Skocz do zawartości

P 47 D Brazil Revell 1:72


SOPOL73

Rekomendowane odpowiedzi

Tak dla małej odskoczni chcę zaprezentować kolekcję dzbanków. Prezentację rozpocznę od maszyny lotnictwa Brazylijskiego.

Jest to zestaw znany wiekszości modelarzy 2WW. Wprowadziłem pewne zminy polegające na wychyleniu klap w skrzydłach, ograniczonej waloryzacji wnęk podwozia, oraz waloryzacji silnika. Materiały jakie używałem to odpadki i druciki różnego kalibru. Kalkomanie nie jestem pewien ale chyba propagteam. Model wykonany jakiś czas temu, jeszcze nie posiadałem aerografu. Jak wynika z opisu jest malowany pędzlem a techniki jakie zastosowałem w końcowej fazie budowy to przybrudzenia, okopcenia i odrapania. Malowanie jak zwykle pactrami bo pod pędzel bardzo znośne. Szkoda że nie posiadałem aero, bo wiem że teraz model wyglądał by dużo lepiej.

 

P47DBraz003.jpg

P47DBraz004.jpg

P47DBraz005.jpg

P47DBraz006.jpg

P47DBraz013.jpg

P47DBraz014.jpg

P47DBraz027.jpg

P47DBraz026.jpg

P47DBraz023.jpg

P47DBraz019.jpg

P47DBraz015.jpg

P47DBraz028.jpg

P47DBraz034.jpg

P47DBraz035.jpg

P47DBraz036.jpg

P47DBraz041.jpg

P47DBraz043.jpg

P47DBraz048.jpg

P47DBraz042.jpg

 

Krytyka i porady na przyszłość wskazane bo jeszcze kilka dzbanków powstanie. ;o)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bardzo miodny.

Jedynie brak obić na śmigle nie pasuje do śladów zużycia reszty płatowca (ale zawsze można powiedzieć, że założyli nowiutkie śmigło). I jeszcze kolor podobno Amierykance mieli taki super matowy, ale to b. dawno słyszełem/czytałem i nie jestem pewien. A taki jak jest wygląda IMHO bardzo realistycznie.

Widzę, że gustujesz w rzadko spotykanych (a przez to ciekawych i przykuwających oko) oznakowaniach.

Może jakieś fotki grupowe np. wszystkich 109-tek, dwukadłubowców, w obcej służbie itp.?

Szczególnie mnie te 109-ki ciekawią, bo sam kiedyś miałem plan zrobienia wszystkich wersji (seryjnych tylko, i w 1:48).

 

Edit:I jeszcze naciąg anteny. W T-bolcie nie pamiętam czy była (czy tylko prętowa), ale w niektórych 109-kach na pewno jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.