Skocz do zawartości

Volkswagen T1 "Samba Bus" Revell 1:24


bercik55

Rekomendowane odpowiedzi

Model będzie prosto z pudełka , chociaż może uda się pewna niespodzianka ;). Proszę o rady przy budowie lub propozycje . Kilka fotek na początek. Więcej będzie wieczorem ;) Zaczynam budowę.

 

PS. sorry za jakość zdjęć

 

 

23282550.jpg

 

59205738.jpg

 

80088960.jpg

 

 

85132010.jpg

 

76364590.jpg

 

18791577.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na nowe fotki , rewelacji jeszcze nie ma , ale to dopiero początek , oto co mi sie udało narazie zrobic ;)

 

silnik z akumulatorem

31727525.jpg

 

koło tylko na przymiarke i kołpaczki

 

dsc00054.jpg

 

 

dsc00053r.jpg

 

 

 

tera zabieram sie za fotele ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak myslalem. Najlepiej psiknac wszystkie czesci podkladem. Plusy sa takie farba lepiej przylega i latwiej malowac na jasnym podkladzie np zolty kolor niz na czarnym plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze pedzlem, to widac. Ale nawet jak malujesz pedzlem to lepiej dac podklad i potem 2albo 3 bardzo ciekie warstwy farby i wyglada o niebolepiej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec postanowiłem od nowa pomalowac te czesci na ktorych jest za duza warstwa farby , jak myslicie silnik tez od nowa malowac? bede od nowa malował na pewno spód karoserii i te ośki co są na czarno i wyglądają paskudnie , fotele zostawiam bo wyszly całkiem ładnie . PS. czym zmazac starą warstwe farby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnikiem. A co do podwozia i innych elementów to skoro nie masz aerografu użyj lakierów samochodowych. Do podwozia polecam czarny matt. Silnik możesz pomalować od nowa, ale nie polecam pędzla do tego. Tylko detale srebrne itp. z pędzla maluj. A za wybór modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby takie (Revell, Humbrol) pięknie schodzą w Krecie. Kret w ilości jedna zakrętka wsypać do naczynia najlepiej szklanego wypełnionego około litrem letniej wody. Wrzucić części przeznaczone do czyszczenia. Najlepiej operację do tego momentu prowadzić na balkonie lub po wsypaniu kreta do wody wyjść z pomieszczenia. Zostawić na kwadrans. Starą szczotką do zębów zmyć farbę, powinna schodzić dość łatwo. Obowiązkowo założyć rękawiczki lateksowe lub gumowe. Dobrze wypłukać! W taki sposób można także "ratować" elementy przeźroczyste, bez szkody dla nich.

 

Mnie wyszło tak, na razie bez "kreta":

 

sambavwmalutkiimage1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że Kolega chciał pozbyć się farby a nie zrobić sobie klej home made

Chodzi mi o rozpuszczalniki do farb, np. ja mam farby humbrola i rozpuszczalnik tej samej firmy i schodzi bez problemu. Kolega ma revellovskie to i rozpuszczalnik powinien mieć. Chodzi mi tu o rozpuszczalniki modelarskie, a nie o takie np. do spray'ów samochodowych . DOT i Kret też są skuteczne więc problem rozwiązany. Sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowo założyć rękawiczki lateksowe lub gumowe.

Niekoniecznie ja ich nie używam i linii papilarnych jeszcze nie straciłem ;) ale dla bezpieczeństwa lepiej nie sugerowac się moim gadaniem bercik55 Dobrze że wziąłeś się za ten model zamiast go sprzedawać, tak jak mówili koledzy zanim coś zrobisz zapytaj, bo później może byc już na rady za późno, wiem z doświadczenia Jak będziesz malował tymi sprajami to postaraj się wszystko za jednym razem pomalować lub tego samego dnia, po jakimś czasie farba staje się niezdatna do użytku No i dawaj wszystko w szary podkład i maluj pędzlem kilkoma warstwami, polecał bym vallejo, chociaż tych revelli nie używałem może też są niezłe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako zmywacz do farb polecam Cleanlux lub Kret.

A wracając do malowania - kiedyś Revell popełnił taki model:

3761346232353162.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.