Jump to content

Porady nt. malowania modelu spray'em

Recommended Posts

Witam,

Po przejrzeniu tego forum już prawie jestem gotowy do kupna mojego pierwszego modelu auta w skali 1.24/1.25

Dużo jest na forum o tym jak malować aerografem jednak ja jeszcze takiego nie mam, i narazie nie zapowiada się, żebym taki sobie sprawił

Chciałbym malować spray'ami jednak nie mam pojęcia czego warstwy w jakiej kolejności i jakich ilościach nakładać, dlatego to pytanie kieruję do Was. Prosiłbym o wytłumaczenie w 2 przypadkach, kiedy model ma już kolor (np. czerwony, czy żółty) i kiedy go nie ma (szarawy).

Z góry dziękuję za pomoc

Witam!

Najpierw malujesz podkładem kilka cienkich warstw tak aby farba nie zalała ci linii podziału blach i różnych detali, potem jak masz już przygotowany podkład psikasz kolorem, też kilka cienkich warstw również uważając żeby nie zalać szczegółów i na koniec psikasz bezbarwnym połyskiem kilka warstw, na koniec polerka.

To by było na tyle streszczenia malowania

Zawsze możesz pooglądać tematy w warsztacie i poczytać o interesujących cię sprawach.

Pozdrawiam!

Dziękuję za szybką pomoc

Jak myślicie, może być taki podkład?: http://www.ww-model.pl/index.php?p5650,tamiya-fine-sufracer-primer-l

oraz taki lakier błyszczący?: http://www.mojehobby.pl/microscale-04-micro-coat-gloss-p-6-966452.html

Pozdrawiam

• 3 weeks later...

To nie jest spray.

A może na początek spróbuj pobawić się ze sprayami np. z marketów budowlanych albo sklepów lakierniczych? Duplicolor albo innych producentów. Miałem ostatnio przyjemność odnawiać zniszczoną "rzeźbę dekoracyjną" i trochę bawiłem się ze sprayami. Szary podkład Duplicolor - pięknie kryje, trzyma jak diabli, daje się pięknie wygładzić przed dalszym malowaniem. Kolory - żywe, mocne, duża paleta, nie tworzyła się gęsia skórka i dawały się polerować. No i lakier błysk też przerabiałem i byłem zadowolony.

Sprawa prosta:

Podkład, szlifowanie, kolor, szlifowanie-polerka, kolor-polerka, lakier - polerka polerka polerka.

Przejdź się do sklepu lakierniczego - tam na pewno dostaniesz też pasty polerskie różnych gradacji i papiery ścierne wodne o gradacjach 1200-4000.