Jump to content

Gerd

Members
 • Content Count

  2,472
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Gerd last won the day on July 11

Gerd had the most liked content!

Community Reputation

88 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Świetny materiał, pełna profeska. Gratuluję Ci warsztatu, wspaniałych prac będących niejako wypadkową umiejętności warsztatowych oraz samorazpracia do przygotowania a także charakteru do udostępnienia pracochłonnego opracowania. Wiem ile to czasu zajmuje. Szacunek!
 2. Gerd

  Wymiary figurek

  Przynajmniej oficjalnie jeszcze nie, ale okazuje się, że nie ma zastosowania w praktyce, jest zupełnie nieprzydatna.
 3. Bardzo lubię takie pomysły. Gdy model jest "po coś". Gratuluję udanego projektu! A "Sojuz"... no cóż wykonany z tego samego materiału co oryginał 😉 No Ruski i nic nie poradzisz.
 4. Można zaprojektować dowolne kalki a na tym forum są siły które je wydrukują. Koszta nie są miażdżące, a jakość gwarantowana.
 5. jest na to rada: Magic Sculp, ja ostatnio przerabiałem w drugą stronę.
 6. Jeśli tylko akrylami moim zdaniem są trzy sposoby na uratowanie. 1. przetrzeć miejsca awarii papierem wodnym 1000, położyć podkład na całość i malować od nowa, 2. zostawić na noc w misce z wodą potem przetrzeć szczoteczką do zębów żeby usunąć niefortunny efekt i w zależności jak się zachowa farba dalsze decyzje 3. zmyć całość zmywaczem do farb akrylowych (np. Wamod) i malować wszystko od zera. Sam musisz zdecydować w zależności od tego co oznacza " spłynął lakier".
 7. Dziękuję Koleżeństwu za zainteresowanie i dobre słowo 👍 Przydatny modelarski preparat "Kret" łatwo i bez szkody dla samego modelu rozpuszcza tak farby jak i lakiery emulsyjne typu Humbrol, Revell, Modelak itp. Nie jest przydatny do usuwania farb wodnych - akrylowych. Jednak jeśli model jest pomalowany farbą emulsyjną, a na nią położony jest lakier akrylowy to... trzeba będzie trochę bardziej nad nim popracować szczoteczką do zębów (najlepiej nie swoją). W końcu akryl trzyma się emulsji która schodzi. Mam nadzieję, że odpowiedziałem na pytanie. 😉
 8. Grumman F6F-5 Hellcat 1:72 z zestawu Matchbox 40018 wybór pał na zwłoki Hellcat'a: po filmie "Midway" i znalezieniu arcyciekawego zdjęcia oraz niezwykłej jego historii , SPA w krecie: z założenia do "nieboszczyków" nie dokładam blach, żywić itp jednak tu.... żywiczny silnik Quick Boost (72405) był konieczny po otwarciu wnętrzności - metryczka jedyny sposób na figurkę... Magic Sculp "ozdrowieniec" synteza:
 9. Aby ustalić jakiś porządek w procesie powrotu z niebytu moich dawno sklejonych, opatrzonych, uznanych za marne, spaprane i niechciane, ostatecznie porzuconych, zapakowanych do pudła i wciśniętych w ciemność modeli, w których jednak tli się nadzieja... bo w końcu uniknęły ognia, buta lub śmietnika, postanowiłem założyć osobny temat. Jedna taka próba doczekała się prezentacji w wątku Henschel He-126. Prosektorium jest jednak spore, żeby zatem nie zakładać kolejnych mini-temacików jeden, który mi wystarczy na długo. Robota daje możliwości eksperymentowania, w końcu nawet jak coś nie wyjdzie szkoda niewielka, a frajda jest.
 10. Gerd

  SAS z maupką.

  jak sam wiesz 👍
 11. Narobiłeś mi tą Avią zamieszania. Tak mi się spodobały Twoje prace ze poszedłem do piwnicy wyjąłem pudło z nieboszczykami i KP_ Avię S-199 1:72 hop do kreta. Dam jej nowe życie. Myślę ją korzystając z ciekawej strony zrobię ją jako wrak MR-4 muszę jeszcze kalki gdzieś zorganizować bo tez które zostały z przed lat to oprócz tego, że są to jak by ich nie było.
 12. Wygląda efektownie, podstawkę jakąś zadaj będzie jeszcze lepiej 👍
 13. Pewnie będzie An-24 tyle, że jak sam widzisz co w tym pudle jest to w ostatecznym rachunku będzie mało "prosto".
 14. A-Model prosto z pudła i to ma przypominać An-24....odważne posunięcie. Grzech przegapić taką hece. 👍
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.