Skocz do zawartości

Pontiac GTO 66'


dyja

Rekomendowane odpowiedzi

6e9d5255df0beb62.jpg

 

Witam serdecznie,

Wreszcie znalazłem chwilę czasu aby przedstawić wam relację z budowy modelu, który zakupiłem jakiś czas temu. IN-BOX tutaj.

 

Wróciłem do sklejania po długiej przerwie więc wszystkie podpowiedzi i inne uwagi są bardzo mile widziane:)

 

No więc sprawa wygląda tak, że z uwagi iż dawno nic nie składałem nie zdecydowałem się jeszcze na zakup aerografu. Więc malowanie odbywa się sprayami. Używam zestawu Tamiya - podkład, kolorki oraz clear. Ze względu na to iż byłem zdecydowany co do koloru, więc wybór padł na Red Metalic nr TS-18.

 

A teraz czas na fotki i lekkie dopowiedzenia słowne

 

na początek oczywiście czyszczenie i przygotowania, w sumie kasta nie miała rzadnych wad godnych szpachli więc po czyszczeniu i osuszeniu podkładzik x2.

 

0e9ab2cb958949cd.jpg

 

później3 warstwy lekkich i cienkich warstw koloru, mgiełki jak to inni nazywają. i dokładnie nie pamiętam ale tutaj fotka bodajże po drugiej takiej warstwie.

608cf26e61ab1011.jpg

zdjęcie robione baaardzo późno w nocy.

później suszenie itp kilka dni przerwy i czas na malowanie końcowe

 

mniej więcej wygląda to teraz tak jak na przedstawionych poniżej fotkach. Dodam tylko że malowanie było dwa dni temu. Więc w sumie jeszcze się wszystko suszy. Zdjęcie robione dzisiaj. Za oknem było dość sporo słońca, więc lakier wyglądał nieźle na żywo, na fotkach też chyba ok, chociaż gdzie nie gdzie wygląda jak by była skórka pomarańczy na lakierze, ale zapewniam że nie ma, jest to lakiero metalik więc chyba robi takie wrażenie. Metalikiem jeszcze nie malowałem. Więc mam nadzieję że dałem radę w mniejszym lub większym stopniu.

oprócz kasty zrobiony jest już wstępnie silnik, podwozie oraz fotele. Wnętrze będzie w kolorze czarnym z dodatkami aluminium. Deska rozdzielcza czarny mat plus drewno. nie będę się rozpisywał.

miłego oglądania

e3f2127a74861586.jpg

 

 

c5b93d2d1abbaa93.jpg

 

 

poniżej inne ustawienie aparatu plus mniej słońca i fotka trochę ciemniejsza

8c6d7b410bc8591d.jpg

 

poniżej wydaje mi się zdjęcie najbardziej oddające kolor

30e1188f2e111fa3.jpg

 

Teraz czekam aby lakier odpowiednio wyschnął, no i później polerowanie lakierowanie itp itd żeby uzyskać jakiś w miarę niezły efekt lustra. mam nadzieję że się uda, chociaż będę miał do was parę pytań.

oczywiście w między czasie praca nad resztą obiektu. zamierzam zrobić w miarę pełne okablowanie silnika. mam nadzieję że się uda. poza tym nie planuję większych przeróbek w modelu. może oprócz wydechów. ale o tym w następnej relacji z budowy.

 

pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, model ciekawy, kolor również nieźle dobrany, powiedz [ewentualnie pokaż proszę] jakie koła zastosujesz? Wygląda nieźle, ale pamiętaj abyś dał odpowiedniej grubości klar aby nie doszło do prze polerowania do metalica podczas polerki. Ambitnie podchodzisz do projektu, chętnie poobserwuję Twe poczynania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za same koła póki co się jeszcze nie zabierałem. teoretycznie narazie plan mam taki aby wykorzystać to co było w zestawie. zastanawiam się jedynie nad pomalowaniem pewnych elementów felg pod kolor karoserii. ale samej koncepcji jeszcze brak. teraz mam dwa dni przerwy w pracy nad samochodem więc będę się zastanawiał. jak coś wymyślę to dam znać. fotek kół nie robiłem, a felgi są w IN-Boxie który przedstawiałem.

 

Przeglądałem też zabawki syna:) ma kilka samochodów metalowych i tak się zastanawiałem czy małą podmianę bym mu nie zrobił:)

Bo jeśli zrobiłbym jakąś zmianę to bardziej drastyczną. tzn opony niskoprofilowe i jakieś ciekawe felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem też zabawki syna:) ma kilka samochodów metalowych i tak się zastanawiałem czy małą podmianę bym mu nie zrobiłSmile

Bo jeśli zrobiłbym jakąś zmianę to bardziej drastyczną. tzn opony niskoprofilowe i jakieś ciekawe felgi

Nie no felgi muszą standardowe zostać , osobiście uważam że takie wielkie alusy, tylko psują wygląd klasycznego samochodu, no ale to tylko moje zdanie. Mam jedną koncepcje na malowanie, nie wiem czy Ci się spodoba, ale mógł byś pomalować dach na czarno w wersji hard-top.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie

zbliża się czas kiedy będę kładł clear na karoserii swojego modelu. w związku z tym mam kilka pytań. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź

 

- Jak przygotowujecie powierzchnię pod clear? (oczywiście kolor już jest:)jak widać na fotkach)

- Po której warstwie zaczynacie polerowanie i jakich narzędzi używacie(papiery, gąbki?)?

- I tak teoretycznie ile warstw Clear'u warto położyć żeby uzyskać dobry efekt?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest metalic to nie możesz szlifować, po prostu kładź clear.

Do szlifowania można użyć zarówno gąbek jak i papierów ściernych.

Warstw ma być nie za mało - bo przeszlifujesz do koloru/podkładu ale nie za dużo, żeby nie pozalewać linii podziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

aktualizacja budowy:)

zdjęcię wnętrza

29cdb0e2c30741db.jpg

 

 

zrobione jest też już podwozie z zamontowanymi kołami, akcenty w kolorze nadwozia

 

 

e05435a977528751.jpg

 

a sam silnik jeszcze bez okablowania wygląda tak

 

 

dcfd1b600832a356.jpg

 

 

Dzisiaj będę kładł Clear.

pozdrawiam i zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorek dobrany świetnie do tego auta Pewnie niektórzy się przyczepią do grubości ziarna, ale mnie się podoba

Silnikowi przyda się wash.

Wnętrze bardzo fajnie zrobione. Kierownica i deska rozdzielcza były malowane, czy jakaś kalka, inny sposób?? Czy dało by radę zrobić zbliżenie na deskę właśnie ?

 

Bardzo fajny projekcik i jak na razie bardzo wysoki poziom się szykuje na finiszu Ja w okolicy świąt wystartuję z warsztatem F50

 

Pozdrawiam

 

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica i deska rozdzielcza były malowane, czy jakaś kalka, inny sposób?? Czy dało by radę zrobić zbliżenie na deskę właśnie ?

 

Kierownica i deska malowane były zwykłą farbką w kolorze drewna (brown wood), dwie warstwy, bez żadnych dodatkowych bajerów. kolor jest całkiem przyjemny. wcześniej używałem jej do jakiegoś modelu testowego i trochę mi zostało więc użyłem tutaj. postaram się zrobić jakieś zbliżenia i wstawię.

 

 

i mam pytanie a propo malowania listw przy szybach. czy malujecie je po położeniu wszystkich warstw Clearu czy pomiędzy, czy może przed?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy,

kolejna aktualizacja projektu. Niestety ze względu na całkowity brak czasu, mocno nie ruszyłem z robotą, no ale coś tam się dzieje. Wczoraj położyłem drugą warstwę Clear'u, powoli pojawia się też okablowanie silnika.

 

Oto ostatnie fotki robione dzisiaj

 

2fee854694e69152.jpg

 

31a8f9942782bb72.jpg

 

c776d0c57de4164f.jpg

 

8e09c0f0fdca3f41.jpg

 

 

3ee5b8e5ef487d83.jpg

 

Poczekam aż Clear dobrze się ułoży i będę się zastanawiał nad położeniem trzeciej warstwy.

 

Póki co miłego oglądania, zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten chrom lekko zwas:bip: bo nie wygląda, poza tym ładny lakier, dobrze go kładziesz , ale pamiętaj aby nie były za cienkie warstwy . Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no kolorek też mi się podoba, i nawet nie wiedziałem że tak fajnie wyjdzie, szczególnie że malowany Sprayami i na dodatek pierwszy raz:)

 

Listwy na oknach malowane były pędzelkiem, a kolor to nawet nie chrom, tylko aluminium, może jeszcze coś z tym powalczę, chociaż jak na to patrzę to całkiem nieźle wygląda, może po polerowaniu będzie jeszcze lepiej

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.