Skocz do zawartości

nowicjusz,pierwszy model 206 i problemy


zmorka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Skalpel za słowa otuchy, a czy koledzy którzy mają większe doświadczenie nie mają nic do powiedzenia czy nie chcą niczego podpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Czarne obwódki na przednich reflektorach to się robi na szkle, a nie na karoserii.

Kalki jak na pierwszy raz to poprawnie położone. Używałeś płynów do ich układania? Kładłeś bezbarwny na karoserie po położeniu kalek celem ich zabezpieczenia przed odchodzeniem? Jeżeli nie to przy następnych modelach o tym pomyśl.

Co do brudzenia to jak już Skalpel napisał suche pastele i wio Potem jakiś piaskowy kolor mocno rozrzedzony do aero i dosłownie mgiełką z dużej odległości psiknąć, żeby go całego "ukurzyć". Oczywiście wcześniej zabezpieczając na szybie przedniej obszar gdzie chodzą wycieraczki. Uzyskasz efekt wytartej ładnie szyby

 

Duży plus za to, że nie zarzuciłeś modelu i chcesz go dociągnąć do końca. Bardzo dobre podejście... przynajmniej masz poligon doświadczalny

 

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w tym wspaniałym hobby

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Mors , bo już zwątpiłem i zacząłem myśleś, że moj temat traktowany jest jak "spam" w poczcie , uzywałem płynów do kalek sol i set, przyznam , że działają rewelacyjnie, autko jest teraz czyste więc położe jedną warstewke bezbarwnego żeby nic im sie nie stało, widzę też że mocno skwasiłem z obwódkami, nauczka na przyszłośc, mam jeszcze jedno pytanko, czy brzed pobrudzeniem jak już wkleje szyby mam nałożyć bezbarwny czy dopiero po szybkach , bo troszkę się już gubię w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwny się kładzie TYLKO na karoserie. Potem wypada wypolerować i ewentualnie nawoskować karoserie. Potem robisz uszczelki wokół szyb i składasz w całość model. Na końcu jak masz poskładane to robisz ewentualne brudzenie/kurzenie

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście usunąłem te pseudo ramki z karoserii od świateł , zabezpieczyłem kajki bezbarwnymi mam kolejne oytanie, jako, że jest to model Heller-a (nie mam porównania z Tamiya) wydaje mi się , że elementy są adekwatne co do ceny, czyli małe oieniądze słaba jakość, gdyż nie mogę spasować tych szkiełek, poprostu są troszke przymałe, z czego można dorobic samemu takie szkiełka, czy zostawić takie jakie są i kolejna sprawa, kalka pod tylnymi światłami nie wygląda zachęcająco, czy można te światła jakos pomalować samemu żeby miały lepszy wyglad wiem,że to tylko pierwszy model ale poza tym,że jest to platforma do ćwiczeń nie chcę go zniszczyć czy wykonac byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc dalej pobrudziłem troszkę błotkiem (a przynajmniej próbowałem) podwozie po raz pierwszy w życiu

2a7090feb0b5e12dm.jpg

karoserie wypolerowałem , światła jednak pomalowałem (tylne), z kalką nie fajnie to wygląda, przynajmniej u mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy raz to nie jest źle .Ale żeby błoto było ustawione w jedną stronę (spływało)to samochód musiał by raz plusknąć w błoto a potem rozwinąć super hiper prędkość.Błoto też się błyszczy,u ciebie trochę za bardzo.Koła bardzo ładnie ubrudzone.Ale na podwoziu rozprowadź brudek w różne strony,podwozie (przynajmniej w moim samochodzie)jest czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...może zetrzyj niektóre części podwozia papierem ściernym tak do plastiku i połóż inną barwę botka,będzie takie błotowate. (błoto nie jest w jednym kolorze)Spróbuj po tym dać drugą warstwę matowego lakieru.A i prosił bym o zbliżenie samej połogi muszę się temu przyjrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło.Tłumik fajnie ale zrób washa,jak nie umiesz to pobrudź bardziej kąt między tłumikiem a podłogą,oraz zakamarki w wannie wału.Jeśli nie wiesz o co mi chodzi to napisz,pokaże ci na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małymi kroczkami zbliżam się do końca, nadwozie to poki co przymiarka, szyba też, jeszcze "psikne" trochę błotka na szyby stąd to maskowanie na przedniej szybie, tylny spojler tez jest tylko przyłożony nieklejony, pozostało jeszcze zabezpieczyć zabrudzenia i wcześniej troszke dopieścic, lusterka i antenki

5a55ec5f1042ca13m.jpg

722d47d8ac0233e6m.jpg

2ab1b8d080b47903m.jpg

7d24898b090b1398m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.