Jump to content

B-17 "Przed startem" (Matchbox + Airfix + złom)


Piter
 Share

Recommended Posts

Witam

Jak już wspomniałem w innym wątku nie było mnie tu długo ale nie pojawiam się też z pustymi rękoma . Jakiś czas temu dostałem w fatalnym stanie model matchbox'a (sklejony ale pozostawiał sporo do życzenia). Postanowiłem go troszkę odmłodzić (czytaj zrobić na nowo). Jako że skala 1/72 nie jest moją pasją w przypadku samolotów to dodałem mu stosowną podstawkę, załogę lotniska, cysternę z Airfix'a, jeepa willysa i trochę innego złomu który znalazłem w warsztacie. Oczywiście model jeszcze jest w powijakach - figurki nie skończone, cysterna ledwo co sklejona, płyta oczywiście wymaga poprawek, nie wspominając o reszcie która dopiero przybędzie na dioramkę. Sama 17-tka ucierpiała też zdrowo podczas transportu (karabiny, golenie etc). Odnośnie bombowca pokusiłem się o dorobienie mu (z racji ubogości zestawu i z powodu niezbyt delikatnego się obchodzenia z nim poprzedniego właściciela) wszystkich goleni oraz komór podwozia (tego akurat matchbox nie przewidywał), luku bombowego (to akurat wyciąłem i wykonałem od podstaw) oraz całego wnętrza które jest widoczne przez dosyć toporne owiewki (niestety w części nosowej nie było nic nawet podłogi).

 

Dosyć gadania czas na fotki:

 

Tak to wyglądało po rozebraniu modelu:

P1010075.jpg

 

Gdzieś mam więcej ale oglądanie ich wymaga pustego żołądka i naprawdę pozytywnego usposobienia do życia .

A tak na chwilę obecna:

 

th_B-17relacja008.jpg th_B-17relacja007.jpg th_B-17relacja006.jpg th_B-17relacja005.jpg

 

th_B-17relacja004.jpg th_B-17relacja003.jpg th_B-17relacja002.jpg th_B-17relacja001.jpg

 

Oczywiście brakuje jeszcze kalek, ludki wymagają zdrowej poprawy, willys wymaga właściwie zrobienia od nowa, cysterna też no i jeszcze kupa bawienia się w drobne szczegóły.

Od razu uprzedzam, że dioramka robiona jest czysto relaksacyjnie i na pewno zawiera sporo błędów merytorycznych oraz historycznych. Oryginalny zestaw przedstawia bombowiec o nazwie "Patches" który został zestrzelony w 1943 roku. Oczywiście zmieniłem mu malowanie na jakie 17-tki malowane były pod sam koniec wojny. Cysterna oczywiście wskazuje na lotnisko angielskie czyli muszę poszukać jeszcze oznaczeń bombowców stacjonujących na wyspach w okresie wojny w wersji G. Jest to troszeczkę moja wariacja gdyż nie sugeruję się żadnym konkretnym zdjęciem, a wiele pomysłów zaczerpnąłem z filmu "Memphis Belle". Ma to po prostu ładnie wyglądać.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Link to comment
Share on other sites

Super że udało ci sie uratować tej jak że piekny samolot. Narazie wyglada to bardzo fajnie. Czekam na końcową relacje. Możesz jakies rusztowanie koło niej zrobić niby czyszczona czy może jakis przegląd, fajnie by to wyglądało.

 

Pozd:Arek17

Link to comment
Share on other sites

Możesz jakies rusztowanie koło niej zrobić niby czyszczona czy może jakis przegląd, fajnie by to wyglądało.

 

Czytasz w moich myślach . Dokładnie chcę zrobić taki pomost jak w ślicznotce gdzie gościu czyści przednią osłonę. Na pewno figurek przybędzie bo mam tego cały worek. Nie śpieszę się po prostu jak mi się coś spodoba to wstawiam. Dzięki za sugestie

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Okopcenia są takie trochę nie tego Poza tym model wygląda na zakurzony (2 fotka od lewej w górnym rzędzie, statecznik poziomy). Oszklenie przedziału bombardiera jakby zamglone?

Podstawka za to fajna Będę podglądał Twoją pracę

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

hehe no tak i z Tobą zgadzam się w 100 % już tłumaczę. Okopcenia dłubałem na szybkości w nocy przed warsztatami modelarskimi w Bielsku. No niestety jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. Sama 17 to jeszcze kupa pracy, owiewka była ubabrana klejem i ratowałem ją przed totalną zapaścią - niestety już więcej z nią nie jestem w stanie zrobić. Zakurzony może bidok i jest bo troszkę postał ale to co widzisz to raczej moja zabawa z malowaniem aero bez tasiemek maskujących. Troszkę ten projekt doświadczalnie traktuję i bawię się różnymi technikami. Postaram się poprawić i zwracać uwagę na Wasze rady .

 

 

Pozdrawiam Piter

PS. No i to tylko Matchbox - tylko żal mi było tego modelu bo każda podstawa do wykonania czegoś ciekawego jest fajna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.