Skocz do zawartości

Brummbar Mid - Dragon 1/35


rollingstones

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Buduje brummbara dragona z gotowym zimeritem. Kupiłem ten model bo zimmerit wyglądał pięknie. I tak jest do momentu malowania. Jesli ktoś decysuje się na jednokolorowe malowanie - ewentualnie jeszcze brązowe pasy to daje radę. Ja zdecydowałem się robić trójkolorowe i niestety nie ma możliwość zfiltrowania, zwashowania tego zimmeritu aby było fajnie bo jest po prostu za delikatny. Abyście mnie dobrze zrozumieli jest pięknie odtworzony a efekty przestrzeni można osiągnąć dla kolorystyki max dwóch kolorów. Dlatego oglądając go cały wczorajszy wieczór zrezygnowany podjąłem decyzję o przemalowaniu go na biało. Nie wiem czy takie były ale zakładam że tak - w końcu trochę ich wyprodukowano, ale nie miałem innego wyjścia.

Malowałem metodą na lakier do włosów. Aby nie było pytań jak to się robi bo już tłumaczone było 100 razy, napisze w kilku punktach

1) na bazę nakładamy połysk lakier.

2) na połysk nakładamy lakier do włosów za pomocą aerografu.

3) na lakier kładziemy farbę ( najlepiej akrylową Tamiye, Gunze. ujdzie tez humbrol. Odradzam vallejo a w szczególności vallejo air.

4) za pomocą wody ciepłej i pędzelka scieramy farbę.

i Gotowe

 

Model pofiltrowany i zwashowany - czeka na dalsze prace.

IMG_0017.jpg

IMG_0018.jpg

IMG_0020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam vallejo a w szczególności vallejo air.

 

Możesz podać przyczynę? Co się wtedy wyrabia? Zwłaszcza z Airami.

 

Z tego co zrozumiałem:

-przy trójbarwnym camo zimmerit "zniknął".

-a w celu "odzyskania" zimma położyłeś zimowe camo.

Jeśli tak to wyszło bardzo ładnie, zimmerit widoczny choć bez przesadyzmu.

 

Nie bardzo mi się podoba kolor wydechu. Mógłby być bardziej rdzawy.

Rozumiem, że brudzenie jeszcze przed Tobą, więc czekam na postępy.

 

Co do modelu pojazdu to brzydal straszny.

 

A jakąś podstawkę planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe kamo nieźle się prezentuje.

Nadmiar farby ściera się zaraz po malowaniu, czy po jej całkowitym wyschnięciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu - vallejo air odradzam z doświadczenia własnego. To farba akrylowa ale nie wiem czy to wina fabrycznego reatadera - jak się ściąga ją za pomocą pędzla to potem zostają takie pozwijane winylowe farfocle. w szczególnosci włazą we wszystkie szpary i trzeba je potem usuwac. Najlepsza do tego typu działań jest tamka. Tamka wogóle jest najlepsza do aerografu. To genialna farba. Nawet nie używam podkładu.

Jesli chodzi o wydech to jest jeszcze nie ruszony. Brummbar bedzię walczył w mieście.

Rudi - ten proces ja robię tak - po pomalowaniu odczekam z pięć minut i idę zdzierać farbę - im dłużej tym trudniej. Cały proces odbywa się wciągu około 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, gąski to przecież DSy, więc nie ma kłopotu ze zmianą kierunku.

 

Znawcą Brummbara niestety nie jestem, zimowych fotek wersji średniej nie posiadam. Myślę, że pewne kwestie wyjaśniłaby pozycja W. Trojcy o Brummbarze.

 

Kojarzę jednak, że tylko 4 dywizjony je miały na stanie - zatem pokrótce prześledziłem je i oto co znalazłem:

 

*Sturm. Abt. 216 - walczący w debiucie Brummbara pod Kurskiem lipcem 1943 (pojazdy wczesne) i potem na wschodzie do grudnia 1943. Reorganizacja w Austrii i powrót na front do Włoch pod Anzio w 1944. Tu raczej swojego zimowego nie wciśniesz.

*Sturm. Abt. 217 - walczący w Normandii pod Falaise w 1944 - tam dostał solidne lanie i mało co się z niego ostało (Twój pojazd się do niego pisał przed malowaniem zimowym). Po odwrocie z Normandii resztki żołnierzy dozbrojono i użyto w Ardenach 16 grudnia 1944, podczas Wacht am Rhein. Czy znajdowały się tam pozostałe z Normandii wersje średnie? - nie wiem, ale jest to dość prawdopodobne - na pewno uzupełnienie to późne wersje Brummbara. Po klęsce w "bitwie o wybrzuszenie" dywizjon walczył w obronie Zagłębia Ruhry - kapitulacja w kwietniu 1945.

*Sturm. Abt. 218 - walczący z powstańcami w warszawie w 1944, potem losy są mniej znane - gdzieś czytałem, że walczył zimą tj. początkiem 1945, nad Odrą - nie mam co do tego pewności, choć wówczas Twoja konfiguracja by tu spasowała.

*Sturm. Abt. 219 - sformowany we wrześniu 1944 - walczący na Węgrzech i Czechach - jak pokazują fotki używali późnych odmian Brummbara. Zatem raczej nie skorzystasz.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.