak większość z Was poradzi mi okienka, to wielkie dzięki HiTower za radę, zastanawiałem się właśnie jakby było z maskowaniem.

 

A ma ktoś może jakieś plany, szkice? Chodzi mi o linie podziału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Po długiej przerwie ponownie zacząłem coś dłubać ;) dzięki za linki!

Co do modelu, spasowanie w niektórych miejscach mnie przeraziło (skrzydła i silniki), przelałem masę potu i łez przy szlifowaniu tego a i tak po spryskaniu podkładem wyszło wiele ubytków.

IMG_2530.jpg

IMG_2533.jpg

IMG_2543.jpg

IMG_2546.jpg

Oczywiście nie obyło się jak to u mnie bez zagubionej części.. Nie wpadłem na inny pomysł, niż dorobienie jej z modeliny ;)

beztytuu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.