Jump to content

Gerd

Members
 • Posts

  2,578
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Everything posted by Gerd

 1. A ja powiem tak: przyjechałem, zobaczyłem i jak Koledzy piszą "szału nie było" ale trafiła mi się fajna wycieczka do Was na Śląsk i to po coś. Pospacerowałem pogrzebałem, coś tam sobie wybrałem, sama frajda! A Erniemu - Bardzo Zdolnemu skąd inąd Modelarzowi - DZIĘKUJĘ że Mu się chce!
 2. Bardzo fajna zieleń. Podoba mi się.
 3. Jak idzie, Panie Michale???
 4. Świetny. Brawo, Bardzo mi się podoba. Gratuluję udanego projektu.
 5. Tak, taki był pomysł, z resztą ewoluował, rozwijał się zmieniał w końcu uznałem, że nie wszystko musi być śmiertelnie poważne. Ileż to raz się słyszało opowieści o babci / dziadku spacerujących podczas strzelań po kulochwycie z koszykiem na grzyby... a taki smyk, na rowerze.... wiatr od morza..... Dziękuję za uznanie. Faktycznie sensu w tym nie wiele ale... fason ważna rzecz. Osobiście uważam prowadzenie celowanego ognia w pozycji marszowej z działa za niemożliwe. A jakiegokolwiek za ryzykowne - w sensie technicznym. Łatwo o uszkodzenia. Dziękuję, w tym za rozstrzygnięcie sprawy zasobnika. Zasobników w dioramce jest 5. 4 po bokach jeden za siedzeniem dowódcy pojazdu. podobnie Kałachów. 2 na lufach ZU dwa przy "wojsku" a kierowca ma obok miedzy siedzeniami. Swoim i pasażera. Panowie kadra z krótką bronią.... bez bagażu. Zdjęcie pochodzi z przełomu lat 80/90. był czas kiedy już się nie malowało z blaszanego szablonu, a jeszcze a naklejkami było cienko. I w ogóle ze wszystkim. Myślę że nie będzie ciekawej historii, a czysty pragmatyzm . Na tych lichych krzesełkach trzeba się było dobrze trzymać.... broń nie przeszkadzała, no i "na oku cały czas" . Oczywiście tylko na czas marszu. Uwaga Kolegi Michała_G jak najbardziej! Ponieważ każda praca to próba czegoś nowego to w tym wypadku TYTYS był eksperymentem. Pierwszy raz wykonałem figurkę prawie całą samodzielnie. Użyłem gotowej głowy i butów. I mimo, że poglądy na jego obecność są .... różne, to postanowiłem się podzielić relacja z etapów prac. Dziękuję WSZYTSKIM zaglądającym do mojej galerii, tym którzy zabrali głos w szczególności. Każda uwaga, spostrzeżenie BARDZO cenne. Dziękuję za wspaniałe zdjęcia GAZ'a, Dziękuję za dobre słowo, a także Administracji za wyróżnienie fotką Admina.
 6. W czasach przedtrumpeterowskich wcale nie łatwo było zdobyć model UAZ'a. Udało mi się to i zaraz potem dostałem drugiego pod choinkę, a chwilę później pojawił się Trumpeter i.... zdewaluował moje zdobycze. Marne shortruny zabierałem gdzie tylko mogłem i piłowałem, piłowałem, piłowałem. Dwutygodniowy wyjazd nad morze gdy główną atrakcją było bezmyślne smażenie się na plaży wystarczał na jeden zestaw. Pierwszy wydłubany w 2015 w stanie surowym trafił do pudła, drugi rok później . W końcu przyszedł czas i pomysł. A pomysł to synteza kilku zdjęć: Teraz Galeria: Wykorzystane zestawy to: Military Wheels: UAZ 469 - 3508, Meng: ZU-23x2 - SPS026; MiniArt - WW2 drivers - 35042. 26daplot wchodził w skład 6PDPD /6PBPD w latach 1986-92.
 7. Wygląda ŚWIETNIE. Wielki! Pora na L-29 też jest w malowaniu USAF (grał w filmie -
 8. Bardzo lubię tę konstrukcję i oczywiście kleiłem wersję ugandyjską, Teraz w temacie Delfinów przesiadłem się na 1:144 u powolutku buduje stadko.
 9. Gerd

  An-2M 1/50

  każdy An-2 jest mile widziany!
 10. Jak -24 to taki radziecki CH-64 Chinook. Sam model sklejałem za szczeniaka bardzo miło wspominam. Pamiętam podobał mi się bardzo w sumie jak każdy zdobyty Plasticart.
 11. Brawo! trudno przejść obojętnie. Bajzel na pace zawodowy. Gratuluję kolejnego świetnego modelu.
 12. Pytanie kierowane do znawców göringowgo lotnictwa: Zdjęcie poniżej już stało się zaczynem do dalszej pracy pozostawia jednak dla mnie pewne niedomówienia. Mianowicie: oznaczenia samolotu i litery kodowe z mojej wiedzy wykraczają poza stradard czyli: litera cyfra + litera litera . Z tego co udało się wypatrzeć jest CL+K41 i godło na osłonie podwozia (jakie???). odpowiedź na te dwa pytania pozwoli zidentyfikować maszynę, jednostkę i kolor litery K, a w konsekwencji przygotować kalkę. Jak ktoś wie.... to niech powie. Dziękuję.
 13. To bardzo fajny model, mój ulubiony japoniec (no może jeszcze Kikka) , robiłem też konwersje do wersji W2
 14. robiłem go "za szczeniaka" - wielki był
 15. "Banda Łysego" to pluton Zgrupowania Bojowego "Brawo" z 16bpd. Plutonem dowodził.... "Łysy" Cieszę się też że Lalunia ma wzięcie.
 16. kocioł Lucyfera - @#$@!(!# ŚMIERDZIUCH PASKUDNY - cudny
 17. Wszystkie są dobre. Sklej jakąkolwiek. Będzie dobrze . A jak chcesz dać czadu to jest elegancki Luckgraph 1:32
 18. Kto nie kleił "Czapli" - Dziad!
 19. A mówi się że nie ma ludzi niezastąpionych. I tak musimy się użerać do dziś z ordynarnym short-run'em A_Modelu. Part - ratuj!
 20. Gerd

  Polskie Abramsy

  Jak się zaczęło mówić o F-16 dla Polski wersja C/D to w te pędy pobiegłem do sklepu i kupiłem Italeri. Była połowa lat 90-tych. Zrobiłem do w malowaniu podobnym do Mig-29 i z godłem 1plm Warszawa. Czerwone numery taktyczne.... i jaki byłem zadowolony że zdążyłem! Okazało się że nie było się do czego spieszyć - model dobrze się zakurzył zanim pierwsza szesnastka przyleciała.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.