Skocz do zawartości

Pontiac GTO 66'


dyja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

W zasadzie zakończyłem pracę nad modelem więc od razu prezentuję moje poczynania. Zapraszam do komentowania i wskazywania błędów.

Od razu przyznam się bez bicia, że nie do końca jestem zadowolony z łączenia przedniego zderzaka po prawej stronie. Źle mi się skleiło, nie do końca spasowana jest prawa lampa oraz dół zderzaka przy łączeniu z karoserią.

 

Poza tym brakuje 3 kalkomanii, rejestracje oraz znaczek GTO na grillu z przodu. Uzupełnie w najbliższych dniach i wstawię fotki robione moim aparatem, bo te poniżej zostały zrobione pożyczonym cyfrakiem.

 

 

 

609b6aea3fc40b6d.jpg

 

71b73ff523301dbb.jpg

 

ac59ba4b64a683b0.jpg

 

23e85c602ba9624d.jpg

 

d61ab0cdb538af26.jpg

 

8c28b2459e802e5a.jpg

 

3485ab4c5c4b2e3f.jpg

 

2b2ddf76cbd2e4f8.jpg

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cacucho tylko mogłeś się pokusić o chromy z np: folii aluminiowej

 

no właśnie chromy z folii będą przy następnym modelu. w tym chciałem w miarę jak najlepiej zając się lakierem, oraz złożyć ładnie wszystko do kupy bez większego pośpiechu.

 

I chyba jednak fotki nie są najlepsze bo nie robione moim aparatem, no ale mimo wszystko miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w tym chciałem w miarę jak najlepiej zając się lakierem...

To akurat, moim zdaniem, udało Ci się po mistrzowsku

Piękny kolorek i bardzo równo położony. Niedopasowanie zderzaka wcale tak bardzo nie rzuca się w oczy. Natomiast maska sprawia wrażenie jakby troszku odstawała z przodu. Niemniej ogólny wygląd modelu bardzo cieszy oczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast maska sprawia wrażenie jakby troszku odstawała z przodu. Niemniej ogólny wygląd modelu bardzo cieszy oczy

 

jak lekko dociskam palcem to przylega idealnie. ale nie przeszkadza mi to aż tak abym się tym przejmował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lakier pierwsza klasa, ale model nie kończy się lakierze. Zderzak, maska, matowe światła, i chromy przy szybach. Linie podziału przy drzwiach, mogłeś je pogłębić wyglądałyby lepiej. Mogłeś się też pokusić się o jakiś drucik do maski żeby nie podpierać jej patyczkiem, no chyba że na teleskopach jest w oryginale. Chodzi mi po głowie jakiś amerykański klasyk, ale najpierw muszę się nauczyć tak malować. Bo szczęka opada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No modelik całkiem niezły, a lakier mistrzowski po prostu, spasowanie zderzaka nie jest aż takie tragiczne, bardziej przeszkadza odstająca maska, ale zawsze można ją otworzyć Czekam jeszcze na rejestracje bo teraz trochę łyso wygląda No teraz trochę ponarzekam: w modelu brakuje trójkątnej szybki przy tylnym słupku, poszukaj sobie zdjęć tego wozu, a na pewno będziesz wiedział o co chodzi. Mogłeś trochę popracować nad przednimi światłami, z tego co wiem przykleja się je bezpośrednio do zderzaka, w oryginale był tam klosz i światła są o wiele ciemniejsze od chromowanych zderzaków, u ciebie jest odwrotnie, mogłeś wykleić to miejsce folią aluminiową było by na pewno lepiej. Jeszcze taka mała sprawa przydało by się przetrzeć opony jakimś drobnym papierkiem, teraz okropnie się błyszczą, chociaż może to wina światła. Może się czepiam ale myślę że tych kilka rzeczy poprawiło by wygląd tego świetnego modelu.

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

copycat

oczywiście że model nie kończy się na lakierze. Lakier wyszedł chyba fajnie ale robiłem to pierwszy raz w życiu - mam na myśli malowanie sprayem. Chromy przy szybach wiem że nie najlepsze, ale powiedzmy że mi to aż tak nie doskwiera. chociaż przyznam że rzeczywiście widać że odstają od modelu.

przemekgksw3

w dorabianie szybek jeszcze się nie bawiłem więc dlatego nie ma, wiem że powinna być, ale wolałem nie robić niż zepsuć. Co do świateł przednich to są przyklejone do przedniego zderzaka, ale użyłem chyba złego kleju który je zmatowił i wyglądają tak jak an fotkach. Co do opon to chyba kwestia zdjęcia. Jak tylko żona dowiezie mi mój aparat to zrobie lepsze zdjęcia.

 

pozdrawiam i dzięki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejaj na lakier bezbarwny, nie zmatowi Ci szybek, a chromy przy szybach możesz zawsze poprawić. Nawet folią do pakowania żywności. Tylko postaraj się o klej do folii metalowych. Te wszystkie pierdołki najbardziej wpływają na wygląd modelu. No i jeśli to pierwsza próba malowania to jestem pełen podziwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki !

 

Sam nie wiem dlaczego, ale ten Twój Pontiaczek przypadł mi do gustu. To chyba przez bajerancki znaczek GTO i ten lakier. Nie dość, że kolor fajny, to jeszcze położony jest świetnie. Teraz żałuję, że nie pomalowałem tak mojego Mustanga '65...

 

Zderzaki pomimo, że nie leżą idealnie nie są aż tak widoczne jak odstająca maska. Na Twoim miejscu wykonałbym jakąś podpórkę pod maskę i prezentował go z otwartą. Tak wygląda znacznie lepiej...

Poza tym przy następnym modelu powinieneś pomyśleć jeśli nie nad washem, to nad konkretnym pogłębieniem linii podziału, tak, żeby drzwi, bagażnik etc... nie zlewały się z resztą karoserii. Osobiście nie jestem zwolennikiem wyrazistego washa na samochodach, bo zbytnio dominuje nad resztą pojazdu, ale pogłębianie linii jak najbardziej.

 

Tak ogólnie to...Nice Ride Man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wreszcie dorwałem mój aparat, i zrobiłem kilka zdjęć modelu. Wydaje mi się że są o wiele lepsze niż osatnie. Nie dokładam zbyt dużo aby nie zaśmiecać, ale taki ogólny obrazek przedstawiam poniżej. W zdjęciach jedyna zmiana, to w niektórych miejscach poprawione tło.

 

c44299536aff6d63.jpg

 

1041540ff2d32004.jpg

 

07714dfa94367b1c.jpg

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało realnie, za to jak efektownie

Chociaż w prawdziwych samochodach linie są dosyć widoczne, więc wydaje mi się że zapuszczanie ich jest całkiem na miejscu, no ale wiadomo każdy robi jak mu się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.