Skocz do zawartości

Kettenkrad 1:35 Dragon


Drak

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

ostatnimi czasy popełniłem ten oto modelik.

warsztacik: viewtopic.php?t=17052

i jeszcze kilka słów. generalnie jestem zadowolony, w końcu brudzenie wyszło mi tak jak zamierzałem (wnętrze jeśli można to tak nazwać oraz wanna zaraz za przednim kołem gdzie nie było okazji do wypłukania przez pogodę :P) jednakże konkurs to tylko zabawa, nie pokładam nadziei nawet na 1 głos, po prostu dobra motywacja do składania Co by się nie działo, nie tknę już kettena gdyż nim na szczęście zakończyłem okres modeli drugo-wojennych (początkowo miała być diorama ale po prostu zależało mi szybko model ukończyć). Teraz tylko współcześniaki (takie postanowienie noworoczne ), dlatego druga część etapów modelarskich to był blitzkrieg :P

Budowa-> jak na dragona to mogło być lepiej, sporo szpachli poszło, nie spodziewałem się. Jedyne co uległo przeróbkom to:

-zaczepy siekierki robione z drutu

-błotniki firmy aBEER

i to w sumie chyba tylko tyle, miał być z pudła ale tych elementów zestawowych, nie pozwolił przykleić mi honor...

Jestem świadom kilku skaz ale generalnie co by się nie działo jest to dla mnie przeszłość a konkurs to tylko zabawa.

przejdźmy do fotek:

1.

zxc%20003.jpg

2.

zxc%20004.jpg

3.

zxc%20005.jpg

4.

zxc%20006.jpg

5.

zxc%20010.jpg

6.

zxc%20032.jpg

7.

zxc%20040.jpg

8.

zxc%20015.jpg

9.

zxc%20036.jpg

10.

zxc%20028.jpg

11.

zxc%20045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny malec Ja bym go jeszcze pociągnął matem (przednie koło się błyszczy jak nie powiem co ) no i ten reflektor... Lepiej byłoby chyba wydrążyć dziurę, pomalować na srebrno wnętrze i wtedy zalać to jakiś Clearfixem albo czym innym... na pewno wyglądałoby lepiej niż teraz :P

Jeszcze jakbyś napisał - jakim kolorkiem jest pomazana całość?

 

Jednym słowem - fajny

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

całość to german fieldgrey WWII (vallejo 70830)

z reflektorem może i racja ale już jak pisałem, wolę zająć się współczesniakami

co do błyszczenia się, całość potraktowałem na koniec lakierem semi-gloss, w rzeczywistośći nie błyszczy się tak bardzo (wina oświetlenia) ale lepszych fotek z sprzętem jaki mam nie dam rady zrobić... może jak zabiorę go na jakąś wystawę to wtedy będzie mnie zakłamane błyszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się nie podoba!

No bo tak (trochę powtórzę co tu było powiedziane):

-świeci się, no i nie wiem co Ci strzeliło żeby użyć lakieru semi-gloss...

-reflektor, wygląda co najmniej źle

-kolor całego bardzo dziwny, choć fakt w instrukcji był podany "fieldgrey"...

-brudzenie, coś jakieś dziwne, jakby go ktoś wodą z rdzawym proszkiem oblał

-czy przypadkiem nie lakierowałeś go PO nałożeniu pigmentów?

 

Może i ostro, ale takie są moje odczucia, pewnie były by lepsze gdyby się tak nie świecił co chyba razi najbardziej.

 

Jeszcze takie pytanie techniczne:

Czy te koła nie są za wysoko? Pewnie to wina producenta jednak cały model wydaje się strasznie nienaturalnie nisko siedzieć, tak dla porównania:

 

p1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knightrider jest ciut jaśniejszy ale lepszy fotek już nie dam rady zrobić...

 

krzychu-onisk

-świeci się, no i nie wiem co Ci strzeliło żeby użyć lakieru semi-gloss...

jak traktowałem matem to model był niewyobrażalnie ciemny, trzeba było dopatrywać się szczegółów więc dlatego semi-gloss

 

-kolor całego bardzo dziwny, choć fakt w instrukcji był podany "fieldgrey"...

generalnie taka szkopska baza, mundury tak samo

 

-brudzenie, coś jakieś dziwne, jakby go ktoś wodą z rdzawym proszkiem oblał

generalnie brudzenie zamierzone, udało mi się osiągnąć taki efekt jak chciałem co szczególnie sprawia że model zaliczam do udanych. Do tego brudzenie, wydaje mi się że jest podobne do prawdziwego. Nie mam na myśli kąpieli błotnych czy potraktowania modelu toną pigmentów w zależności w co wjechał, ale syfu który pojawia się nie wiadomo skąd i dodatkowo sam osadza. A taki z wyglądu znam na pamięć jako rowerzysta (kolarka jeżdżąca cały czas po asfalcie brudzi się właśnie tak, a nie jak góral śmigający po lesie) trochę dziwne porównanie ale brud to brud i mimo wszystko łączy tak skrajne rzeczy

 

-czy przypadkiem nie lakierowałeś go PO nałożeniu pigmentów?

lakierowałem ale specjalnie, nie mam utrwalaczy a nie chcę żeby brud przybierał kształty linii papilarnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowałem ale specjalnie, nie mam utrwalaczy a nie chcę żeby brud przybierał kształty linii papilarnych Very Happy

 

Tylko że pod wpływem lakieru nałożone wcześniej pigmenty zanikają.

 

jak traktowałem matem to model był niewyobrażalnie ciemny, trzeba było dopatrywać się szczegółów więc dlatego semi-gloss

 

Jednak dla mnie to bezsens bo przez to model traci na prezencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

dobra, końcówka konkursu, ja niestety nie miałem motywacji na modelarstwo :/ ale dałem chociaż radę aż zabrać się za poprawienie tragicznych fotek... może wybitnie lepsze nie są ale tylko tyle umiem z fotografii, mam nadzieję że cokolwiek będzie fajniejszego... co najważniejsze model nie wyszedł taki... hmm.. mokry? świecący. to była kwestia jego świeżości i światła ale co tu dużo mówić, może nowe foty lepsze:

1. kolor zbliżony do tego, na innych będzie trochę gorzej ale jak pisałem, żaden ze mnie fotograf. nadal się trochę świeci ale tylko tak umiałem oświetlić etc. w realu lepiej ale kto mi uwierzy ;[

a%20001.jpg

2.

a%20002.jpg

3.kolor prześwietlony ale jakieś szczegóły są

a%20004.jpg

4. jest pseudo rdza/ brudzenie z tyłu (ta na całej powierzchni blach)

a%20006.jpg

5. tu też nawet moja pseudo rdza wyszła (przy kalce czy przy widelcu) ;D

a%20008.jpg

6. też kolor podobny

a%20009.jpg

7.

a%20012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.