Skocz do zawartości

Stug III


MICHAŁ R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc zacznę od przedstawienia się , na imię mam Michał i modelarstwem zajmuję się od kilku lat .Chciałbym przedstawić Stuga III ausf.b Dragona . Nad modelem pracowałem kilka miesięcy . Wykonany na zasadzie zdjęcia . Model sklejało się bez żadnych problemów spasowanie części bez zarzutu . Model jest uzupełniony o samodzielnie wykonane blaszki .

wittmann07.th.jpg

stug1004.th.jpg

stug1008.th.jpg

stug1018.th.jpg

stug1014.th.jpg

stug1006.th.jpg

stug1003.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widzę że trafiłem jako pierwszy z odpowiedzią. Cóż ponieważ pojazd ten reprezentuje okres który najbardziej lubię postanowiłem o coś zapytac gdyż z powodu zbyt małego doświadczenia nie zamierzam robic za eksperta w komentarzach bo to przywilej starszych "wyjadaczy" na tym forum. Brudzenie błotkiem całkiem fajne i wogóle roi dobre wrażenie (moim zdaniem).

1) Czego użyłeś do brudzenia podwozia i góry

2) Jakimi farbami malowałeś, oraz czy pędzlem czy aerografem

3) Gąski to gumowy pasek, ogniwka plastikowe pojedyncze czy metalowe Friule ?

Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Stuga w tej wcześniejszej wersji krótko lufowej 75mm np. z okresu walk w Polsce lub Francji

Obecnie sam sklejam coś takiego http://www.mojehobby.pl/zvezda-3603-german-half-truck-maultier-4-5t-truck-p-1-1634556.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Brudzenie podwozia to po prostu ziemia z wikolem , zabrudzenia góry to puder. Model malowałem pędzelkiem farbkami Revella . Gąski to zestawowy Dragon - pojedyncze plastikowe ogniwka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda na poprawny merytorycznie. Warsztatowo też niczego sobie. Żeby powiedzieć coś więcej przydałoby się abyś wrzucił na forum zdjęcia.

 

 

Stuga w tej wcześniejszej wersji krótko lufowej 75mm np. z okresu walk w Polsce lub Francji

Pierwszą Sturmbatterie (640) zaczęto tworzyć dopiero w listopadzie 1939 (i to jeszcze na 2 miesiące przed produkcją StuG'ów) kiedy już było po wojnie z Polską. Na kampanię francuską gotowe były tylko 4 baterie 640, 659 660 i 665. Razem 24 StuG III Ausf.A.

Pierwsze Ausf.B zaczęły opuszczać fabryki gdy kończyła się kampania francuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabrudzenia góry to puder

Model wygląda na poprawny merytorycznie.

Nie do końca, gąsienice Dragona mają pełne zęby.

Pierwsze Ausf.B zaczęły opuszczać fabryki gdy kończyła się kampania francuska.

Jak wybierać Ausf. B to tylko model Tamiyi.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Brudzenie podwozia to po prostu ziemia z wikolem , zabrudzenia góry to puder. Model malowałem pędzelkiem farbkami Revella . Gąski to zestawowy Dragon - pojedyncze plastikowe ogniwka .

 

Przyznam, że jestem pod wrażeniem, a po przeczytaniu tego uśmiech sam ciśnie mi się na usta

Ziemia z wikolem, puder, pędzlowane Revellki i wyszło całkiem fajnie. Widać, że nie zawsze najlepsze rozwiązania muszą być drogie.Wystarczy odrobina talentu i pomysłowości. Tanio i efektownie. Jedynie kalka nieco się srebrzy, ale to można wybaczyć.

 

Świetna robota! Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.