Skocz do zawartości

JagdPanzer 38(t) Hetzer Mid Production - Tamiya - 1:48


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w galerii mojego Hetzera

 

Przede wszystkim cieszę się, że nie powtórzyło się moje zeszłoroczne niepowodzenie i skończyłem model na konkurs.

Niestety nie dałem rady na czas zrobić Pumy, a myślę, że prezentowałaby się lepiej od tego malucha, ale cóż "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma"

 

 

Warsztat TUTAJ

 

O modelu i moim wykonaniu:

Hetzer Tamiyi w skali książęcej, składał się wyśmienicie, zero szpachli. Ładne szczegóły, faktura odlewu na jarzmie, gąsienice z dłuższych i krótszych fragmentów itp. itd.

 

Zastrzeżenia mam do kilku rzeczy:

-metalowa wanna - niby ok, ale więcej szczegółów można odlać jednak w plastiku;

-grube osłony boczne i błotniki - można by wymienić na blaszki, ja osłony spiłowałem, żeby nie zostawić ich takich grubych;

-boczne osłony jako jedna część - tu można bez problemów przeciąć to na trzy części co oczywiście uczyniłem;

-uchwyty "klocki" - widać na zdjęciach klocki które powinny być uchwytami, mi się niestety nie udało wymienić ich na druciane, powodem był ich mały rozmiar;

 

W moim przypadku model jest wykonany w jednobarwnym (niepoprawnym) malowaniu, co wiele osób pewnie będzie miało mi za złe, jednak obawiałem się, że mógłbym to popsuć z racji poziomu "początkujący w obsłudze aero".

Jedyne co w modelu zmieniałem to przeciąłem osłony boczne i spiłowałem je od wewnątrz; usunąłem niepotrzebną kolbę na MG wyryłem na prawym tylnym rogu tylnej, górnej płyty właz inspekcyjny i dorobiłem do niego proste zawiasy oraz wymieniłem lufę na produkt firmy Aber.

 

Chemia:

-farbki Vallejo Air, Vallejo, Humbrol i Model Master

-pigmenty Vallejo

 

Z efektu końcowego jestem w miarę zadowolony zważywszy, że dopiero raczkuje w temacie pojazdów pancernych, a ten oto pojazd jest moim 3 ukończonym na poważnie modelem.

 

Dziękuję wszystkim za wsparcie i krytykę, szczególne podziękowania dla Rafała Kobieli za doradzanie i pomoc

 

No to zdjęcia bo się zbyt rozpisałem:

Hetze047.jpg

Hetze050.jpg

Hetze051.jpg

Hetze059.jpg

Hetze057.jpg

Hetze053.jpg

Hetze054.jpg

Hetze052.jpg

Hetze044.jpg

Hetze045.jpg

Hetze046.jpg

Hetze029.jpg

 

Zdjęcie poprawionego wydechu:

Hetze062.jpg

 

I zdjęcie z zapałkami:

Hetze060.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców wygląda całkiem nieźle

 

 

Gąsienice poprawione i nieco ubłocone, malowanie i wykończeniówka również całkiem do rzeczy. Jedyne co wygląda trochę nienaturalnie to wydech. Będąc takim gładkim wygląda jak pomalowany rdzą, a nie zardzewiały. Za to rdza na zapasowych ogniwkach na pancerzu prezentuje się znakomicie.

 

Oby tak dalej !

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co wygląda trochę nienaturalnie to wydech. Będąc takim gładkim wygląda jak pomalowany rdzą, a nie zardzewiały.

 

Właśnie wydech nie jest gładki, choć na taki wygląda, wpierw pokryłem go klejem Revella i podziobałem pędzlem, żeby nadać mu odpowiednią fakturę, później rdzawy Model Mastera i pigmenty, w realu wygląda lepiej, ale niestety na zdjęciach to już inna sprawa.

 

 

Jedyne co mi się nie podoba to punktowe odpryski.

 

Racja, na szczęście i tak pigment i wash przykrył sporo, cóż, czeka mnie jeszcze sporo nauki

 

Dziękuję za opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem spróbuj dodać nieco piachu do rdzawego pigmentu. Ja tak robię wychodzi całkiem fajnie.

 

Dopigmentowałem wydech piaskowym, zdjęcie zamieściłem razem z resztą powyżej, mam nadzieję, że wygląda nieco lepiej

 

 

Świetny :} Lekka monotonnia jest niespotykana w dzisiejszych pracach, i bardzo mi się podoba :] ;)

 

Dziękuję, dziękuje

 

No dobra, oficjalnie THE END jak śpiewał Jim Morrison więcej nie poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.