Skocz do zawartości

Nissan Skyline GT-R


vlaad

Rekomendowane odpowiedzi

Hi

 

Pierwszy raz tutaj, pierwszy model i szczerze mówiąc robię go dla treningu by następne, na których mi nieco bardziej zależy, zepsuć już tylko troszkę.

A zatem wszelki uwagi krytyczne mile widzialne, zwłaszcza te poparte instruktarzem, jak w przyszłości uniknąć danego błędu ;)

 

Zatem pudełko i zawartość:

 

img2136.jpg

 

img2137xb.jpg

 

Początek walki z kratkami na wlotach powietrza...

 

img2143c.jpg

 

I przód bez nich - zostały jeszcze dwa po bokach

 

img2144c.jpg

 

Zabawa z czyszczeniem felg popsuła chrom - cieszę się, że i tak mi się nie podobał...

 

img2146j.jpg

 

Nowy wygląd - jeszcze bez lakieru. Zastanawiam się nad półmatem (sorry, ale połysk na felgach jakoś do mnie nie przemawia ;).

 

img2151.jpg

 

Podwozie bez washa - jak się pojawi to przyciemni nieco srebrny i nie będzie tak strasznie rzucało się w oczy porysowanie.

 

img2150l.jpg

 

I na deser amorki firmowe.

 

img2154f.jpg

 

Na dziś to tyle, cd kiedy tylko znów znajdę nieco czasu.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi malowane "z pędzla" słabo wyglądają, bo widać nierówności jakie zostały.

Połysk/mat/półmat na felgach to kwestia indywidualna i zależy od ogólnej kompozycji modelu i upodobań "właściciela" więc nie musisz się tłumaczyć

 

Pamiętaj, żeby usunąć łączenia form z kasty... na przednim zderzaku je widać bardzo dobrze

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, jak na razie też bym się przyczepił do tych felg, tzn do efektu jaki pozostał po malowaniu pędzlem.

Chyba żeby ściernym 2000/2500 przejechać i delikatnie jedna warstwę koloru dać

Łączenia form zeszlifować jak kolega Mors zauważył

Siatki ładnie zeszlifowane, amorki też ok

Powodzenia w dalszych pracach

 

Wesołych Świąt pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze uwagi odnosnie felg potwierdziły niestety moje obawy ;), ponieważ jednak pomysł z papierem ściernym i lekką szlifierką wydał mi się nieprzerastającym moich umiejętności postanowiłem spróbować nieco poprawić wygląd kółek.

Użyłem 1200 (drobniejszego nie mam a sklepy zamknięte)

Efekt pewnie gorszy, od dobrego pryśnięcia, ale lepszy, i to sporo, od tego co było, a i nie tak odległy od pełnej akceptacji (jak dla mnie ofc).

W każdym razie tak się prezentuje cała czwórka:

 

img2157l.jpg

 

A teraz pytanie:

Mam problem z liniami podziału. Gdzieś na tym forum wyczytałem o użyciu igły do ich poprawienia. Pomysła sprawdza się nawet nie najgorzej do prostych linii (np maska/błotniki) ale znacznie trudniej mi zrobić coś z wlewem paliwa. Krótkie linie, zaokrąglone rogi i do tego wyprofilowana karoseria (nadkola).

 

Czy jest jakiś inny sposób na zrobienie tych linii łatwiej i przyjemniej??

 

Tak to wygląda (zdjęcie robocze: linie wymagają oczyszczenia ale zakładam że szczoteczka do zębów z tym sobie poradzi).

 

img2160a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi już wyglądają dużo lepiej

Linie podziału to niestety dłubanina. Igłę lekarską najlepiej usunąć z plastiku, który się zakłada na strzykawkę i osadzić ją sobie w uchwycie z Exela w celu pewniejszego trzymania. Zaokrąglenia i okrągłe linie niestety raczej będziesz też musiał przeryć ręcznie... W razie wyjechania dobrze i szybko się szpachluje ryski klejem CA

 

Ja osobiście ryję linie podziału tylko jak są ekstremalnie płytkie, albo za szerokie. Bardzo często wystarczy je zapuścić farbą po malowaniu kasty.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dnia po godzince czy dwie dziennie i mogę pozwolić sobie na mały upgrade:

 

Po pierwsze kupiłem sobie elementy fototrawione - niestety do Tamci więc nie wszystko pasuje, ale kratki wlotów uda się wykorzystać, a o to głównie chodziło.

img2161o.jpg

 

W zestawie była też końcówka wydechu, ale wymagała uzyskania odpowiednio szerokiej podstawy aby ją dokleić. Na zdjęciu wymyślny ;) sposób jej uzyskania...

img2162a.jpg

 

Mógłbym też użyć ładnej siatki chłodnicy (chyba;) ) ale w zestawie Fujimi nie miałbym nawet do czego tego przykleić. Pokusiłem się zatem o zrobienie ramki. W końcu i tak chodzi o napis, który się na tym pryśnie...

img2163.jpg

 

Surowe elementy wyglądają tak (malowanie tłumika do poprawy, bo jakoś malowanie tym srebrnym mi generalnie nie idzie).

img2169r.jpg

 

Zająłem się również nieco wnętrzem. Najpierw podkład na kabinę...

img2166l.jpg

 

...i podkład na oparcia foteli

img2167i.jpg

 

Następnie maskowanie elementów mających pozostać czarnymi:

img2168t.jpg

 

W tym miejscu nastąpiła seria poprawek i poprawek do poprawek, bo pojawiły się pewne problemy z nie do końca poprawnym maskowaniem lub problemami, by dotrzeć za jednym podejściem w niektóre miejsca.

 

W każdym razie finałowo kabinka wyglada tak:

img2176n.jpg

 

a oparcia foteli tak:

img2177i.jpg

 

Obecnie pracuję nad deską rozdzielczą i jak skończę to się pochwalę tym co wyjdzie.

W międzyczasie strugam powoli karoserię i w związku z tym mam pytanie:

 

Lusterka przykleja się przed malowaniem czy po?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się nad zielonym fosforyzującym ;) ale nie trzymałoby za grosz tonacji reszty...

 

a poważnie to wiem, że nieco kontrowersyjne ale aż tak strasznie to chyba nie razi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka jest najlepiej wklejać na kawałku drucika. Zaszpachlować otwory montażowe, wywiercić otworki 0,6mm. PO malowaniu i PO polerowaniu wkleić lusterka na druciku 0,5mm.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny up:

 

Na wstępie zawalczyłem z lokalizacją przedniej rejestracji. Nie wszędzie trzeba taką blachę wozić, a w tym przypadku zasłania ona taki śliczny ;) wlot powietrza. Zdecydowałem się więc ją usunąć, a miejsce po niej zamaskować:

img2178t.jpg

 

Dokleiłem też kilka części do zawieszenia i poza tylnymi kołami oraz listwą pod przednim spojlerem jest jakby gotowe. Pomyślę jeszcze o psiknięciu go matem ale to na koniec zabawy.

img2181u.jpg

 

Również do końca doprowadziłem kokpit. Ma już deskę rozdzielczą z kalkami itp. Z dwóch rzeczy nie jestem do końca zadowolony ale nie będę zdradzał, z czego - może nie zauważycie ;)

img2183q.jpg

 

img2184k.jpg

 

img2186r.jpg

 

Zacząłem też poważniej bawić się z karoserią. Najpierw poszedł podkład z czarnego matu.

img2180ra.jpg

 

Potem poprawiłem jeszcze szpachlowanie wypełnienia przedniej blachy i podszlifowałem kilka detali, które po macie stały się lepiej widoczne.

img2189z.jpg

 

Finalnie zaś pytanie - tym razem mniej techniczne, a bardziej stylistyczne ;)

Malowanie ma być nieco podobne do tego.

r33skyline.jpg

 

Różnicą będzie zestaw kolorów bazowych (Liche Purple ;) + Black zamiast White + Black) oraz to, że czarny ma się ciągnąć od maski, przez dach po klapę bagażnika (a tu na dachu to go chyba nie ma).

No i tu mam zagwozdkę - gdzie go skończyć.

Czy pociągnąć całą klapę bagażnika łącznie z pionową częścią na której jest trzecie światło stopu?

Czy może granicą między kolorami niech będzie krawędź przejścia płaszczyzny poziomej (czarna) i pionowej (purpura)??

img2191n.jpg

 

Wdzięczny za sugestie

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie są trzy opcje.

 

1. Pociągnąć granicę tak, żeby w zakresie purpury był cały tył. Wtedy kończysz czarnym na dachu i tylnych słupkach.

2. Ciągniesz czarny od przodu: Maska, dach, klapa bagażnika i schodzisz po tylnym zderzaku zgodnie z linią jaką tworzy przedłużenie ostatniej linii bagażnika między światłami.

3. Maska, dach i klapa z bagażnika czarne. Reszta fioletka.

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Pytanie techniczne: Musiałem nieco podszlifować jedno miejsce papierkiem 2000 na mokro i po tej zabawie pozostały mi jaśniejsze smugi na modelu. Delikatne zmycie nie przyniosło specjalnych rezultatów.

 

Czy to można jedynie zamalować czy też należy nieco bardzej zdecydowanie zmyć??

 

Obecnie wygląda tak:

img2193a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na za słabo umyte po szlifowaniu. To jest normalne, że farba zmienia kolor po przeszlifowaniu. Musisz porządnie to umyć wodą bieżącą z kranu, bo jak przecierasz szmatką/ręką zwilżoną tylko to jedyne co uzyskujesz to rozmazanie pyłu po karoserii.

Rozumiem, że po zakończeniu malowania i kalkach planujesz położyć jeszcze bezbarwny

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny połysk i polerowanie.

Co prawda urzekł mnie czarny mat w międzyczasie (podkład). Zawsze wiedziałem, że to fajny kolor na samochód ale niestety fabrycznie to takich nie kładą (a szkoda).

No ale tu były inne założenia i tak już pozostanie.

 

Ok, idę go moczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moczyć, tylko dobrze spłukać bieżącą wodą. Dobrze jest też mieć szczoteczkę do zębów (zużytą - będzie miała miększe włoski) i nią delikatnie poszorować - wygonisz też to co się bardziej trzyma.

 

Jeżeli nadal będzie bardzo dziwnie wyglądać, to delikatnie psiknąć w tym miejscu bezbarwnym i zobaczyć czy się wyrówna. Albo poprawić delikatnie (mgłę nałożyć) kolorem.

 

Jeżeli już jesteś po bezbarwnym i polerce to powtórz procedurę polerowana na tym boku. Te same papiery i pasty i powinno się wyrównać.

 

Jak widzisz opcji jest wiele i wszystko "zależy".

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodziło o spłukanie, wsparte delikatną gąbką ;). Pomogło niemal idealnie - resztki smug pokryła kolejna warstwą koloru. Generalnie jeszcze jedna przede mną więc powinno się ładnie wyrównać.

 

Kolejne będzie położenie czarnego na maskę, bagażnik i dach (ze dwie warstwy na czarny podkład myślę powinny starczyć)

 

Finalnie lakier itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.