Skocz do zawartości

Sd.Kfz 251/22 1:72 dragon


jachud3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Postanowiłem sobie trochę odpocząć od latadeł i rozgrzebuję tego esdekaefzeta. Chcę się skupić na malowaniu, muszę podreperować swoje dotychczas mizerne kontakty z aerografem

Do rzeczy:

 

DSC06045.jpg

 

Efekt jednego wieczoru:

 

DSC06047.jpg

 

DSC06049.jpg

Zrobiłem lekko skręcony układ jezdny żeby za nudno nie było

 

DSC06050.jpg

 

Docelowe malowanie:

 

DSC06053.jpg

 

Mam nadzieję, że uzyskam trochę cennych rad

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Jak zwykle, moje pancerniackie warsztaty wszystkim zdają się umykać...

Dzięki Łukasz

 

Tymczasem trwają przygotowania do malowania wnętrza i jak największej możliwej ilości części:

 

DSC06097.jpg

 

Budy jeszcze nie przyklejałem bo bym się do przedziału kierowcy nie dostał, więc na sucho:

 

DSC06099.jpg

 

PaK-a i resztę bambetli psiknę razem ze sklejoną budą i wanną, nie chcę sobie roboty dodawać.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przybywam w pokoju, bez zdjęć (bo na razie nic specjalnego nie zrobiłem poza psiknięciem wnętrza... ale koła za to mam do poprawki :P) i z pytaniem.

Czy pojazdy w takim malowaniu jak moje (góra strony) występowały rejestracje wozu? Na maszynach Wehrmachtu to owszem, numerki rejestracyjne widziałem, ale nigdzie indziej. Błędem będzie, gdybym założył mu jakieś oznaczenia?

 

pzdr.

 

P.S. O, na przykład tu jest fotka trójbarwnego pojazdu z numerami identyfikacyjnymi po bokach i z rejestracją... to chyba można...?

 

761px-Sd.Kfz._251_Dresden.jpg

Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to na pomysł owego wynalazka wpadł osobiście Adolf H. w okolicach grudnia '44. Produkcja, o ile się nie mylę, skończyła się w okolicach czterdziestego egzemplarza z których chyba żaden nie został poważniej udokumentowany. Ja kojarzę dwie fotki, jedną czegoś na wzór prototypu i jedną porzuconego/zniszczonego wozu z trzycyfrowym numerem bocznym zaczynającym się na 4. Ogólnie chyba możesz sobie zrobić na nim nie lada poligon, bo tak właśnie z tego co kojarzę traktuje go większość modelarzy.

 

Ja kleiłem z dragona Hanomaga tylko w wersji saperskiej. Ale przyznam, że spasowaniem góry z dołem byłem trochę rozczarowany. Ciekawe jak wyglądają nowe revelle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

To ja się przypomnę...

Musiałem zdzierać farbę z całego wozu. Nauczyłem się jednego: patafix TYLKO I WYŁĄCZNIE będę kładł na Sidolux. Takich farfocli z Patafix'u to ja dawno nie widziałem, cała farba się ścierała przy próbie usunięcia tego "elementu" z modelu. Tak więc wracam do punktu wyjścia:

 

th_DSC06806.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

th_DSC06826.jpg

 

th_DSC06825.jpg

 

th_DSC06824.jpg

 

th_DSC06823.jpg

 

Przy zdejmowaniu Patafixu odeszła mi cała pokrywa silnika, razem z kawałkiem farby, wymyśliłem więc ową pokrywę jako część zamienną, którą sobie niemaszki zamontowały po uszkodzeniu starej... będzie ona w kolorze Panzer Grau.

"To białe" na układzie jezdnym to szpachla robiąca za błotko, będzie oczywiście jeszcze cały spód traktowany pigmentami.

Przepraszam za wszędobylskie paproszki

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.