Skocz do zawartości

Shelby GT 350H 1:24 Revell Street Dragster


Vybor89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten model rodził się w bólach i przeszedł ewolucje koncepcji od wersji pudełkowej do konwersji na ulicznego dragstera.

Inbox sobie podaruje, gdyż ten zestaw ma już swój inbox na forum.

Przejdźmy do konkretów czyli zmian:

1) Wnętrze:

dorobienie dywaników, fototrawione pedały Aber'a, własnoręcznie zrobiona deska rozdzielcza, kolumna kierownicy i kierownica z modelu S15, fotel kubełkowy, butla z podtlenkiem azotu, klatka bezpieczeństwa, brak tylnej kanapy, własnoręcznie dorobione pasy dla pasażera.

2) Kasta:

nowy grill samoróbka, wycięty otwór w masce na supercharger'a, korek wlewu paliwa, spoiler, brak dodatkowych chromowanych zaślepek, zmiana wyglądu przeniego zderzaka.

3) Podwozie:

felgi + opnoy od Camaro Z28 Underground, zawieszenie przód i tył od S15, własnej roboty wał napędowy, nowy własnej roboty krótszy wydech z nowymi końcówkami i owinięty taśmą termoizolacyjną.

4) Silnik:

zmiana standardowego silnika na engine od Cobry 427, własnej roboty supercharger (w budowie)

 

A teraz fotki:

DSC00719.JPG

DSC00722.JPG

DSC01524.JPG

DSC01525.JPG

DSC01527.JPG

DSC01528.JPG

DSC01530.JPG

DSC01745.JPG

DSC01746.JPG

DSC01752.JPG

DSC01753.JPG

DSC01763.JPG

DSC01771.JPG

DSC01770.JPG

DSC01773.JPG

DSC01785.JPG

DSC01787.JPG

DSC01807.JPG

DSC01809.JPG

DSC01799.JPG

Warsztat otrzyma update po skończeniu Skyline'a GTR R34 D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te rury z których jest zbudowana klatka troche za grube

 

Wiem wiem

1 raz robiłem klatkę i nie wyszła tak jak chciałem, ale uczę się na błędach,

klatka w GTR R34 będzie już bliższa prawdziwej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to co się tak błyszczy na karoserii to lakier jest? Bo jeżeli tak to nieziemsko będzie wyglądał Z tą klatką to zostaw może już taką jaka jest jak zamkniesz wnętrze to nie będzie się aż tak rzucać w oczy. Zmiany ogólnie na plus, będzie miał wygląd rasowego dragstera jedyne co mi się nie podoba to felgi, dał bym raczej coś bardziej klasycznego.

Czekam na dalsze upy.

pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lakier z fotki z wnętrzem komory silnika to Silver Chrom, metalizer od Gunze. To jeszcze było przed dotowaniem

Co do felg to są klasyczne, tyle że z Camaro Z28

FJ037875.jpg

, fajnie bo tylne są szersze, i mają głęboki talerz. Według mnie pasują do dragu. Z resztą takich typowych rarytasów szkoda by było zakładać do wyścigów, przynajmniej mi

 

Podwozie:

DSC02003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy w fotelu kubełkowym są na nim już odlane,

Dokładnie, pasy w kubełku są już w nim odlane, jak dorwe fototrawione to dojdzie do zamiany.

Pasy na fotelu pasażera to moja własna robota, sklejone 2 paski z wieczka od jogurtu z chropowatą powierzchnią + malutkie podkładki pod śrubki + trochę farby brązowej, srebrnej i cierpliwości.

 

Co do spadochronu... widzieliście w Chargerze Dom'a z F7F spadochron?

Bo ten 'Stang ma być w podobnym streetowym stylu.

Choć pomysł intrygujący.... może jak będę kiedyś robił profesionalną dragową rakiete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ok. Skromny update. Przypomniało mi się, że kiedyś kupiłem zapinki do pasów Abera fototrawione. Odszukałem je. Można z nich zrobic pasy 4 i 6 pkt. oraz zwykłe pasy.

l_e9fbb6bc4ebc4811984f305286104eb5.jpg

l_b1e4cbe1d3bc4f23817a995578fa4f8c.jpg

 

Porównanie odlanych pasów z nowymi w trakcie prac.

l_d7cbafcf9eae41c3a14d87520ea9cae1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdj%C4%99cie0029.jpg

Skończone w 95%pasy, zostało złożyc klamre. Napis V.T.C. w realu jest trochę wyraźniejszy na szczęście.

 

I nowy "wiatrołap"

Zdj%C4%99cie0011.jpg

Zdj%C4%99cie0013.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.