Skocz do zawartości

Fire Jeep Italeri 1:24


PsyhoSpider

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo ładnie wyszło malowanie, a jak planujesz zrobić wnętrze?;)

 

Do tego jeszcze bardzo daleko. Staram się iść na żywioł, więc zastanawiam się jak dojdę do danego elementu. Tutaj akurat wielkiego pola do popisu nie mam, raczej na różowo, czy żółto chyba pasować nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z tym siedzeniem to racja - jest niedomalowane. Wydech jest już zardzewiały, ale, nie wiem dlaczego, rury nie bardzo do siebie pasują, więc jeszcze nie zamontowałem.

 

PS. Czy u Ciebie oś przednia się skręca?

 

pzdr.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Martini wybacz, że się trochę popastwię, ale fajnie się ten twój model zapowiada i warto popracować nad drobnymi niedoskonałościami:

 

1. Trochę sztucznie wygląda to cieniowanie na fotelach

 

2. Masz małe wyjechania z tyłu foteli i na gaśnicach;

 

3. Wash na felgach jest trochę nieregularny i bardziej przypomina brud w zakamarkach (chyba, że właśnie to miałeś zamierzone);

 

Przydałoby się to nieco poprawić, bo Twój model, podobnie jak ten kolegi PsyhoSpidera, zapoawiada się bardzo fajnie. Ogólnie takie projekty gdzie dwóch modelarzy robi w tym samym czasie ten sam model, są bardzo ciekawe. Mamy wtedy taki mały pojedynek

 

Życzę obu kolegom powodzenia w dalszych pracach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie i pastwienie się;] Jako laik na to liczę

 

1. Trochę sztucznie wygląda to cieniowanie na fotelach

 

2. Masz małe wyjechania z tyłu foteli i na gaśnicach;

 

3. Wash na felgach jest trochę nieregularny i bardziej przypomina brud w zakamarkach (chyba, że właśnie to miałeś zamierzone);

 

 

Kornik

 

1. Jeśli chodzi o cieniowanie - jasne, zgadzam się w 100%, tyle, że to moje pierwsze podejście do cieni na materiale (i w ogóle gdziekolwiek) Mimo to, jest w planie jego poprawa. Dobrze, że w zestawie jest tylna ławka , która do niczego się nie przyda (zbiornik na wodę) a którą z rozpędu omyłkowo również pomalowałem. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał zdzierać całości.

 

2. Do poprawki

 

3. Z tym washem na białym (i nie tylko) to mam problem bo, pomimo usilnych starań, słabo się mi rozlewa i te linie są jakieś takie przerywane. Czytałem poradnik reggiego i używam do washa humbroli+wamod/ dedykowany rozpuszczalnik. Mieszam jak "gupi". W każdym razie, doszedłem do wniosku, że może zostać efekt lekkiego zasyfienia bo od początku chciałem, żeby autko wyglądało na zadbane, ale takie co jeszcze gdzieś wyjedzie od czasu do czasu.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Z tym washem na białym (i nie tylko) to mam problem bo, pomimo usilnych starań, słabo się mi rozlewa i te linie są jakieś takie przerywane. Czytałem poradnik reggiego i używam do washa humbroli+wamod/ dedykowany rozpuszczalnik. Mieszam jak "gupi". W każdym razie, doszedłem do wniosku, że może zostać efekt lekkiego zasyfienia bo od początku chciałem, żeby autko wyglądało na zadbane, ale takie co jeszcze gdzieś wyjedzie od czasu do czasu.

 

Widocznie powierzchnia felg nie jest do końca taka jak powinna ( w niektórych miejscach może nie być dobrze nabłyszczona lub wyrównana) i wash nie zostaje we wszystkich zakamarkach. Pamiętaj również, że wash nie jest techniką brudzenia, a nadawania trójwymiarowości. Spróbuj jeszcze kilka razy trochę bardziej gęstą miksturą (z kroplą płynu do mycia naczyń), a może wejdzie tam gdzie powinien. Jeśli nie to spróbuj przynajmniej nieco zróżnicować brudzenie felg zapuszczając je kilkoma odcieniami farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne to wnętrze, szczególnie jak porównam nasze siedziska ;/. BTW, jak maskujesz stelaż fotela? Po prostu taśmą?

 

pzdr.

 

Najpierw pomalowałem siedziska aerografem, następnie stelaże pędzlem od ręki bez maskowania.

 

Nie wiem czemu te wcześniejsze zdjęcia takie małe wyszły.

 

dsc00848cr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Generalnie wszystko jest już gotowe do złożenia i został mi tylko jeden element, który opóźnia operacje. :

 

jeep.jpg

 

Szpule miałem gotową wcześniej, ale nie podobał mi się wąż (za cienki). Chciałem rozłożyć-połamałem. No i od nowa. Jest jak jest, może jak pomaluje będzie lepiej.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jest już gotowe do złożenia i został mi tylko jeden element, który opóźnia operacje. :

 

jeep.jpg

 

Szpule miałem gotową wcześniej, ale nie podobał mi się wąż (za cienki). Chciałem rozłożyć-połamałem. No i od nowa. Jest jak jest, może jak pomaluje będzie lepiej.

 

pzdr.

 

Widzę że próbujesz poprawić ten element. Nie wiem czy to najlepszy pomysł. Wąż po nawinięciu nie będzie miał okrągłego przekroju ale powinien być płaski. Powinien wyglądać tak

 

waz20m11042008.jpg

 

Wydaje mi się że lepiej byłoby zostawić tak jak było, mniej efektownie ale bardziej poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Oryginał też jest wytłoczony właśnie w taki "szlauf" i dodatkowo, co mi się nie podoba, szpula ma pozamykane profile - te boczne, które u siebie wyciąłem. No i jeszcze ta fotka:

 

StClairFD19543B.jpg

 

To wyraźnie jest szlauf ogrodowy gruby;]

 

Nie twierdze, że mi to fajnie wyjdzie, ale jest już za późno na zmiany, więc zostaje z przeróbką.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Oryginał też jest wytłoczony właśnie w taki "szlauf" i dodatkowo, co mi się nie podoba, szpula ma pozamykane profile - te boczne, które u siebie wyciąłem. No i jeszcze ta fotka:

 

StClairFD19543B.jpg

 

To wyraźnie jest szlauf ogrodowy gruby;]

 

Nie twierdze, że mi to fajnie wyjdzie, ale jest już za późno na zmiany, więc zostaje z przeróbką.

 

pzdr.

 

strażacy używają 2 rodzai węży - płasko zwijalny oraz ten na zdjęciu ( zwijany bez spłaszczania węża - sztywne ścianki) wąż sztywny ma tą zaletę, że nie trzeba go całego rozwijać by gasić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strażacy używają 2 rodzai węży - płasko zwijalny oraz ten na zdjęciu ( zwijany bez spłaszczania węża - sztywne ścianki) wąż sztywny ma tą zaletę, że nie trzeba go całego rozwijać by gasić ;-)

Gwoli ścisłości - strażacy używają węży ssawnych i tłocznych. Dopiero tłoczne dzielą się na te jak powiedziałeś "płaskozwijalne" i "sztywne"...

 

PS

*rodzajów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę strażaka

a ssawne jak się dzielą ?

przepraszam kolegów modelarzy, ale może ta wiedza się przyda - zauważyłem że wytrwni modelarze lubią znać szegóły.

 

 

 

za orta przepraszam - tak mi się jakoś napisało i nic na czerwono się nie podkreśliło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.