Jump to content

Dexter

Members
 • Content Count

  414
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Dexter

 1. Hm... jak nie schodzi w tych środkach, sprawdż w gorącej wodzie z mydłem i przeszoruj szczotką. To jak nie pomoże to kaplica. Szlifuj. :(
 2. Przepiękna praca. Można się spokojnie delektować Propozycje (pomysł) zagospodarowania roślinnego, podesłałem na PW.
 3. Scenka miła i przyjemna. Jakże inna od wielu przyjętych z figurkami niemieckich wojaków. Ładnie pomalowane. Nie ma się co czepiać. Gratuluję. Jednak sam układ figurek jest troszkę dziwny. Co robi kucający za krową? Domyślam się, że chce dostać działkę mleka. Żołnierz stojący (opierający się o krowę) patrzy na kształt łatek. Może jeśli się jeszcze da, zmienić troszkę ich układ? Gdyby tak skupić ich bardziej przy wiaderku z mlekiem ? No ale to moje zdanie (nie złośliwe). I jeden mały babolek. Stojący wojak pije z zamkniętej menażki. Można ją podmienić np na Dragona gen 2. Dają otwar
 4. Idąc za ciosem, warto chyba zrobić pierwszą dostawkę do tej winietki z kolejnymi chłopakami ? ;) Już niebawem początek relacji.
 5. A tak sobie czasem dziabnę mleczko acidofilne vanilkowe ;) No, czas dorobić jegrowi kolegę z cięższych jednostek. Tak myślę.
 6. Fajna scenka. Faktycznie spotykana tu i tam ;) Woda. Podoba mi się woda ładnie zrobione fale przy pniaczkach idące do brzegu. Można zapytać czym izolujesz podstawkę przy wylewaniu wody? Mnie często żel ucieka :( Używam już nawet silnie trzymającego "skocza" Jak wspomniał Wojtek, figurki to Andrea.
 7. Dexter

  LSSAH 1/16

  Może to dla tego tak jest, iż na początku powstaje plan tego co chcemy pokazać, przekazać? Rodzi się jakiś zarys a w koło tematu powstaje pewna opowieść ? Budowana jest sytuacja, otoczenie a na końcu dobór figurki oraz malowania ? ;)
 8. Dexter

  LSSAH 1/16

  Dobre, wyprzedziłeś mnie Fazzy w wypowiedzi
 9. Świetna praca. Obserwję sobie w ciszy Gościu ma rację, sięgnij po korzenie chwastów, ewentualnie po korzenie właśnie wychodzących małych roślin. Idealne drzewka. Co do mebelków to może te? http://www.martola.com.pl/pl141/produkty36326/furniture_set
 10. He Widzę że powalczyłeś teżz tym "wspaniałym" odlewem Przyznaję - makabrycznie się ten zestaw obrabiało. Ja swojego wciągnąłem do innej armii: viewtopic.php?t=23162 ;)
 11. Wspaniały warsztat. Podziwiam, czekając na dalsze postępy.
 12. Świetnie Ci idzie. Popracuj troszkę nad śladami po pociskach w ścianie. To odpryski po niedawnych postrzałach, powinny uwidaczniać to, co kryje wieloletni mur budynku. Rozjaśnij je, dodaj im nowości. Nie rób przy nich zacieków, dziury nie widznieją tam latami i o dziwo nie zaciekają. Podmaluj ślady po kulach szarym i lekko je podcieniuj by wyglądały na nowe na starym murze.
 13. Użyj "wody" Vallejo. Efekt murowany, bez zmian barw czy żółknięcia z czasem.
 14. Nic nie przyciemniaj. Drewno łoża było i jest jasne w broni. Nie mam zielonego pojęcia skąd domniemanie że KAŻDY egzemplarz musi być styrany, umorusany i ciemny. Do codziennych obowiązków należało czyszczenie bron. Tyczyło się to także i łoża. Po kilku latach używania drewno ciemnieje. Nie szalejmy, jest ok. Twoja praca jest na najwyższym poziomie i kładzie na łopatki wiele tu obecnych. Detalami inaczej odbieranymi się nie przejmuj. Gratuluję, zarówno warsztatu jak i efektu końcowego.
 15. Przepraszam serdecznie wszystkich użytkowników forum za poślizg. Poważne problemy zdrowotne w rodzinie spowodowały chwilowe odstawienie modelarstwa na tor boczny. Jednak postaram się projekt ukończyć, jeśli nie zmieszczę się w terminie konkursu, z chęcią dokończę go po prostu w odpowiednim dziale. Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia w temacie.
 16. Dexter

  1920 1/35

  Świetna praca. Pomysł także pierwsza klasa. Tu zgodzę się z Jerkiem, wypadało by grunt zmienić. Piach i trawa troszkę nie pasuje. Może pokusisz się o ustawienie tego na bruku ? Na prawdę sporo zyska. A nie takie już przeróbki się robiło ;)
 17. Rys: Lokalizacja pozycji mławskiej. Rysik ołówka wskazuje pozycje: Obecnie schron nr 5 (umownie nazwany) znajduje się na skraju lasu, tuż obok drogi krajowej nr 563. Wchodzi on w skład wydłużonego punktu oporu w masywie południowego zbocza wzgórza 182,08. W skład tej linii wchodzą schrony od nr 1 do nr 6. Punkty oporu połączone są dość dobrze zachowaną siecią okopów, schronów biernych, oraz stanowiskiem prawdopodobnie armaty p-panc. Na tylnej ścianie schronu nr 5 wyryty jest napis „Kpr. W. Olszewski 1 IX 1939". Rys: Lokalizacja schronu nr 5: Źródła : C.Grzelak, H. Stańczyk
 18. Tradytor to stały element fortyfikacyjny przystosowany budową do prowadzenia ognia bocznego. Mógł być zastosowany jako punkt osłony ogniem bądź przedpola, bądź międzypól pozostałych umocnień. Tradytory mogły być uzbrojone w ciężkie karabiny maszynowe lub działa przeciw pancerne. Budowano je tak, by tworzyły ogień krzyżowy, chroniąc przedpola i obiekty sąsiadujących schronów i obiektów grupy umocnień. Rys: Przykład tradytora jednostronnego: Rys: Przedpole linii schronów: Cała linię obrony miano unifikować budując jedynie schrony zgodne z Instrukcją Saperską przygotowaną w 1939
 19. Schron nr 5 Mława (Tradytor jednostronny). Trzecia Rzesza w swym ultimatum wystosowanym w dniu 21 marca do rządu polskiego domagała się między innymi swobodnego dostępu tranzytowego do Prus Wschodnich. Z Prus Wschodnich prowadziła najkrótsza, prosta trasa w kierunku stolicy Rzeczpospolitej. Zbliżający się konflikt zbrojny, mimo iż był nie do pojęcia, stawał się coraz bardziej prawdopodobny. Rejon między Prusami a stolicą należało jak najszybciej umocnić i przygotować do ewentualnego zatrzymania natarcia przeciwnika. Tym zajęli się oficerowie z III Operacyjnego Oddziału sztabu Armii. J
 20. No, ładnie się zaczyna Zmień hełmy na polskie, bo ten leżący ma soviecki założony.
 21. Dasz zooma na figurantów ?
 22. Proponuję poprzeglądanie forum w celu zapoznania się z podstawami co i jak. Na prawdę jest sporo informacji a co osoba to inna technika.
 23. Malowanie zrobiłęm na "wróbla" dosłownie. Na moim egzemplarzu oczywiście, ale korci mnie by go zrobić kolorowo..
 24. Cieniutkie pędzelki mają odpowiednią długość włosia, nie mogą być długie bo by się włos kładł w czasie pociągnięcia. Zatem kupując rozmiar np 3/0 nie ma opcji wyboru długości włosia. Taki pędzelek na pewno jest dokładny, zależy tylko od Ciebie ile farby na niego nabierasz. Humbrole schną jak schną. Z tego co zauważyłem to poza grubością warstwy także od koloru zależy (skład???). Myślę że po około 6 godzinach warstwa jest na tyle sucha by można wchodzić z dalszym malowaniem. Jak dobrze zaschnie to trzyma się całkiem dobrze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.