Skocz do zawartości

Scania SHOGUN Auvinen


Sandi

Rekomendowane odpowiedzi

Kenworth już w większości skończony a odechciało mi sie robić scani 113 dlatego bedzie shogun.Nie wiem czy wyjdzie a jak nie to poprostu będzie solówka zwykła.Będę używał kalkomani ale co będę umiał to będę starał się malować.Zobaczymy co mi z tego wyjdzie.Wczoraj zacząłem robić przy ramie i jest już przedłużona tylko nie założyłem zawieszenia jednej osi bo musze czyścic jeszcze poduszki(zresztą rame też czyścic i szpachlować ).Skleiłem też kabine ale z jakiegoś złomu i musze troche jeszcze przy niej porobić i nie wiem czy mi sie uda bez odklejania owiewek.Miałem jeszcze nie zakładać tematu ale wczoraj pare osób mnie namawiało.Narazie moja dokumentacja to ok 100 zdjęć ale mam dostać jeszcze 180 od kolegi z naszego forum.

Oki lecimy z fotkami:

56c8fa237fead22cmed.jpg

5fbdd230b8eff0fdmed.jpg

e9c2265126f4d480med.jpg

c988d61a92ac663cmed.jpg

A to jest strona którą podesłał mi pazioo za co mu dziękuje. Tu można zobaczyć jak ta scania wygląda:

Strona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie tak bardzo z tego co miałem bo poprostu dostawiona jest oś i kawałek ramy.Na ostatnie wygląda dziwnie z racji tego, że były bardzo małe nierówności i nie szpachlowałem w tych miejscach tylko zalałem kropelką.A kropelka nie wygląda estetycznie szczególnie jak jest jest doś dużo.Ale rama jest prosta i sądzę, że powinna dobrze wyjść po czyszczeniu i malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ale nie opyla mi sie troche z racji tego, że mam części na dwie scanie.Jam mam części do wyboru do koloru ale chce spróbować coś zreanimować. I nie dla owalania modelu itd. tylko dla ćwiczeń.Ale dzięki za rade.Ale rame musiałem mieć taką bo oryginalnie takie nie wychodzą hehe.Zobaczymy napisałem, jak nie wyjdzie to będzie solo a shogun w przyszłości.Ale mam nadzieje, że z taką publicznością można daleko zajść.I sądzę, że scania wcześcniej czy później powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie

Troszke porobiłem. Rama nie poszła do dota narazie psikłem podkładem, żeby dobrze widoczne były miejsca do szpachlowania.Pomalowałem i skleiłem silnik. Jest w kolorze ciemny czerwony ponieważ nie chciałem mieć teczy. Nie ma jeszcze tej rury z napisem scania co idzie do filtra powietrza a ona będzie na srebrno. Pokrywy cylindrów są narazie takie bo nie wierze ze uda mi się przerobić je na R , ale mam jedne w zapasie więc będę próbował i jak coś to zmienie.Może się uda ale do silnika nie przywiązuje dużej wagi (ten typ tak ma).Rama jutro będzię szpachlowana a w sobote czyszczona i malowana podkladem (jak się uda za jednym razem i poprawą kropelką) jak nie to będzie leżeć 2 tygodnie bo w niedziele mam ferie i nie mam mnie 2 tygodnie.A teraz mam pytanie co sądzicie o oświetleniu modelu dość sporym prawie takim jak w oryginale? Rozważcie to bo jak tak to już bym musiał rzucać przewody na rame do tylnych świateł. Ja chyba będę chciał zrobić bo mi się to podoba a miejsce na baterie może zrobił bym od spodu silisu także miejsce jest.

Fotki

5d8bbe32181ebcb8med.jpg

981864843efb3c57med.jpg

12f08d96a4c78ad1med.jpg

4db64b3e9e615771med.jpg

P.S. Sorki za jakość fotek ale robione na szybko i nie miescily mi sie na telefonie a nie chcialo mi sie nic usuwac, więc jutro dam więcej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanie co sądzicie o oświetleniu modelu dość sporym prawie takim jak w oryginale? Rozważcie to bo jak tak to już bym musiał rzucać przewody na rame na tylne światła. Ja chyba będę chciał zrobić bo mi sie to posoba a miejsce na baterie może zrobił bym od spodu silisu także miejsce jest.

Po pierwsze - w/g mnie to Ty powinieneś zdecydować się czy chcesz robić oświetlenie

Po drugie - przeczytaj posta, którego napisałeś i popraw w nim błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ za to, że zabrałeś się za taki projekt

Ale ta rama mi się nie widzi... Doklej chociaż paski na dole przedłużenia ramy, tak aby cała rama była ceownikiem. Chyba, że masz zamiar to zrobić później to ok

W sumie to zachęcam Cię, żebyś zrobił podłużnice sam z polistyrenu bo to nic trudnego i dokleić do tego tylko poprzeczki z zestawu Od razu by lepiej wyglądało i miałbyś jako taką pewność, że nie pęknie Ci rama nie daj Panie Boże na łączeniu tych kilku ram

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to ma niewiele wspólnego z ramą

delikatnie...

No pomyśle o tych podłużnicach i pasek od dołu będzie.Zobacze jak poszpachluje jak mi to wyjdzie.Jak źle to dopiero będę się martwił.

Zacznij się już martwić, jest beznadziejnie. Popatrz na zdjęcia oryginału i porównaj to z tym, co Ty zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatnio nic mi nie szło- można to wywnioskować po ramie. Dzięki za rade jutro biore się za rame od nowa. Nie daje dziesiaj aktualki bo już mi się nie chce robić zdjęć. Narazie pracuje przy silniku, zdecydowałem się spróbować go przerobić na R-kowski. Pokrywy cylindrów zostały już usunięte i spróbuje dorobić nowe. Jak sie nie uda to zostawie te. Jutro wieczorem postaram się wrzucić fotki. I ponawiam pytanie o oświetleniu. Wiem, że sam powinienem o tym zadecydować, ale prosze o rade.Mam nadziej, że pomoże mi tak jak rada związana z ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandi skup się na razie na ramie i innych ważniejszych elementach

Uważam, że model i bez oświetlenia będzie się dobrze prezentować

Narobisz sobie tylko nie potrzebnie problemów z umiejscowieniem elektrowni czy sposobem mocowania tych wszystkich świecidełek. Takie jest moje zdanie

 

Powodzonka

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oświetlenia nie będzie a w pierwszym poście napisałem, że jeśli nie dam sobie rady z projektem to poprostu będzie zwykła scania solówka. A post nie był nieuprzejmy tylko była w nim zawarta dobra rada, z której skorzystałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wszystko pięknie idzie ale jest to bardzo czasochłonne. Znawcy poradzili mi, abym zaczął od najtrudniejszej części modelu czyli silosa. Dzisiaj już aktuala nie będzie i sądze, że w najbliższych dniach też nie, ponieważ jest przy tym dużo roboty. Jest już po 2 szpachlowaniu i czeka na szlif. Co to pożal się boże ramy jest już w koszu. Właśnie zaprojektowałem nową i wezme się za jej wykonanie. Czyli prace rzuszają, ponieważ definitywnie zakończyłem kenwortha.Rama będzie od podstaw z cienkiej pleksy, bo takie coś mam na stanie. Dzisiaj wolny czas spędziłem przy rysunkach technicznych, przeskalowywaniu wymiarów, i rozrysowaniu tego na papierze. Teraz tylko wyciąć skleić poszpachlować. Mam nadzieje, że to była ostatnia taka wpadka przy modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.