Jump to content

m10 US Tamiya 1:48


n4S
 Share

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Witaj drogi Kolego jak dla mnie, modelik full wypas. Naprawdę Dobry, ładne wykonanie, przybrudzenia itp. Jedyne do czego ja bym się doczepił, to skoro on taki przybrudzony, to warto by było zrobić trochę obić, odpryskującej farby. Może są ale ja nie widzę na tych fotach, oj sorka jakieś zobaczyłem... jak są to super. Naprawdę model super. Piszesz że jesteś początkujący ? aż się wierzyć nie chce.

Powiem krótko: Towarzyszu kolego n4S, zrobiliście kawał dobrej roboty

Tak trzymaj i powodzenia życzę:)

Link to comment
Share on other sites

Modelik może ładnie zrobiony, ale wstaw zdjęcia do posta, a nie linki. Tak będzie dla wszystkich wygodniej i chyba zgodnie z ...regulaminem.

Link to comment
Share on other sites

Witam

 

Dobrze, że przerzuciłeś się na pancerkę w 48, bo daje więcej możliwości niż 72, a jest tańsza niż 35. Na początek jak znalazł.

Co tu dużo mówić. Błędów merytorycznych nie stwierdziłem natomiast technicznie wygląda to tak jak u większości początkujących. Mam kilka uwag:

 

1. Kurzenie z suchych pigmentów sprawiło, że M10 wygląda jak po przejściu burzy piaskowej. W jaki sposób je nakładałeś ? Na drugi raz staraj się jakoś rozkładać pracę z nimi, nie nakładając ich na cały model, ale posiłkując się zdjęciami, nakładaj je tam gdzie rzeczywiście mogły być widoczne.Tutaj wyglądają nieco mącznie.

 

2. Kalkomanie - Czy nakładałeś je na błyszczącą powierzchnię używając płynów Set i Sol ? Jeśli nie to przy następnych projektach pamiętaj o nich, bo tutaj strasznie się srebrzą i odznaczają.

 

3. Rdza wygląda nieco sztucznie i plamowato. Przede wszystkim jest jej zbyt wiele. Odcień jest całkiem niezły, ale następnym razem spróbuj wykonać delikatniejsze obicia lakieru w połączeniu z delikatniejszymi śladami rdzy i zaciekami z niej wykonanymi przy pomocy farb olejnych lub pigmentów.

 

4. Czy wykonywałeś na nim jakiegoś washa ? Jeśli nie to poczytaj trochę o nim w dziale poradnikowym i spróbuj go zrobić następnym razem, żeby powyciągać detale. Zabrakło tego tutaj, i bambetle, których jest tu dość sporo wyglądają trochę plastikowo.

 

5. Zdjęcia - Staraj się je robić na jednolitym najlepiej jasnym tle (chociażby brystol) unikając sztucznego światła lampy błyskowej. Jest to ważne, bo w przypadku tego modelu spora jego część pozostaje w cieniu, co uniemożliwia jego właściwą ocenę.

 

Nie traktuj tych uwag jako czepialstwa, ale jako zwykłe rady na przyszłość. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję oglądać kolejny Twój model

 

Pozdrawiam

Kornik

Link to comment
Share on other sites

Witam i bardzo dziękuję za rady Korniku . Następnym razem postaram się o lepsze zdjęcia i o lepiej zrobiony model .

P.S. Nie traktuje tych uwag jako czepialstwa, wręcz przeciwnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.