Jump to content

SOPOL73

Members
 • Content Count

  184
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SOPOL73

 1. Nie było na forum poruszenia zgodnie z oczekiwaniem więc model wystawię na FB. Zamykam ten wątek.
 2. Zamykam ten wątek. Model zostanie wystawiony na aukcji na FB. Jest zainteresowanie ale propozycje cenowe nie do końca mnie zadowalają dlatego gigant zostanie wystawiony na FB.
 3. UWAGA aktualizacja ceny - sprzedam za 40 zł plus koszty przesyłki.
 4. UWAGA aktualizacja ceny - sprzedam za 230 zł plus koszty przesyłki.
 5. Model kompletny, stan jak na fotkach. Wystawiam na 7 dni do 12.05 godz. 11:00. Wysyłka in post ewentualnie inna forma na życzenie nabywcy. Cena : 45 zł plus koszty wysyłki.
 6. Witam wszystkich na forum po 10 letnim niebycie. Nadeszła ta smutna chwila i postanowiłem zrobić wyprzedaż modeli lotniczych w skali 1/72. Będzie 50 pozycji na sprzedanie, zaczynam od Giganta. Model w bardzo dobrym stanie. Brak jednego małego elementu który zaznaczyłem i jest bardzo prosty do wykonania z wielu materiałów modelarskich. Dla wprawionego modelarza to nie będzie problem. Kalkomanie w stanie b. dobrym. Wystawiam model w tej chwili tylko na tym forum. Czekam na propozycję zakupu 7 dni czyli do jedenastego maja godzina 22:00. Następnie model zostanie wystawiony na aukcję. Dlatego tak
 7. Ja bym zrobił sobie warsztat na dachu tego najwyższego, prawie w chmurach . Kalki bym pomęczył jeszcze czym w rodzaju sido ale w wykonaniu hiszpańskim jeśli będzie działać tak samo jak dostępne u nas.
 8. Mistrzostwo świata!!! Warzstat na tak wysokim poziomie że aż boję się oglądać co będzie dalej bo mogę z modelarstwa zrezygnować.
 9. Podoba mi się ta robota. Ekstra pomysł z działkami.
 10. Z ręki takie detale można wykonać gdy materiał jest odpowiednio "miękki" dlatego skrawam mosiądz. Duże obroty szlifierki pozwalają na wmiarę płynne modelowanie detalu. Jedna wada tej metody to to że trzeba uważać na opiłki i odłamki skalpela ( może odstrzelić ). Wzrok mam zabezpieczony przez zestaw lup nagłownych.
 11. Ta tokarka to tak na serio nie jest tokarką. Rolę tą wypełnia szybkoobrotowa szlifierka dremel do tego skalpele, pilniki i papier ścierny. No zapomniałem dodać że pewny chwyt w dłoni i cierpliwość. Można toczyć kształty luf, goleni podwozia a nawet kołpaki śmigieł. Najlepiej zaopatrzyć się w jakiś zestaw nagłowny powiększający.
 12. Ha, ha bo kształt kadłuba jest dzbankowaty !!!
 13. Tak jak wcześniej wspominałem w wątku warsztatowym postanowiłem zaprezentować zaawansowanie prac przy dwóch spitach. Spitfajery to wersje mkV i mkIX. Miałem dwa zrobione spity w kolekcji firmy Italeri , z których nie byłem zadowolony z powodu źle dobranych kolorów i nie tylko. Postanowiłem, że wylądują w krecie i posłużą jako baza do wykonania nowych też w malowaniu pustynnym. Czekał mnie ogrom pracy, postanowiłem wiele elementów wymienić na dostępne w innych zestawach lub wykonać samemu. Po kolei: - usunięcie starej farby - oderwanie elementów jakie mi nie pasowały np. chłodnice, działka
 14. Przynajmniej jest wesoło! Ja źle się nie poczułem.
 15. PODDAJĘ SIĘ (nie strzelać)!!!
 16. No to już wszystko jest jasne jak BŁYSKAWICA . Jak wstawiam nowy temat na forum to na pierwszym miejscu dla mnie są prezentowane zdjęcia bo z nich można najwięcej się dowiedzieć a nie z tekstu! To jest wątek w temacie GALERIA modeli ukończonych. Owszem trzeba troszkę pilnować języka pisanego, ale nie jestem na lekcji gramatyki polskiej. Do szkoły chodziłem bardzo dawno temu.
 17. No właśnie teraz się zorientowałem. To ten co na fotce!!!
 18. Masz rację! Jeszcze mam w planach XP 47 J
 19. Oj bardzo dużo np.: +rury wydechowe to wstawione wyciągane na ogniem patyczki higieniczne, +wyloty z boku kadłuba robione od podstaw, te z zestawu były podone do zwykłych wersji Thunderbolta, +Kołpak wytoczony od zera z grubego kołka polistyrenu, przerabianie łopat śmigieł ( konwersja z zestawu Academy), +wszelkie wloty w kadłubie były pozaślepiane, najwięcej roboty było przy spasowaniu skrzydeł revela do kadłuba MPM ( całkowicie inny podział technologiczny).
 20. Najchętniej staropolski bimberek!!!!
 21. Postaram się by był ale jak odpalę warsztat. Na podstawie instrukcji, schamatów malowania w necie i podglądałem modele na forach.
 22. Muszę się Tobie przyznać, że podglądałem też spitka z Twojego warsztatu. Mam na myśli mkIX "ZX 1" lub "ZX 6" nie pamiętam. Bardzo podobał mi się warzsztat tego modelu na konkursie PWM.
 23. Ktoś dokładnie opisywał i pokazywał w wątku budowy spitfira na PWM. Główne narzędzie to precyzyjna szlifierka wysokoobrotowa dremel. Pręt mosiężny obrabiam precyzyjnie skalpelami, papierami ściernymi wszystko obserwując przez zestaw powiększający. Dużo roboty ale efekty zadziwiające. Jest to alternatywa dla gotowych wyrobów z metalu które pojawiły się na rynku modelarskim.
 24. Można uznać że trafiłeś w dziesiątkę. Dokładnie to hybrydy z kilku zestawów : italka to baza, dodatkowo airfix, revel,KP,haska.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.