Skocz do zawartości

Stug III


MICHAŁ R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc zacznę od przedstawienia się , na imię mam Michał i modelarstwem zajmuję się od kilku lat .Chciałbym przedstawić Stuga III ausf.b Dragona . Nad modelem pracowałem kilka miesięcy . Wykonany na zasadzie zdjęcia . Model sklejało się bez żadnych problemów spasowanie części bez zarzutu . Model jest uzupełniony o samodzielnie wykonane blaszki .

wittmann07.th.jpg

stug1004.th.jpg

stug1008.th.jpg

stug1018.th.jpg

stug1014.th.jpg

stug1006.th.jpg

stug1003.th.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widzę że trafiłem jako pierwszy z odpowiedzią. Cóż ponieważ pojazd ten reprezentuje okres który najbardziej lubię postanowiłem o coś zapytac gdyż z powodu zbyt małego doświadczenia nie zamierzam robic za eksperta w komentarzach bo to przywilej starszych "wyjadaczy" na tym forum. Brudzenie błotkiem całkiem fajne i wogóle roi dobre wrażenie (moim zdaniem).

1) Czego użyłeś do brudzenia podwozia i góry

2) Jakimi farbami malowałeś, oraz czy pędzlem czy aerografem

3) Gąski to gumowy pasek, ogniwka plastikowe pojedyncze czy metalowe Friule ?

Sam właśnie zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Stuga w tej wcześniejszej wersji krótko lufowej 75mm np. z okresu walk w Polsce lub Francji

Obecnie sam sklejam coś takiego http://www.mojehobby.pl/zvezda-3603-german-half-truck-maultier-4-5t-truck-p-1-1634556.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Brudzenie podwozia to po prostu ziemia z wikolem , zabrudzenia góry to puder. Model malowałem pędzelkiem farbkami Revella . Gąski to zestawowy Dragon - pojedyncze plastikowe ogniwka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wygląda na poprawny merytorycznie. Warsztatowo też niczego sobie. Żeby powiedzieć coś więcej przydałoby się abyś wrzucił na forum zdjęcia.

 

 

Stuga w tej wcześniejszej wersji krótko lufowej 75mm np. z okresu walk w Polsce lub Francji

Pierwszą Sturmbatterie (640) zaczęto tworzyć dopiero w listopadzie 1939 (i to jeszcze na 2 miesiące przed produkcją StuG'ów) kiedy już było po wojnie z Polską. Na kampanię francuską gotowe były tylko 4 baterie 640, 659 660 i 665. Razem 24 StuG III Ausf.A.

Pierwsze Ausf.B zaczęły opuszczać fabryki gdy kończyła się kampania francuska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Brudzenie podwozia to po prostu ziemia z wikolem , zabrudzenia góry to puder. Model malowałem pędzelkiem farbkami Revella . Gąski to zestawowy Dragon - pojedyncze plastikowe ogniwka .

 

Przyznam, że jestem pod wrażeniem, a po przeczytaniu tego uśmiech sam ciśnie mi się na usta

Ziemia z wikolem, puder, pędzlowane Revellki i wyszło całkiem fajnie. Widać, że nie zawsze najlepsze rozwiązania muszą być drogie.Wystarczy odrobina talentu i pomysłowości. Tanio i efektownie. Jedynie kalka nieco się srebrzy, ale to można wybaczyć.

 

Świetna robota! Gratuluję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.