Skocz do zawartości

[RELACJA Z BUDOWY] Revell-Corvette C6 Skala 1:25


Skalpel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jak koledzy prosili o relację to mają,na razie mało zrobiłem,dopiero pierwszy punkt i malowanie do poprawy bo zapomniałem zmatowić powierzchni i się zaczyna odskakiwanie farby no cóż to pierwszy malowany model.Na pewno w mojej relacji znajdziecie wiele pytań,w tym bardzo głupich.Znajdziecie też zdjęcia mojej pracowni

Ps:Proszę o wyrozumiałość i nie bić za zdjęcia,jak kolegę poproszę to może da mi kamerę. co9w.jpg

29672677.jpg

co8.jpg

co7.jpg

co6v.jpg

co5s.jpg

co3p.jpg

co2.jpg

021010174224.jpg 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wiedziałeś że to adike Question

 

Na drugim zdjęciu widać

 

Powodzenia z modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy,nałożyłem zbyt dużo warstw farby na pasek klinowy,było brzydko a więc wrzuciłem do rozpuszczalnika uniwersalnego który nie działał na poprzednie modele,pasek się rozpuścił a ja rycze i szlocham,ma może ktoś sposób jak zrobić samemu.Zacząłem sklejać małe części plastiku które wyciąłem w odpowiedniej formie ale to chyba nie najlepszy pomysł.

Ps: sory za DoublePosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam.

 

Od czasu kiedy kupiłem model minęło kilka miesięcy kiedy skończyły się ferie zimowe tworzenie modelu stanęło.W tym miesiącu postanowiłem do niego wrócić.Zdjęcia które będę zamieszczać teraz będą lepszej jakości (kupiłem aparat) i w lepszym oświetleniu.Praca trochę ruszyła więc za chwile wstawiam zdjęcia.Pisać co nie pasuje to to zmienię (nie będę się buntował).Mors wielkie dzięki.Pasek klinowy zrobiony i wklejony,podwozie prawie skończone.Swoją nieobecność na forum usprawiedliwiam szkołą (strasznie dużo nauki i zero czasu).Miało być krótko a wyszło wypracowanie.

 

PS:z tymi zdjęciami paska to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy Następnym razem lepiej pytaj zanim coś zrobisz, wystarczyło wrzucić tą część do kreta i było by dobrze.

Nie rozumiem dlaczego tłumaczysz brak czasu na model szkołą

najpierw robi się lekcje a później do wieczora przy modelu się dłubie i praca jakoś idzie

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuje ci Przemku wiem źle zrobiłem ale na inne modele ten rozpuszczalnik nie działał (moja wina) będę się was teraz o wszystko pytał.Wiesz lekcje to się robi a potem do wieczora jest nauka,ale zbliżają się wakacje i nie trzeba się uczyć.

PS:Wybaczcie ale w aparacie siadły baterie i trzeba naładować,dlatego tylko jedno zdjęcie.Reszta jutro.

PS2:Może mi podpowiecie jak pomalować te szczeliny między kratką bo trochę tam srebrnej farbki.

img0386lu.th.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze mnie zrozumiałeś.Rurki są pomalowane tylko za rurkami jest jakiś plastik czy coś i tam pędzlem ciężko dobrze pomalować na czarno bo brudzi srebrne rurki i tak na zmianę.Może jest jakiś precyzyjniejszy sposób ?

Całość to właśnie klatka bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej, ale jeszcze nie idealnie. Zaznaczyłem Ci miejsca gdzie jeszcze trzeba będzie podmalować; czerwone na czarno, zielone na srebrno. Całość ogólnie jakoś strasznie się błyszczy, wydaje mi się że za szybko srebrnym pomalowałeś i się farba wymieszała dlatego tak błyszczy, najlepiej popraw jeszcze raz w środku.

img0386m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,właśnie poprawiam.Zauważyłem że muszę jeszcze szpachlować bo między klatką a podwoziem jest szczelina.ok 13:00-14:00 będą zdjęcia.

 

EDIT:zdjęcia jest lepiej ale będę zmuszony kupić kilka farb matowych bo czarny się strasznie błyszczy.

IMG_0396.jpg

IMG_0397.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.