Skocz do zawartości

Fake Tank - Iwo Jima [1:35]


maxtor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Dawno niczego nie pokazywałem, ale prawdę mówiąc dawno też niczego nie zrobiłem. Wena naszła człowieka nieoczekiwanie w tym zimnym, białym styczniu. Ale do rzeczy.

 

Diorama przedstawia fikcyjny czołg wykuty przez Japończyków na Iwo Jimie, w wulkanicznej skale. Miał on za zadanie odciągać ogień od własnych wojsk.

USA-PR-Japan-393.jpg

Zdjęcie pochodzi z http://ibiblio.net

 

Wszystko zostało wykonane za pomocą gipsu budowlanego. Pomalowane Humbrolami i Citadelami, a na końcu przykurzone suchymi pastelami. Beczka wykonana z puszki po piwie. Wiem, wiem, brakuje figurek. Myślę nad jakimiś Japońcami, ale widziałem tylko jeden zestaw, niestety atakujących, a ja chciałbym w spokojnych pozach.

 

Wykonując dioramę, wzorowałem się na pracy Anioła z pwm pt. "Skalny czołg", dlatego takie uderzające podobieństwo, mam nadzieję, że nie zostanę za to zlinczowany :P a po za tym natchnieniem były również filmy "Sztandar chwały" i "Listy z iwo Jimy".

 

IMG_0978-1.jpg

IMG_0979.jpg

IMG_0977-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaaardzo fajnie wysło. Choć jak z pewnościa wiesz jest też taki produkt:

http://www.verlindenonline.com/store/1-35-the-rock-tank-of-okinawa-vignette-2282.html

 

 

a ja chciałbym w spokojnych pozach.

popatrz sobie tutaj:

http://www.verlindenonline.com/store/1-35-scale-figures_pacific-ww-ii-us-marines-japan.html

 

choć to głownie amerykanie, może coś się nasunie - pomysł jakiś.

 

Wykonując dioramę, wzorowałem się na pracy

To nic złego, często podglądam czyjeś prace,a sam "Anioł"pewnie się cieszy, że ktoś poświęcił mu tyle uwagi. Dla mnie już super choć jeszcze nie skończona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że się cieszy. Znam ten produkt, Anioł właśnie wykorzystał ten produkt Verlindena. Dzięki za linki Gerd, te figsy są świetne. Można je nabyć w Polsce? Miło, że moja praca się spodobała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne gratuluję, tylko osobiście bym zmienił ten patyk co imituję lufę, na zdjęciu jest krótszy ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dziękuję za linka. Być może zamówię na stronie producenta. Tylko najlepiej byłoby ustosunkować jakąś prośbę, aby wysłali bez faktury, jako "prezent".

 

edit. przyciąłem trochę ten patyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.