Skocz do zawartości

VOLVO FH-16 by velvet


velvet_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po dłuższych zastanowieniach i przemyśleniach nad tym czy wystawić swój model na forum doszedłem do wniosku że Wam go pokaże. Przedstawiam Volvo FH-16 Italeri w skali 1:24. Jest to moja pierwsza ciężarówka jaką złożyłem. Wydaje mi sie ze jak na pierwszy raz nie jest najgorzej :-P

 

27be411efe092582med.jpg

 

edc5dbf7dd3bf78amed.jpg

 

5faa2d41c2d8b0c8med.jpg

 

9ba0ec4215732500med.jpg

 

c0779bb955a74e20med.jpg

 

d97d9d1b9a15bcf1med.jpg

 

3f4e14b15a4b913cmed.jpg

 

ddcbb31a2d943b2cmed.jpg

 

fb547b8a0b4ce8ebmed.jpg

 

680aebbc7fec12b5med.jpg

 

Czekam na komentarze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .Model jest OK wykonany jak na 1 raz.Ja sam miałem dylemat czy pokazać.Na tym forum każda praca jaką sie wkłada wykonanie modelu jest doceniana.Czekam na kolejne Kolego prace .Tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za komentarze Następne modele oczywiście że będą, fotki będę systematycznie dodawał. Aktualnie na tapecie jest MACK Superliner Italeri No 3820 w skali 1:24. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na czysto złożony, jedyne co widać to tylne światła. Pomalowałeś je nieprzezroczystymi farbkami i chyba zupełnie się przy tym pogubiłeś. Tu link do pierwszego volvo jakiego znalazłem.

http://www.nippon-autos.com/photos/trucks/volvo_FH12_tractor_trailer_head_4X2_single_diff_head_420ps_high_roof_sleeper_cab_truck_pix.jpg

Trochę śladów eksploatacji następnym razem poproszę, okopcony wydech, kurz na kołach.

 

A co do Macka jak się okazuje opracowanie ma sporo błędów, życzę powodzenia.

 

Edit, tylne piasty są też za długie z tego, co mogę porównać ze zdjęciem. Ale to chyba częsty błąd Italeri, niestety takie modele nam daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rzeczywiście lampy są pomalowane nieprzezroczystymi farbkami, znalazłem kiedyś model volvo fh na stronie modelwork i brzydko mówiąc skopiowałem malowanie dlatego są inaczej pomalowane niż oryginał. Obiecuje następnym razem się poprawić. Dziękuje za komentarze:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Cześć Wszystkim, aktualizacja forum po dłuższej nieobecności :-P Skończyłem mój następny model i postanowiłem Wam go pokazać. Zrobiłem również małe poprawki przy moim Volvo:) Dorobiłem uszczelki w okół szyb, dodałem węże powietrza do naczepy, gaśnicę.

 

 

3089fef667f41545med.jpg

 

65bbf51f8b48921cmed.jpg

 

43035b0e076f9b19med.jpg

 

ea5213fa8a449d46med.jpg

 

A oto naczepa którą niedawno skończyłem. Nie jest podłączona wężami do ciągnika ponieważ do Volvo przyjdzie firanka PEGASUS.

 

8316fbe3f8eda4aemed.jpg

 

0c2017a916e0f8cbmed.jpg

 

4cbb969a2a13e6a6med.jpg

 

 

Przyznaje się bez bicia, że nie ma jeszcze lamp przy naczepie. Niestety stwierdziłem dzisiaj, że wyglądają ohydnie i muszę je pomalować na nowo. Ale uzupełnię to już nie długo:-P

 

313b3ea24a71f977med.jpg

 

Niestety imitacja piasku na naczepie jest trochę ciężka i siłownik nie jest w stanie utrzymać wanny w górze. Na razie pomaga mu w tym patyczek ale może jeszcze pomyśle na wykonaniem własnego siłownika który utrzyma wanne:-D

 

106201b7188ea562med.jpg

 

c25551a8f6fcfebemed.jpg

 

4ad9e5e4b02a7508med.jpg

 

8accda2a4b04e7femed.jpg

 

4fe3af5968274009med.jpg

 

No i to by było na tyle jak na razie. Oglądajcie i piszcie co myślicie:-D Mam nadzieje, że najgorzej to nie wygląda w waszych oczach :-)

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje jeszcze niedoświadczone oko wszystko jest ok Sam się przymierzam do kupna tej naczepy żeby podczepić pod Scanie 144 którą sklejam Na naczepę dałbym taki fartuch jak ma JarekS w swojej kontenerówce http://i142.photobucket.com/albums/r116/JarekStypa/Modelarstwo/05%20Kontener/IMG_7393.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć Modelarze :-D Chciałem Wam pokazać moje następne poczynania modelarskie w prawdzie jeszcze nie ukończone ale już nie długo. Wiecej fotek będzie po ukończeniu:). Poniżej przedstawiam Wam ciężarówkę MACK Superliner ze zmienionym slipperem:

 

55002898bf1bee23m.jpg

 

83d61fede0f11d80m.jpg

 

f9473df220cd4d60m.jpg

 

A tutaj poniżej przedstawiam naczepę firankę która będzie w zestawie z moim pierwszym zaprezentowanym Volvo FH16, będzie pomalowana w tym samym kolorze co ciągnik:-P

 

c24e1209cde5def0m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Po długim czasie siedzenia przy moim kolejnym modelu przyszedł dzisiaj dzień w którym go ukończyłem :-) Przedstawiam Wam Scanie R144L Italeri No.743

 

dscf6057.jpg

 

dscf6070.jpg

 

dscf6064r.jpg

 

dscf6065w.jpg

 

dscf6066.jpg

 

dscf6067m.jpg

 

dscf6069w.jpg

 

 

A tak wygląda cały gotowy zestaw :-) Wanna którą kiedyś już pokazywałem będzie podczepiona właśnie pod Scanie.

 

dscf6072n.jpg

 

dscf6071j.jpg

 

dscf6073h.jpg

 

Czekam na komentarze :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scania sklejona świetnie. W odróżnieniu od innych pseudo modelarzy ty modele sklejasz świetnie. Jest wiele tak zwanych modelarzy którzy sklejają na odwal się. Nie malują świateł a elementy odstają i wszędzie widać klej. U ciebie jest inaczej. Widać że poświęcasz temu dużo czasu i traktujesz na poważnie. Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi sie jedna rzecz w Twojej Scanii - lusterka pomalowales na czarny mat, a reszte czarnych elementow jak zderzak, fragmenty atrapy, nadkola czy owiewki miedzyosiowe, juz na polysk. Z tego co pamietam to Scanie 4 seryjnie mialy te elementy w czarnym macie, bo po prostu byl to "goly" plastik. Jezeli robisz fabryczna wersje to powinienes to wykonac poprawnie, bo inaczej bedzie to wygladac nieco zabawkowo.

 

Poza tym, jezeli to jest Twoj jeden z pierwszych modeli to jest on jak najbardziej na poziomie, widac ze z czasem sie przykladasz do tego co robisz i tak trzymaj. Scanka jest czysto i schludnie sklejona, lakier dobrze nalozony. Mimo tego co Ci napisalem powyzej model zasluguje na uznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poerwszy. Ładnie Ci wyszła, ale zapytam czy zakleiłeś budę czy nie zrobiłeś zdjęć silnika?

 

Edit:

kolega Tomek mnię ulrzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że poświęcasz temu dużo czasu i traktujesz na poważnie. Gratuluję

 

No trochę czasu poświęciłem bo sklejałem tą scanie dobry rok:-)

 

 

tomeka6 nie sugerowałęm się zbytnio konkretnym oryginałem, robiłem to po swojemu. Ale nie powiem będe pamiętał następnym razem i poprawie swoje błędy

 

 

u4an nie skleiłem budy, zrobiłem zdjęcie ale za ciemne wyszło musze zrobić nowe i wtedy wstawie na forum :-)

 

Dzięki za ocene następnym razem będzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.