Jump to content

Problem ze szpachlówką


adacho
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Na moim warsztacie zajmuję się obecnie szybowcem Revella ASK 21 w skali 1/32.

Mam problem ze szpachlówką. Po połączeniu skrzydła z kadłubem doszedłem do wniosku, że szczelina (która z resztą ma być) jest za dużą.

Więc postanowiłem zastosować szpachlę i potem rylcem wyznaczyć nową linię podziału. Niestety nałożyłem szpachlówkę (tamiya) i po obróbce papierem dziura znów się pojawiła. Czynność ponowiłem 3 razy a dziura nie zniknęła, a wręcz się sporo powiększyła. Nie wiem co robić próbowałem już szpachli italeri i mr putty i to samo a nawet bez porównania gorzej. Co zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Weź porób zdjęcia może, bo Twoja przypadłość jest bardzo dziwna. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wykruszanie się szpachlówki i odrywanie się od siebie części (słaba spoina) co powoduje większą dziurę.

Link to comment
Share on other sites

A czy przypadkiem w trakcie obróbki szpachlówka nie kruszy ci się do środka, tak jak mój przedmówca zasugerował, najlepiej było by gdybyś wstawił zdjęcia jak to wygląda.

Wydaje mi się że dobrze by było gdybyś najpierw załatał tą dziurę cyjanoakrylem a dopiero potem nałożył szpachli na wierzch.

Link to comment
Share on other sites

Jak mam szparę, wkładam najpierw w to miejsce pręcik wyciągnięty nad ogniem z kawałka ramki, potem cyjanoakryl, następnie przecieram delikatnie to miejsce Debonderem potem już tylko szlif i jest ok. -zawsze daje to znakomity efekt, bo nie ma problemu z kruszeniem się szpachlówki

Link to comment
Share on other sites

  • Super Moderator
Zamieszczam zdjęcie. Zastanawiam się czy jest szansa na odratowanie modelu

Spoko - nie wygląda źle. A poza tym jest to łatwo dostępne miejsce.

 

Moja propozycja jest taka:

- wyskrob wszystko

- kup szpachlę samochodową MOTIP i nią załataj ubytek - jest naprawdę fajna. Myślę, że wyprowadzisz to miejsce na "ludzi".

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Czyli Panowie co mam robić żeby to ładnie wyszło ? Ta wersja z cyjanoakrylem mnie zaintrygowała. Może trochę szczegółów bym poprosił ;)

 

Dodam, że każdy element staram się zrobić jak najładniej.

Link to comment
Share on other sites

Po prostu lejesz CA do dziury Jeśli trzeba to kilka razy. I szlifujesz na gładko. Tutaj szczelina zaszpachlowana m. in. CA.

 

IMG_3144.jpg

 

Zalety? Szpachlowane powierzchnie są dodatkowo mocno połączone, szpachla nie pęka, ciężko się szlifuje, ale idealnie ryje linie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.