Skocz do zawartości

Mitsubishi Lancer Evo6 (Tamiya 1:24)


kuba2507

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie ma co sie rozpisywac inne modele czekaja na ukonczenie to sobie jeszcze poczekaja. Zabralem sie za Evo po wczorajszej rozmowie o Evo z kolezanka. Za duzo nie zrobilem tylko pomalowalme kilka elementow no i kaste. Lakier to czarna perla.

fotki:

p8030329.jpg

p8030330.jpg

p8030331.jpg

p8030332.jpg

p8030336.jpg

p8030334.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ze to oficjalnie jest perla niestety wyglada teraz jak brokat z powodu wielkosci modelu(a raczej jego malenkosci:) ) Co do planow to naperwno bedzie robiony na czarno czarne felgi zastanawiam sie nad orginalnymi felgami zeby je przemalowac. Bedzie ladnie wygladac albo nad felgami z r34 jeszcze sie zastanowie. Jeszcze myslalem o ciemnych szybach ale to nie bedzie srodka widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze moglem edytowac posty dzisiaj juz nie to napisze nowego. Model w calej okazalosci. Felgi chyba zostawie orginalne z evo tylko dostana czarny polysk. Najpierw chcialem dac te z R34 no ale jakos mi sie nie widza.

fotki:

p8040338.jpg

p8040339.jpg

 

Co do lakieru to dalem ciala w jednym miejscu a mianowicie na masce przy malym wlocie. Byla to doklejana czesc no i zapomnialem o liniach podzialu. No ale juz nic nie mozna zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi chyba zostawie orginalne z evo tylko dostana czarny polysk

A może czarny mat, albo ciemno stalowe

A może tak białe ? Ładnie by kontrastowały z ciemną kastą Zrobisz jak będzie Ci się podobało. Jak na razie to dobrze Ci idzie Tak trzymaj

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za duzo sie nie poczynilo ale pokaze co zrobilem.

fotki:

Felunek dostal kolorow.( Ale musze je jeszze raz pomalowac przez wlasna glupote)

p8040349.jpg

Tak sie na nich Evo prezetuje.

p8040350.jpg

Moja wlasna koncowka wydechu.

p8050355.jpg

Podwozie.(Chcialem bym je przybrudzic ale nie wiem jak sie to robi RADY MILE WIDZIANE;) )

p8050352s.jpg

p8050358.jpg

No i porozcinalem szyby.

p8050356.jpg

 

Jak narazie tyle ale dalej walcze. Jezeli ktos by doradzil w sprawie podwozia byl bym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem bym je przybrudzic ale nie wiem jak sie to robi RADY MILE WIDZIANE;)

Najlepiej zakup sobie farby olejne, brąz i czarna powinny wystarczeć, dodatkowo mogą być suche pastele na kurzenie, wszystko dokupienia w sklepach dla plastyków. Efekt wygląda mniej więcej tak (trochę błyszczy bo był świeżo położony)

dscf4672b.jpg

U ciebie powinno wyjść ciekawiej bo bardziej skomplikowany dół jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna jakos inaczej ubrudzic niz olejnymi?? Jezeli nie to jak to sie dokladnie robi.

 

Zaczelo sie malowanie uszczelek.

p8090360.jpg

p8090361.jpg

 

No i szyba tez sie pomalowala i podszybie.(ciagle mysle o tym przyciemnianiu bo wnetrze i tak pomalowalem cale na czarno)

 

p8090362.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Jestem zielony w temacie takich modeli.

Czy przed polozeniem farby trzeba uzyc podkladu ?

 

jakimi farbami sie maluje zeby uzyskac taki polysk ?

Podkład ma na celu wyrównać wszelkie drobne nierówności, ryski itp, ponad to farbka położona bez podkładu może łuszczyć się i odpryskiwać.

 

Połysk uzyskasz po nałożeniu lakieru bezbarwnego i wypolerowaniu go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.