Jump to content

Gerd

Members
 • Content Count

  2,384
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Gerd last won the day on June 22

Gerd had the most liked content!

Community Reputation

37 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Moździerz 2 calowy to odpowiednik naszej "sześćdzisiątki" służący raczej do rozwiązywania doraźnych problemów typu MG-42 do którego nie jak nie idzie dorzucić granatem, Natomiast Enfield jest do wojowania. Zatem nie wydaje się to połączenie jakoś specjalnie się rażące. Po prawdzie sam też wolałbym karabin niż pm. Pozwolę się z Kolegą PietrATS'em nie zgodzić. Oporządzenie to regulaminowy przykład troczenia ekwipunku żołnierskiego 1937 Pattern Web Equipment z tornistrem Small Pack. Ławo to z resztą sprawdzić. Tutaj lub tu. Polecam także książkę p. Piotra Witkowskiego pt. "Walczący Orzeł - barwa i broń 1SBS" tom 1 str. 65-67. Rzecz oczywista dziękuję Kolegom za zainteresowanie i komentarze.
 2. Gerd

  MAZ 543

  W milczeniu podziwiam łatwość z jaką panujesz Waść nad pigmentami i washami. A 'ochy i achy' to nic innego jak reakcja zwrotna widowni na szacunek jakim Kolega nam oglądającym okazuje budując nie tylko świetne modele, ale publikując ładne ich zdjęcia bez naiwnych usprawiedliwień "pstryknąłem telefonem bo nie miałem czasu / nie chciało mi się". 👍
 3. Figurkę w prawdzie kupiłem przez internet, ale zobaczyłem ją Mosonmagyarovar w 2018 r. na stoisku producenta i zwariowałem! Występuje ona pod nazwą handlową "WWII British Paratrooper with 2 inch Mortar" dostępna w trzech rozmiarach 54mm, 120mm i 200mm i warta jest każdego funta czy złotego. Ta na zdjęciach to 54mm czyli 1:32.(14 GBP)
 4. Tak to prawda, zestawowe lusterko w wersji niezmienionej jest do niczego ale to chyba jedyny i łatwy do naprawienia mankament. Z moich obserwacji wynika, że było ono zginane ku dołowi i tak je zrobię. Co do uchwytów na burtach to zrezygnuję z nich całkowicie. Jeepów przystosowywanych dla WPD odkręcano w sumie co się dało, aby były jak najlżejsze i aby można je dostosowywać według dalszych potrzeb potrzeb. Jest świetne opracowanie Roba van Mell'a "British Airborne Jeeps 1942-1945 Modifications & Markings". Oczywiście można się w temacie spierać bo zdjęcia pokazują Jeepy zarówno bez uchwytów: jak i te z uchwytami na burtach: Natomiast co od 1.SBS to są dowody na to że także były modyfikowane: na zdjęciu artylerzyści z dyony artylerii przeciwpancernej 1SBS. (zdjęcie pochodzi z opracowania p. prof. Piotra Witkowskiego pt. "Broń przeciwpancerna 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej w latach 1942-1945" wydanych w Zeszytach Historycznych Akademii Jana Długosza w Częstochowie w 2015 r. XIV s.123-125; - pełny tekst )
 5. Gerd

  43m Toldi

  Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát
 6. Fajny Kolega. I niespodzianki robi fajne. Teraz trzeba zanieść do "fabryki" i pokazać, że nie na darmo drukował.Na pewno się ucieszy. 👍
 7. "chorowałem" kiedyś na ta Kayabę, było to raza po zbudowaniu Ciervy C.30. Sympatyczny modelik. Podoba się 👍
 8. W roku 75. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii do budowy wykorzystałem dwa zestawy Tamiya: 32511 - z odzysku i 32513. W zasadzie nie robię Niemców - chyba, że zdechłych jak tu.
 9. Kiedyś robiłem już mojego ulubionego Willysa w podobnej konfiguracji w temacie Poolse 1ste Onafhankelijke Parachutistenbrigade w skali 1:35. Od tamtej pory upłynęło sporo czasu... a zatem w roku 75. rocznicy lądowania Aliantów w Normandii i operacji Marekt-Garden przytrafił mi się niedrogi zestaw Airfix nr A02339 w skali 1:72 w której poruszam się bardzo ostrożnie. Gdy rozmawiałem ze Kolegami o moim pomyśle tuż po zakupie usłyszałem: "Haubica M-1 do wyrzucenia - lepsza z ACE, tamta ma większy potencjał". Nie żebym, nie wierzył ale ACE do tej pory kilkakrotnie wystawiło mnie na bolesną próbę. "Przyczepka zupełnie nie na temat" - i tu pełna zgoda. 10 CWT G.S. Trailer zamieniłem na 1/2 ton 2 Weel Lightweight Airborne Trailer Mk.I, własnej roboty, "a Jeep jest świetny" - i to prawda. A na dziś stan rzeczy ma się tak; w prawdzie producent upiera się przy tym że załączone kalki to oznaczenia 6. brytyjskiej Dywizji Powietrznodesantowej, która w operacji Market - Garden nie brała udziału... (pod Arnhem walczyła 1.DPD), ale jak to ostatecznie będzie to się jeszcze zobaczy.
 10. Gerd

  MAZ 543

  z oryginalnego zestawu za wiele nie zostało, to co szare. Rama i kabina.
 11. Gerd

  WPT-76

  Fajna historia, takie modele są najbardziej wartościowe. BRAWO! Tygrysa z Dragona każdy może bezmyślnie skleić.
 12. Gerd

  WZT-1

  No BRAWO! - kolega ma wydajność... też bym tak chciał! gratuluję!
 13. no ładen cacko! Kolega pomysłowo sobie radzi z kolejnymi zadaniami. Brawo!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.