Skocz do zawartości

LEOGANTE Wings of Redemption ANDREA 54 mm


Dexter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dam tu szybki warsztat z powstawania figurki Leogante.

Już ją zacząłem robić i jest zagruntowana. Zacząłem też pierwsze paćkania. Jak przeschnie troszkę, dam pierwsze poglądowe fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i fotki. Słabo widać zdetalowanie bo nałożyłem już farbę podkłądową.

 

Całość bambetli:

538d33ce5f034becmed.jpg

 

Body:

5454adc1811777ecmed.jpg

 

Skrzydełka:

c35078d0bde30716med.jpg

 

Figurkę będę robił w miarę szybko bo córka strasznie marudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę popracowałem i nałożyłem mniej więcej kolory podstawowe. Przynajmniej ich część.

W moim założeniu figurka nie będzie jakoś specjalnie barwna i tak błyszczy się kolorami pancerza. Skrzydła będą ciemne, czarne miejscami tylko przechodzące (prześwit) białych piór, ale tylko z przodu. Tył będzie prawie całkowicie czarny. Chyba że mi się zmieni.

 

Foto:

ed7d07ac3d3321d1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowa "awaria" nadgarstka spowodowana poznaniem siły grawitacji skutecznie wyeliminowała mnie na jakiś czas z modelowania :( ...ku rozpaczy córki czekającej na swego "aniołka". Dalsze relacje z malowania jak tylko dam radę pozostawić prostą kreskę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawką prawdopodobnie będzie lub stary nagrobek, lub alabastrowa grecka kolumna. Zobaczę jak mi nagrobek wyjdzie

 

Kurcze, na tym najnowszym foto nie widać cieniowań, za silny był błysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wojtku, nagrobek będzie. Muszę tylko okiełznać płytę gipsową.

Testuję też zachowanie siępewnej substancji bo mam w planach lekko krwawą scenkę Jak się uda to mam nadzieję że będzie efekciarskie cięcie

 

Z samą figurką zostało sporo do zrobienia. Tunika, zapięcia, nagolenniki, włosy, twarz, zbroja i miecz, skrzydełka też potrzebują lekkiego dopieszczenia.

A oto kolejny etap prac:

Z widokiem przodu skrzydełek:

f5e792b9bc6d8966med.jpg

 

Tył skrzydełek:

49646bba933a952emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troczę pociągnąłem warsztat do przodu.

Zostało kilka detali, ale to już w przyszły weekend.

Powstała podstawka. Na razie firurant się o nią opiera, docelowo stanie na niższej kolumnie. Ciężar skrzydeł uniemożliwia przyklejenie chwilowo Leoganta w miejscu docelowym.

Podstawka jak na razie jedyniepomalowana wstępnie. Sporo do zmiany. Co będzie jako grunt - nie mam zielonego pojęcia.

 

Foto 1:

e6d35693c11e54c2med.jpg

 

Foto 2:

ced8817f45c975e4med.jpg

 

Teraz trwają prace nad podstawką.

 

Figurka powstaje dla i pod dyktando mojej córki, zatem różni się od mojej własnej wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.