Skocz do zawartości

[IN-BOX] Bedford OSBT - EMHAR 1:24


copycat

Rekomendowane odpowiedzi

100%20Bedford%20Intro%20page.jpg

Modelik wygląda bardzo ciekawie, wg mnie wypraski świetnej jakości. Wyglądają jakby nic nie trzeba było poprawiać. Opony - każda wykonana oddzielnie nie trzeba już nic wycinać, nie widać na nich żadnych nadlewek - ideał. Tylko guma dość twarda, trochę zbyt plastykowa, boję się żeby nie złamać przy mocniejszym wygięciu. Ale dzięki temu może lepiej będzie trzymać farbę.

Zasugerowane 2 wzory malowania:

1. British Road Services - do tego 4 wersje z 4 różnych miast UK

2. Barletts

Jeżeli chodzi o użycie farb zasugerowane są farby Humbrol i niestety przy kolorze wymienione są części które trzeba nim pomalować. Wszystko po angielsku, więc może być problemem z tłumaczeniem z technicznego angielskiego.

Możliwość wykonania w 2 wersjach, z podniesioną burtą, lub opuszczoną. Myślę że da się zrobić w wersji ruchomej po niewielkiej inwencji własnej.

Z tego co zauważyłem maska silnika się nie otwiera, a więc trzeba będzie nad tym popracować, bo silnik malutki, ale przyjemny.

Przód zdaje się nie skręca. Drzwi wycięte, ale bez ruchomych zawiasów.

A więc kilka poprawek i naprawdę fajny model może z tego wyjść.

Pudełko przód wielkości mniej więcej pudełek z ciężarówkami Italeri, wysokość ok 6 cm, a więc bardzo płaskie.

IMG_4102.JPG

IMG_4103.JPG

IMG_4104.JPG

IMG_4105.JPG

IMG_4106.JPG

IMG_4107.JPG

IMG_4108.JPG

IMG_4109.JPG

IMG_4110.JPG

IMG_4112.JPG

IMG_4113.JPG

IMG_4114.JPG

IMG_4115.JPG

IMG_4116.JPG

IMG_4117.JPG

IMG_4118.JPG

IMG_4119.JPG

 

Tutaj jeszcze zdjęcie oryginału:

 

147%204x2tp%20Bedford%20O%20FAM642%20070610-6426%20Bartletts.jpg

 

I link jak poradził sobie z tym modelem pewien Czech TU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model:). Fajnie by było kiedyś coś takiego złożyć. Fajnie że wypraski są tak dopracowane jak mówisz. Czekam na relacje z budowy . A ten czech tez super go zrobił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko guma dość twarda, trochę zbyt plastykowa, boję się żeby nie złamać przy mocniejszym wygięciu. Ale dzięki temu może lepiej będzie trzymać farbę.

Malujesz opony?

 

Model przyjemny, zastanawiałem się nad jego kupnem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voseba nie, ale czasami można przybrudzić, a farba nie jest tak elastyczna jak guma i może odpryskiwać po wyschnięciu. Może, ale nie musi.

tyrael mi udało się kupić za 125zł, nieoczekiwana promocja w sklepie. Naklejka z ceną to 139zl.

Relacja z budowy jak skończę całą rozpoczętą resztę, a zwłaszcza model konkursowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby więcej takich oldtimerów

Ciekawe czy ta firma ma coś jeszcze w planach z tematyki trucków ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.