Skocz do zawartości

Monster-Truck AMT\ERTL 1:24


Karol_Max

Rekomendowane odpowiedzi

A dziękuje

Jakaś aktualizacja może dopiero w sobotę bo pojawiła się nowa przeszkoda do usunięcia, bo on nie miał chłodnicy z przodu Postanowiłem również wyciąć kratkę w atrapie, ale jakoś czasu nie było żeby skończyć, więc niedługo coś pokarzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jakoś czas się znalazł ucząc się do sprawdzianu z historii wydłubałem atrapę, jeszcze tylko drobna obróbka i gotowe

Mam nadzieję że coś widać

dscf3142y.jpg

dscf3147e.jpg

dscf3148s.jpg

Teraz to ten silnik widać prawie cały, więc trzeba się będzie do niego przyłożyć

PS. A nie wiecie gdzie w takim przypadku mógł mieć chłodnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

u4an Wszystko w swoim czasie teraz mam większy dylemat, zobacz na mosty kilka postów wyżej i te w prawdziwym:

usa210d0.jpg

Jak znajdziesz co najmniej 7 szczegółów różniących oba obrazki to możesz być z siebie dumny a tak na poważnie to ten model w wykonaniu AMT to jest po prostu zabawka, wszystko na kupie zero przyłożenia się, istna masakra

Teraz już mam mnóstwo zdjęć, więc w zasadzie teraz dopiero go zacznę robić, mosty już pociąłem, może w weekend jakaś aktualizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Ja tu tak sobie cicho kibicuję, aż sobie myślę że coś napiszę. Wielki plus dla ciebie że będziesz przerabiał zawieszenie, fakt, producent nie popisał się przy tym modelu. Mam nadzieję że uda ci się poprawić wszystko na czym ci zależy. Czuję że wyjdzie z tego niezły monster

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u4an Wszystko w swoim czasie teraz mam większy dylemat, zobacz na mosty kilka postów wyżej i te w prawdziwym:

usa210d0.jpg

Jak znajdziesz co najmniej 7 szczegółów różniących oba obrazki to możesz być z siebie dumny a tak na poważnie to ten model w wykonaniu AMT to jest po prostu zabawka, wszystko na kupie zero przyłożenia się, istna masakra

Teraz już mam mnóstwo zdjęć, więc w zasadzie teraz dopiero go zacznę robić, mosty już pociąłem, może w weekend jakaś aktualizacja

 

Wiem, że to jest forum modelarstwa PLASTIKOWEGO, ale ja takie rzeczy bym wykonał z balsy i bym zaszpachlował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kibicowanie

Jeszcze jeden "szczegół" on ma zupełnie inne mosty ale tego nie poprawiam, bo poco i jak

flip2a.jpg

To co jak na razie udało mi się zrobić:

dscf3167j.jpg

dscf3168.jpg

I zdjęcie poglądowe jak to wygląda

dscf3171n.jpg

No i jeszcze ważna sprawa którą zrobię i to na pewno, bo ten monster mógł by jeździć tylko do przodu i do tyłu bo nie ma układu kierowniczego, jest tylko kierownica

Jest też inne wnętrze które już zacząłem przerabiać:

Oryginał

usa210c7.jpg

I to moje

dscf3162f.jpg

dscf3163s.jpg

To samo z komorą silnika, AMT po prostu złączyło jakiegoś monstera ze zwykłym silverado, od siebie dali tylko naklejki niekompletne w dodatku.

usa210c8.jpg

Różnice w komorze silnika to:

- brak chłodnicy z przodu ( tylko gdzie ona może być )

- brak nadkoli

- inna ściana działowa

- inny kształt ramy

- inny układ amortyzatorów

Inne różnice:

- złe opony, powinny być 2 prawe 2 lewe, są tylko 4 prawe

- klatka bezpieczeństwa

- inna deska

- inna skrzynia biegów, automat

- zakryta paka z tyłu

- inne reflektory z przodu

- inny wygląd mechanizmu przełożenia napędy z wału na most

- oraz całe łączenie mostu z resorem

No to chyba tyle, teraz to przenieść na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz dwa posty jeden pod drugim? Nie potrafisz kliknąć edytuj? Tylko bezsensownie nabijasz posty...

Co do modelu to pięknie Ci idzie. Jedyny projekt który żyje w tuningu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz dwa posty jeden pod drugim? Nie potrafisz kliknąć edytuj? Tylko bezsensownie nabijasz posty...

Co do modelu to pięknie Ci idzie. Jedyny projekt który żyje w tuningu:D

 

Nie wiem dlaczego ale bardzo często mi przycisk "edytuj" nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszym dramacie pomalowałem kalki takim specyfikiem i teraz są ładne:

dscf0771t.jpg

I jeszcze jedna mała różnica którą dopiero teraz zauważyłem, dobrze że najpierw kalkę wyciąłem i przymierzyłem, bo jak bym od razu przyklejał to bym miał...duży problem:

Tak to jest w prawdziwym:

usa21204a2.jpg

A tak u mnie:

dscf0776s.jpg

dscf0773y.jpg

dscf0779vt.jpg

I trzeba przerabiać

Ps Wraki będą, gdzież to monster truck bez wraków pod sobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że temat tuning umarł śmiercią naturalną a tu taka niespodzianka. Jakoś wcześniej nie natrafiłem na ten temat a szkoda bo temat ciekawy. Twoje poczynania mi się bardzo podobają, fajnie że go poprawiasz. Intryguje mnie jak zrobisz wraki, bardzo mnie to ciekawi. I na koniec obiecuję poprawę i czynne zaglądanie do tematu . Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.