Skocz do zawartości

Next Corolla WRC + mechanics


uczesany

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

DSC09967.jpg

 

fotele po poprawce, jest lepiej niz poprzednio ale mam swiadomosc ze do idealu sporo brakuje. Brak praktyki niestety.

 

zestaw waloryzacyjny : ) paski i sprzaczki, tu jest pytanie czym to kleic ? czym zaginac ?

 

1. szkoda, że nie zaszpachlowałeś zagłębień po wypychaczach

- pędzelkiem z płynem SOL smaruj zmarszczki i lekko dociskaj - po kilku takich zabiegach powinny zniknąć

2. do zaginania można użyć wąskiej pęsety a do klejenia klejów typu CA czyli np. Kropelka, Super glue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuen jak zwykle pomoc bezcenna. Korzystajac ze slonecznej niedzieli przewietrzylem wnetrze. Bedac konsekwentym w budowie dioramki postanowilem wykonac Ejedenastke z opuszczonymi szybami bocznymi - jak to w serwisie bywa. Mysle, ze ta operacja doda nieco realizmu.

 

DSC09981.jpg

 

DSC09980.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z otwartymi szybami jest OK... w serwisie pomaga to w różnych działaniach przeglądowych... Wrzucam zdjęcia jakie narazie znalazłem i cały czas szukam tego o co mnie prosiłeś... Podpowiedzią niech będzie że pasy naramienne były montowane do widocznych belek poprzecznych na wysokości otworów w fotelu... Biodrowe mogły być zamocowane do progów od wewnątrz oraz środkowego tunelu... ale potwierdzenia tego jeszcze szukam...

 

Auto Królikowskiego:

corolla_wnetrze1.jpg

 

Auto Ptaszka

corolla_wnetrze2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie ci idzie z tym modelem! Uwielbiam Corollę WRC! A co do wozu Jacka Ptaszka to powiem że widziałem go w akcji nie raz no i jak to autko w specyfikacji rallycrossowej to robi niezłe zamieszanie...

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel fan skany zrobie, juz mi o tym przypominal wuen : )

Rozpoczalem zabawe z pasami. Tak to wyglada w makro.

 

DSC00002.jpg

 

DSC00003.jpg

 

DSC00005.jpg

 

i gotowe, myslicie, ze kalkomanie z napisem SABELT z ori zestawu dadza sie przetransferowac na pasy materialowe ?

 

 

DSC00007-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zakupy - jak na razie zbieram materialy - niewiele modelarskiej pracy w mojej relacji. Ucze sie na bledach i walcze z kalkomaniami - trzeci raz podchodze do oklejania foteli.

 

Kolejne zakupy:

- kalki dedytkowane do Corolli WRC by SCALE motorsport. Zawieraja wykonczenie wnetrza m.in. zbiornik paliwa, konsola, ramki wew. szyb, tylna czesc foteli kierowcy i pilota oraz elementy zewnetrzne. Mam skany poszczegolnych detali (thx wuen : )) jesli ktos jest zainteresowany szablonem - piszcie smialo, wysle na mail.

 

DSC00011.jpg

DSC00012.jpg

 

Kalki sa bardzo kruche, idac za porada doswiadczonego na tym forum modelarza zakupilem plynna kalkomanie BADGERA aby zabezpieczyc przed pekaniem folii.

 

DSC00022.jpg

 

DSC00023.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś firmy tytoniowe były głównymi sponsorami sportów motorowych, w tym i w Polsce... Potem zabroniono reklam i tym samym skończył się najlepszy moim zdaniem okres w RSMP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku probach i wyslaniu kilknastu cm2 karbonu o kosza, doszedlem do jako takiej wprawy w oklejaniu. Tu mozeci zobaczyc kilka godzin pracy.

 

DSC00048.jpg

 

DSC00047.jpg

 

i na koniec dnia jeszcze troche karbonu w bagazniku

 

DSC00111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fajnie że prace idą do przodu, ale mam małe ale, co do przygotowania karoserii do malowania Mianowicie chodzi mi o nie oszlifowanie kasty z łączeń form (np. na pierwszej fotce nad światłem, czy na dolnej części zderzaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie szlif : )

 

za namowa wuena z maski i tylnej klapy zniknelo cos, co udawalo spinki oraz dziwny kolek na masce

 

IMG_0267.jpg

 

IMG_0268.jpg

 

jak rowniez podstawki anten na dachu

 

IMG_0270.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac jest co polerowac - brak kabiny bezpylowej : )

Bez kabiny bezpyłowej też da się żyć. Ja 15 min przed malowaniem spryskuję pomieszczenie w którym maluję (w moim przypadku w suszarni) rozpylaczem do kwiatów. Od kiedy stosuję tą metodę na modelu nie ma ani jednego pyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda w podkladzie, wnetrze Corolli juz pokryte TS26, zaczalem mozolnie skladac srodek, pojawily sie karbonowe wstawki.

 

DSC00129.jpg

 

DSC00131.jpg

 

Przy odrobinie wprawy praca z karbonem i plynami Microscale przestala byc meczarnia. Kalka ladnie osiada, pozostaje tylko dociac krawedzie.

 

DSC00134.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe "ale" - nadlewki połączenia form na drążku zmiany biegów do zeszlifowania i będzie "cacy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe "ale" - nadlewki połączenia form na drążku zmiany biegów do zeszlifowania i będzie "cacy"

 

wuen, lewarek jest wlozony na "sucho", nadlewka "pojdzie" pod papier scierny. Czekam na metalowe zapinki pokrywy silnika i tylnej klapy : )

 

JAY_R, Diesel fan - dzieki za slowa uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.