Skocz do zawartości

Panther ausf D ICM 1:35 pierwszy powazniejszy model


bartek18

Rekomendowane odpowiedzi

No koła dobrze było by poprawić bo brakuje Ci bandaży. Przy okazji malowania dziabnąłeś też gąsienice. Ja tam nie przepadam za pojazdami niemieckimi z tego okresu ale układ plam kamo dosyć specyficzny i coś mi się wydaje, że przejścia kolorów zbyt rozmyte. Lecz nie jest źle i jest to do poprawienia .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Postaram się to poprawić, teraz się wziąłem za dioramę, jak tylko uczynię jakieś postępy to strzele tu foty. Nie będzie to jakaś super szczegółowa relacja, bo niema sensu wypisywać jakiś pierdółek, jak ktoś będzie chciał się czegoś dowiedzieć to chętnie odpowiem. Potem strzelę galerie, i chyba na tym zamknę temat pantery i wezmę się za Shermana italeri, który jest już złożony, tylko czeka na malowanie.

A co powiecie na temat pigmentów na tym modelu, są do przyjęcia czy coś zmienić. Dodam że jest to mój pierwszy model na którym użyłem pigmentów, i uczyniłem jakieś zadrapania czy uszkodzenia (zimmerit). Pierwszy raz też malowałem aero:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No schemat malowania ciekawy, ale to co mnie razi najbardziej, to narzędzia umieszczone w złym miejscu. Powinny być przesunięte bardziej do przodu. Prześledź zdjęcia na internecie (jest ich mnóstwo) i zobaczysz o czym piszę. Nie martw się tym jednak -dopiero zaczynasz. Głowa do góry i poprawiaj co trzeba. Pomożemy Ci zrobić porządny model. Zgadza się Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem narzędzia, pomalowałem bandaże kół, i dodatkowo śmigłem srebrną farbą zęby kół napędowych, i te zęby które są przy gąsienicach.

afe2247f66badd0dm.jpg

c381d0b73ccca36bm.jpg

212aa08265f16105m.jpg

d8bb2f3d0de29041m.jpg

Wszystko tak jak radziliście

dla udzielających się

Co zrobić teraz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak, jeżeli jest to Ausf. D i na dodatek w zimmerycie, to powinien on wyglądać trochę bardziej wyeksploatowany, nawet może posiadać koło/a od Ausf. G (?) lub pomalowane w kol. farby podkładowej, tak, że zostały powymieniane. Bo tak, to wygląda jak nówka sztuka z początku '43 r. wysłana pod Kursk. Bo nawet Ausf. D (resztki) walczące na terenie holandii lub Belgii z naszą 1. Dyw. Pancerną nie posiadały zimmerytu lub tylko częściowo, np. przód i wieża z przodu i po bokach.

 

panther_ausf_d_01_of_31.jpg

 

Breda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc postaram się odłupać trochę zimmeritu, będzie ciężko bo robiłem go z masy modelarskiej wamodu, a ona jak zaschnie to okropnie mocna jest.

Ale zrobię co w mojej mocy. Nie usunę go całkowicie z boków, ale postaram się go porządnie poodłupywać.

A właśnie mam pytanie, w miejscach gdzie odpadł zimmerit, to widać było metal, czerwoną minie, czy co?? A może zostawić te miejsca w kolorze kamoo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie sie nie podoba niestety, bazowy wyglada jak pomaranczowy, zielony zupelnie bez wyrazu, wpada w jakis szary prawie, narzedzie nie w tym miejscu, rdza na rurach wydechowych do poprawy, zimmerit na tylnej plycie gdzie teorytycznie byl najbardziej potrzebny nieobecny, rdzawy wash na tylnej plycie nieuzasadniony, roslinki rodem ze koszyczka wielkanocnego, zeby kól wygladaja jak klasyczna klamka aluminiowa, lepiej pomalowac je na czarno i przetrzec metalizerem...

 

nie chce zeby to wyszlo jako zlosliwosc, po prostu mogloby byc znacznie lepiej, no ale nabyles doswiadczen i mysle ze przy nastepnych modelach bedzie ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc postaram się odłupać trochę zimmeritu, będzie ciężko bo robiłem go z masy modelarskiej wamodu, a ona jak zaschnie to okropnie mocna jest.

Polecam masę dentystyczną Zetaplus (2 skł.), bardzo plastyczna, długo schnie (podobne do plasteliny). Przed nałożeniem, należy dobrze papierem dane płaszczyzny potraktować, ale bez przesady.

 

A właśnie mam pytanie, w miejscach gdzie odpadł zimmerit, to widać było metal, czerwoną minie, czy co?? A może zostawić te miejsca w kolorze kamoo??

Daj minię, kamo było na zimmerycie malowane.

 

nie chce zeby to wyszlo jako zlosliwosc, po prostu mogloby byc znacznie lepiej, no ale nabyles doswiadczen i mysle ze przy nastepnych modelach bedzie ; )

Ja bym się załamał po takim tekście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek nie przejmuj się Tomkiem. On jest taki perfekcjonista trochę. Mnie też goni cały czas w moim warsztacie. Chciał dobrze. Poprawiaj co możesz, a resztę potraktuj jako uwagi na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No prawe narzędzia poprawił, a lewe dalej wychodzą z tuby na wycior... Nie odpuszczę Ci tego, nie myśl sobie. Piwem mnie nie przekupisz.
co teraz

Heheheh no ale tak to mniej więcej z instrukcji wynikało, tuba miała się opierać na stelażu dla narzędzi. Chyba że nie

http://www.mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F0%2F8%2F7%2F1289_2_icm35361_3.jpg

Poza tym, kurcze ale mi Tomek po robocie pojechał ale to dobrze, bo Tomek będzie mówił jak ma to dokładnie wyglądać włącznie ze szczegółami, ja włączę w to swoje niedociągnięcia, i w efekcie może co z tego będzie

No i dla Tomka za krytykę, dla skala72 za poradę, i za pociechę

 

 

 

 

 

No żeby nie dawać postu pod postem to dodam do tego....

Według porad:

-zmyłem te rdzawe zacieki z tylnej płyty, które były faktycznie pomyłką

-pojechałem po zimmericie, co by go trochę mniej było

-specjalnie na prośbę kolegi madeiry, zerwałem narzędzia z lewej strony, zamalowałem ślady po nich, i jak tylko farba wyschnie to je założę, już w większych odstępach.

teraz zdjęcia:

34936e7221912d63m.jpg

a126a02c59ff9510m.jpg

74416952d86926b4m.jpg

9689f7d50863e41bm.jpg

d2927380bd403c2am.jpg

Jeśli chodzi o te zęby na gąsienicach no to albo zaczekam do tego momentu aż zakupię metalizer który będzie przypominał żywy metal. Bo mam tylko metalizer model master i to chyba kolor magnezu, albo przepalonego metalu.

I jak już pewnie zauważyliście odpadła mi jedna osłona gąsienicy. I tak się zastanawiam czy nie zrobić by takiego czegoś, że ją potnę i założę tylko jej część, to samo z drugiej strony. Albo, co by było już całkiem super, obalę jakiś browar, i z aluminium z puszki zrobię takie kurtyny.

Się tak zastanawiam.

A co do tego co zrobiłem to jak śię wam wydaje, zrobić jeszcze więcej tych obić zimmu czy tyle starczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że post pod postem, ale postów musi przybywać

No więc te wszystkie obicia pomalowałem kolorem który, tak mi się wydaje, dość dobrze przypomina czerwoną minię. Zostawiłem te białe obwódki na krańcach pęknięć bo fajnie to wygląda, jak by było popękane. Ewentualny wash z pewnością to przyciemni.

cac5f8d6cc0de290m.jpg

b755bb9b1e32e7a9m.jpg

1d104291aba3e0c5m.jpg

32b9aa0f6cf0a937m.jpg

 

No i przykleiłem te narzędzia, chyba już tak jak należy.

Mam takie pytanko, żeby przyciemnić te białe krawędzie pęknięć, to trzeba by zrobić to teraz, czyli przed sidoluxem, czy tak jak w podręcznikach piszą czyli najpierw lakier błysk i na to wash??

Mówiąc przyciemnić mam na myśli nałożenia mocno rozcieńczonej czarnej albo ciemno brązowej farby. Dobrze myślę czy też błędnie?????

Czekam na odpowiedź.

 

 

 

"Na początku 1944 roku pobrano próbki Zimmeritu ze zdobytych pojazdów, a od jeńców wojennych otrzymano instrukcję jego użycia. Skład Zimmeritu został zanalizowany przez C.S.A.R. i okazał się być następujący: jako spoiwo: octan poliwinylu 25%, materiał wypełniający: włókno drewniane 10%, siarczan baru 40%, siarczek cynku 10% ,barwnik: ochra 15% - dawał ciemno żółty kolor."

 

To jest cytat z jakiegoś wywodu na temat zimmeritu, chodzi o to że był on ciemnożółty. Czyli dać na to ciemnożółtą rozcieńczoną farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muchomorek sie zrobil nie chce wyjsc na jakiegos zrzęde ale stwierdzam ze ten model mogloby uratowac juz tylko kompletne wyczyszczenie z zimmu i z farby i zaczecie od nowa. te obicia zimmeritu monstrualne, to samo obwodki biale, on chyba odpadal na sam widok ruskich ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Bartek...przedobrzyles i niebardzo wyobrazam sobie co moze mu pomoc....chyba tylko przeciwpancerny

 

Dodatkowo mysle sobie ze minia pod zimmeritem powinna byc matowa i nieco chropowata, ta niestety wyglada jak malowana grubym pedzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .... no cóż, już to tak zostawię. Będę się miał w przyszłości z czego pośmiać:lol:. Teraz te obwódki pociągnę na jakiś ciemny żółty, no i pójdzie na to sidolux. No i może pobawię się z tymi osłonami na gąsienice.

Jedno trzeba przyznać, zimm wygląda jak by na prawdę popękał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem wash. Piszcie opinie na temat washu bo bardzo mi na nich zależy. Jest to mój pierwszy wash i dla tego chcę wiedzieć co jest nie tak jak być powinno. Wash zrobiłem z rozcieńczonej terpentyną balsamiczną, czarnej matowej farby humbrola. Oto zdjęcia, troszkę mało na nich widać ale model teraz błyszczy się jak nie wiem co i trudno zrobić zdjęcia.

Kurcze te ubytki zimmeritu to wyglądają jak gołe mięsko na jakimś zombiaku, troszkę z tym popłynąłem. Pasuje tak troszkę do komiksu

 

964420516a92aa19m.jpg

e39ff40212b0456bm.jpg

fc1eb890272d062bm.jpg

4b737895355d0123m.jpg

15ac92340bc37b03m.jpg

A to mój Shermanik, już sklejony, dodałem mu taki pakuneczek na tyle i linę z miedzianego, zwijanego przewodu. Teraz czeka na malowanie. Ale to inny temat

772cb5b78ae99259m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.