Skocz do zawartości

StuG IV late


DBauer

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie tylko jedna fotka bo inne mi nie wyszły a z Xbitem jeszcze się nie widziałem. Mam nadzieje jak najprędzej dać więcej leprzych fotek. Model jest z dragona a figurki z nieznanej mi firmy (bo kupiłem je w 1999r.).

 

 

6293577e9167addd.jpg

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko jedno zastrzezenie te biale mazniecia ?? jaki one maja dokladnie kolor bo jak taki jak na zdjeciu to poraw na jakis odcien brazowego pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazy są szare jest to tzw: szary klit (błoto po zaschnięciu) gdy pracowałem przez wakacje na budowie często cały byłem z takiego brudny po dniu w jakimś rowie Ja dalej experementuje Daj jakieś foty snajperów.

 

 

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Model ładni posklejany, pomalowany też poprawnie. Kilka uwag:

-te szare mazy. Nawet jeżeli to błoto, to z tego co widać, nie są trójwymiarowe... i mnie osobiście sie z błotem nie kojażą ;)

-te czarne mazy są również IMHO dziwne.

-nie do końca przemawia do mnie malowanie zapasowych gąśenic oraz osprzętu saperskiego- z tego zo widać jest to po prostu jakiś gun metal. Na przyszłość spróbuj malować na czarno i tylko "przetrzeć" gun metalem.

-z tego co pamiętam, koła podtrzymujące też miały gumowe masywy (poprawcie jeżeli się mylę)

-lufa jakaś taka czysta, może jakieś okopcenie

Pozatym model mi sie podoba- widać że robiony starannie.

Natomiast spróbuj kiedyć w brudzeniu wykorzystać takie techniki jak filtry, washe, rain marksy- ręcze Ci, że efekt będzie Cię zadowalał

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kołach podtrzymujących nie ma gumy co do reszty dziagwa ma racje. Mam w planach kupić pigment i szpachle co powinno zadziałać. Tak czy inaczej zrobiłem postęp od czasu mojego pierwszego modelu.

Składałem tego stuga- http://www.dragonmodelsltd.com/html/7260p1.htm

 

Pozdro i dzięki za posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest późny Stug IV oparty na kadłubie późnego Panzera IV J. charakteryzują go przede wszystkim właśnie całkowicie stalowe rolki podtrzymujące, a do tego zmiejszona ich ilość (z 4 do 3) podobnie z tyłu kadłuba zamiast tłumika są po prostu 2 rury wychodzące wprost z tylnej ściany kadłuba.

 

Polecam bardzo artykuły podane przez Jonaka naprawdę dają dużo dla warsztatu modelarskiego!

 

Błotko spróbuj porobić z pigmentów, a jeśli nie masz, to polecam piasek zmieszany z farbą i wikolem, albo ziemię ogrodową, albo (bardzo fajny sposób, który zobaczyłem tu na forum) błoto z kawy. Świetnie wygląda i łatwo się robi. Jst zdecydowanie lepsze niż mazy z farby.

 

Praktyka czyni mistrza pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okopcenia lufy mozesz zrobic z rysika od olowka zetrzyj na papierze sciernym potem wez w dwa palce i obkrec wokol lufy , sniperow pokaze jak skoncze podstawke ale nie jestem zadowolony z rezultatu pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomazałem lufe farbą. Dzięki za rady będe starał się z nich korzystać w miarę możliwości. Podoba mi się plan z wkładem z ołówka a trudniejsze żeczy będom wymagać przemyśleń i praktyki

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje tą fotke bo profesjonalna sesja przesunięta conajmniej do końca ferji :( sorki za jakość ale fotograf ze mnie marny :(

 

 

23dba08bfe373844.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Kolego tłumaczyłem ci już wcześniej jak robić slady eksploatacji na modelu.Bo te szare mazniecia to wygladają jakby ktos go ławkowcem tak pomalował.Aha i jeszcze jedno.Jakim kolorem malowałeś narzędzia saperskie, bo te wygalądają jak bys je srebrnym malował.A jeśli jest to Stug late to powinien mieć chyba kamo polożone.Ale tego to aż tak pewien nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój z śladami eksploatacji itd! Poćwicz czystość sklejania , malowanie , szpachlowanie , szlifowanie ! Po kilku modelach na pewno bedzię lepiej nie wszytsko naraz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zamiar na ostatnim modelu (Jagdpanzer IV) nie zrobiłem żadnego śladu. Co do czystości sklejania i techniki to starałem się jak mogłem. Z malowania jestem poprostu słaby. W wakacje planuje zakup aero.

 

 

P.S. Nad plamami się jeszcze jednak zastanowie ale boje się że kiedy je zamaluje to poprostu popsuje mój najleprzy model :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.