Jump to content

Panzer IV ausf. G 22.Paner Division- Italeri 1/35


Radek Filipek
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Po długich zmaganiach nadszedł moment, aby porobić fotogramy i odstawić model na zasłużone miejsce w gablotce. Model przedstawia pojazd służący w 22 Dywizji pancernej, pod koniec 1942 roku na froncie wschodnim. Był to jeden z 11 czołgów tego typu w tej dywizji.

 

Model to Italeri, wraz z blaszkami Abera, lufą Abera, duperelkami Dragona i szczyptą własnej inwencji. Warsztat znajduje się na forum pod tym adresem:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=11582&start=45

 

Chciałem podziękować szczególnie Damianowi Boozy'emu i Rafałowi Jankowskiemu za wsparcie i doping w warsztacie, a także za cenne rady.

Jak zawsze nie ze wszystkiego jestem zadowolony, ale model w zasadzie w pełni oddaje moją wizję, którą założyłem sobie przed budową. I z tego się cieszę. A teraz zdjęcia:

 

galeria008e.jpg

galeria001e.jpg

galeria003e.jpg

galeria005e.jpg

galeria014e.jpg

kurz001e.jpg

 

czb.jpg

 

Pozdrawiam, Radek

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Fakt w gąski możnaby zapuścić rozcieńczonego pigmentu czy farb w kolorze kurzu.

W niektórych miejscach jest go dość mało, w porównaniu do całości...no ale przecież tego jednoznacznie nie da się określić.

Nie wiem na ile zdjęcia oddają kolory rzeczywiste, syfek bardzo mi przypada do gustu, natomiast kolor pasków kamuflażu już mniej.

Zastanawiam się także, czy nie zapomniałeś aby wyślizgać wewnątrz koła napinające, ciężko dojrzeć.

 

 

tyle z czepialstwa;p

 

W podsumowaniu, model świetnie zbudowany, ładnie pomalowany(aczkolwiek j.w. pasy) i odważnie sfatygowany naleciałościami.

 

 

p.

Link to comment
Share on other sites

Za czyste gąski w porównaniu do reszty

Oczywiście jest to prawda, niemniej nie chciałem przesadzać z syfem, więc w miarę czyste gąsienice całkiem przyzwoicie równoważą go w odbiorze. Poza tym zobacz np to:

acp.jpg

Nawet w mega błocie w miare czyste gąsienice mogą być. Oczywiście jest też mnóstwo fotek pokazujących bardzo brudne gąsienice, niemniej chcę pokazać że nie ma reguły.

 

strasznie go ubłociłeś

 

Ja wiem, czy tak strasznie?

14il752.jpg

Poza tym błoto to w zasadzie tylko na wannie, na górze to raczej kurz zmieszany z brudem wszelakim. Ponadto zwróć uwagę na umiejscowienie czasowe- jesień 42, okolice Stalingradu- syf, syf, ciemny syf, choć sam czołg w miarę nowy. To chciałem ująć w modelu.

 

syfek bardzo mi przypada do gustu, natomiast kolor pasków kamuflażu już mniej.

Cieszę się bardzo, a o do pasków już dyskutowaliśmy w warsztacie. Rzeczywiście chyba XF4 tamiyi nie jest najszczęśliwszym wyborem tutaj, ale przynajmniej jest widoczny spod tego wszystkiego.

 

W podsumowaniu, model świetnie zbudowany, ładnie pomalowany(aczkolwiek j.w. pasy) i odważnie sfatygowany naleciałościami.

 

Dzięki wielkie! Będę się starał dalej. Zawsze można zrobić wiele rzeczy lepiej, zwłaszcza w malowaniu i do tego staram się dążyć, a każdy model jest kolejnym etapem. Następny etap to centurion

Link to comment
Share on other sites

Elementy trące w gąskach owszem powinny być wytarte do metalu, ale w zagłębienia zapuść lepiej błotka. Trochę słabo widać na modelu dunkelgelb.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie, chłopaki! Każda jest dla mnie niezwykle cenna i na pewno wezmę je pod uwagę przy kolejnym modelu. W tym panzerku raczej już nic nie będę poprawiał. Sprawił mi dużo frajdy i radochy, ale też zmęczył. Pozytywnie wprawdzie, ale na tyle, że cieszy mnie, że już stoi sobie w gablotce Gdyby ktoś chciał, to na żywca będzie do obejrzenia w Będzinie, jeśli obowiązki pozwolą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.