Skocz do zawartości

US Wrecker Truck


luk_p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Po długiej przerwie wracam z moim trzecim złożonym truckiem- US Wrecker z Italeri. Niestety z powodu braku czasu nie prowadziłem relacji z budowy.

Model kleiło mi się bardzo przyjemnie, choć nie udało mi się uniknąć małych błędów. Z jednej tylko rzeczy szczególnie nie jestem zadowolony- nie udało mi się osiągnąć tak wysokiego połysku lakieru jak w niektórych z Waszych modeli,choć położyłem 3 warstwy bezbarwnego i polerowałem nanowoskiem z 5 razy. Może to wina wosku- kupiłem najtańszy za 10 zł w hipermarkecie....

 

Lista zmian w modelu w stosunku do 'pudła':

-oczywiście kolorystyka

t-apeta w delfiny w środku sleepera;)

-tablice rejestracyjne nad siedzeniami i płyty cd na desce rozdzielczej

-plastikowa linka zamieniona na stalową

-dodatkowy szperacz i obrysówki

-dodatkowe aluminiowe platformy i koguty na zabudowie holownika

 

W modelu póki co brakuje tylko haka na głównej linie holowniczej- urwał mi go potwór widoczny na jednym ze zdjęć;))

 

Zapraszam do oglądania zdjęć i pozdrawiam

Łukasz

 

17404861.jpg

21599820.jpg

38768105.jpg

img0501us23.jpg

23895954.jpg

img0501us19.jpg

img0501us15.jpg

img0501us12.jpg

img0501us8.jpg

img0501us2.jpg

img0496l.jpg

img0490kk.jpg

img0487fa.jpg

img0486ix.jpg

img049f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie całkiem dobrze wygląda, fajne malowanie zrobiłeś. Miałem już kiedyś do czynienia z tym modelem, więc gratuluje poprawnego zamocowania przedniego zderzaka, zunifikowanie go dla wszystkich wreckerów przez Italeri nie wyszło chyba na dobre

Mam jednak zastrzeżenia do kilku elementów:

- felga na dżwigu wygląda dosyć dziwnie, nie wiem jak by się tam utrzymała

- przydało by się zapuścić linie na karoserii jak i otwory w kominach i schodkach.

- za dużo kleju przy mocowaniu lewego lusterka.

- lina w rzeczywistości nie wyginałaby się do góry, przydałoby się ją wyprostować.

- rolki od wyciągarki powinny być lekko przyrdzewiałe, raczej się tak nie błyszczą

Mimo wszystko prezentuje się całkiem nieźle, a kilka rzeczy można by jeszcze poprawić.

Ps. całkiem nieźle wykarmiony kocurek, nic dziwnego że ciężarówkę popsuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj!

felga na dźwigu leży luźno, nie mocowałem jej na stale- a znalazła się tam dlatego, że widziałem takie zamocowanie felgi na fotkach niektórych dźwigów i mi się to spodobało;)

Co do lewego lusterka, rzeczywiście ciut tam więcej kleju niż być powinno ponieważ w trakcie wycinania mocowania lusterka z ramki po prostu mi pękło:(

linka jest stalowa i słabo plastyczna. Zderzak instalowało mi się bez większych problemów, niestety przez niego pokrywa silnikia otwiera się w ograniczony sposób.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm żółte? jak szperałem w necie zanim zacząłem go składać to widziałem, że większość tych modeli ma czerwone koguty, choć oczywiście żółte też się trafiały;) Mi jednak bardziej spodobały się czerwone- no i żółte nie wyszłyby mi przezroczyste, nie miałem takiego markera;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jasne, zobacz na te fotke orginału.

 

ford_ltl_9000_1985.jpg

 

oki już kumam:)

 

swoją drogą zwróćcie uwagę na wycieraczki- kierownicę ma po lewej stronie, natomiast wycieraczki tak jakby to miała być wersja australijska (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam bardzo ładny modelik ja przebudowałem na ciągnik siodłowy stoi na półce z cysterną .

Moja uwaga dla wielu zamieniajcie anteny CB RADIA na matalowe ja wykorzystuję anteny do pancerki w skali 1:35 koszt niewielki ok. 3-4 PLN. za sztukę a efekt świetny .

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.