Skocz do zawartości

Scania SHOGUN Auvinen


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Postów już się nie da edytować. A co do silosa robie go z rynny dachowej, ponieważ ja miałem taką, która mi odpowiadała wymiarami. Jest sztywna i masywna wieć oki szpachla się jej dobrze trzyma więc nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zrobiłem rame. Ale nie wyszlifowałem na górze jak zamkłem ją w ceownik i wyszły lekkie górki i chyba może wydawać się nawet krzywa na foto . Mi też się tak zdawało po zrobieniu zdjęcia, więc przemierzyłem ją jeszcze raz i jest oki czyli to tylko złudzenie. Górek już mi się nie chce poprawiać . Więc chyba tak zostanie, ponieważ w Shogunie są wszędzie zabudowy więc i tak tego nie widać. To da się opisać tak- leń. Ale i tak to będzie na szczęście NIEWIDOCZNE. Wnętrze w fazie przeróbki na R i w fazie dodawania nadbudów i głośników. Kabina sklejona i poszpachlowana i wyczyszczona. W tym tygodniu pewnie rzuce podkladzik i może kolorek Apropos ramy musze jeszcze skończyć zawieszenie 3 osi. A z silosem narazie tajemnica ale sie robi .Przy okazji zamówiłem oponki anti splash na scanie teraz szukam felg SS i co najważniejsze jakiś pokryw cylindrów. Jakby ktoś miał to niech da znać na gg. Będę wdzieczny. Troche się rozpisałem, a teraz konkrety.

Teraz fotki

7de3981a45a504cfmed.jpg

Fele i nadkola to przymiarka

15c24a9bf1a9a19dmed.jpg

Tu widać te górki

3cd92dbdf1b378c0med.jpg

 

 

 

Krytyka wskazana ale nie tak, żebym sie załamał i przestał ją robić .

Żarcik można jeździć i robić ze mną co tylko chcecie tylko prosze o pomoc w potrzebie.

I takie pytanie jakie polecacie papiery do kalek czyste. Może na próbe bym kupił arkusz, żeby potem wiedzieć co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko tak wygląda na zdjęciach,ale oprócz górek farba wygląda jak by ci się farba rozlała.Wydaje mi się ,że powinieneś poprawić tą ramę(przez to uczysz się dokładności) bo w następnym modelu Ci się to przyda gwarantuje.

 

Ps: poduchy pomaluj bo tak to kijowo wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduchy wiem spokonie, nie jestem aż tak tempy hehehe. Chce, żeby to jakoś wyglądało. Jak lakier wyschnie to dostanie szlifa wieć jeszcze to był lakier, tylko, żeby zobaczyć jak bedzie wyglądało na ramie i jak się bedzie to miało do orginału. Tu nawet nie ma jeszcze 3 osi tylko jest zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wyszlifowałem na górze jak zamkłem ją w ceownik i wyszły lekkie górki i chyba może wydawać się nawet krzywa na foto Confused . Mi też się tak zdawało po zrobieniu zdjęcia, więc przemierzyłem ją jeszcze raz i jest oki czyli to tylko złudzenie.

 

Rama jednak w tym miejscu naprawdę wygląda nie za ciekawie ...

Przyłóż linijkę lub poziomnice i zobaczysz sobie czy jest wybrzuszenie czy go nie ma.

Poza tym lakier na ramie jest jakiś dziwny. Miejscami prześwituje biały plastik

 

A tak poza tym to powodzenia w dalszym klejeniu

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem, że to lekka wiocha zostawiać taką rame więc ją zeszlifuje i pomaluje jeszcze raz to dam foty. A co do białego plastiku to mam nadzieje, że chodzi ci otylną część, ponieważ ona była tylko psiknięta, bo jeszcze będzie malowana po założeniu ośki. Jeśli nie chodzi ci o to miejsce to odrazu mówie niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda tragicznie... sorry, ale ja bym na Twoim miejscu wolał skleić model z pudełka i sie postarać aby on jako tako wyglądał, niż rzucać się na nie wiadomo jakie projekty i je tak psuć.

 

Wydaje mi się, że to w ogóle nie będzie wyglądało, ale to tylko moja opinia. Żadnych planów, nic nie jest oparte o oryginał, rozstaw osi zły, zawieszenia obydwa złe, krzywa rama, brak poprzeczek... dalej nie wymieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki fakt. Kolejna rama wylądowała w koszu. Nie wiem czemu tak jest ale ostatni jak przedłużałem scanie 113 to za pierwszym razem wyszła prosta schludna rama. Teraz już przeglądnąłem i przeskalowałem rysunki techniczne. Już obciąłem końcówke ramy, bo ona była inna w koniu niż w solo, i zacząłem przedłużać rame z pleksy cienkiej. A jeszcze pytanko o co chodzi z zawieszeniami, przeciez one są takie jak w scani oprócz amortyzatorów, które nie wiem czy będę zmieniał ale zobaczymy. A i teraz to już kicha z modelem z pudła już mi się nie opłaca wyrzucać rzeczy, które zrobiłem, ale ich nie pokazauje bo je wykańczam. Myślę, że najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. Samo to, że nie jest to pierwsza rama, po tamtych dziwnych to mam nadzieję, że ta może wyjdzie, a jak nie ta to może następna. Mam założenia, a ja się tak szybko nie poddaje. Mam nadzieję, że będzie jeszcze wam się chciało mnie wspierać, a jeśli nie to temat do zamknięcia i pokaże galerie albo Shoguna albo scani solo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jak skończe rame(nie wiem którą z kolei) to spróbuje to przzerobić na tyle ile się da. Napewno strzele tą fajdke na połresorze przy mocowaniu osi i postram się jakoś wyformować łape ale nie wiem. Szczerze mówiąc nie wiedziałem o tej gafie italki. Miło, że jeszcze odpowiedziałeś w tym temacie. Mam nadzieję, że pomożecie mi, aby ten model może nie był Shogunem ale czymś ciekawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zdecyduj się,albo zwykła solówka albo Shogun .Taki model nie jest łatwy i doskonale o tym wiedziałeś jak go zaczynałeś.Jak dla mnie (albo Shogun albo solówka) nie wróży dobrze dla całego projektu, i zgadzam się z kolegą Trucknology że lepiej jest zaczynać od zwykłych modeli prosto z pudła i stopniowo coraz większe przeróbki.Nie zmienia to faktu,że kibicuje Ci przy projekcie

 

Pozdrawiam Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzucasz sobie za wysoko poprzeczkę. Dlatego tyle problemów. Znam to z własnego doświadczenia. Musiałem zepsuć kilka modeli poprzez zaawansowane przeróbki, żeby zacząć od 0 - od modeli z pudła i później wdrażać przeróbki i modyfikacje elementów. Najlepiej powoli od początku, a nie od razu na głęboką wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, dlatego być może a nawet prawie na pewno zawieszenia nie będę przerabiał. Narazie będzie takie. Mimo to scania solo to chyba nie za wysoka poprzeczka. Nie mówie o jakimś super wykonaniu, ale o kolejnym modelu na półke. A tak pozatym to już miałem prawie skończonego silosa i miałem go dawać w podkład i mi wypadł. Jeden bok udało się uratować. Drugi niestety idzie do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.