Skocz do zawartości

Za dużo farby......


Arkadian

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy malowałem śmigło mojego samolociku popełniłem mały błąd ponieważ "nawaliłem" gęstej farby i to głupio wygląda nie wiem co z tym zrobić.

To wygląda wstręnie...

 

To mniej więcej wygląda tak:

 

dscn0054uk2.th.jpg

 

Miałem zamiar pracować pilniczkiem, ale zdam się na zdanie doświadczonych modelarzy.

 

Proszę o jakieś rady PLISS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda wstręnie...
Tia... Przez grzecznosc nie zaprzecze...

 

Ja bym go wrzucil do roztworu Kreta albo do plynu hamulcowego DOT3. Po kilku godzinach farba powinna zaczac zlazic. Jezeli caly samolot tak wyglada, to radze caly samolot wymoczyc w wyzej wspomnianych specyfikach i pomalowac jeaszcze raz. Mozesz jeszcze papier scierny w gars wziac i zeszlifowac farbe do golego plastiku. Wybor nalezy do Ciebie.

Ponad to, zanim pomalujesz cokolwiek, dobrze jest z poszczegolnych elementow zszlifowac nadlewki i slady laczenia form.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być mocno stężony?? No i czy nie przeżre tak cienkiego plastyku.. W sumie nie wiem. I czy mam to mieszać czy może włożyc na 5 minut, i wyjąć?Samo zejdzie? Farba akrylowa.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, racja... Z gory zalozylem, ze to farba modelarska. A jezeli to plakatowka, to mozesz zmyc woda.

 

DOTa nie rozcienczasz. Natomiast stezenie kreta musisz sobie dobrac eksperymentalnie. I nic na szybciocha. Cierpliwosci. Zeby sie upewnic, czy Ci plastiku nie zezrze, wrzuc najpierw kawalek poliestyrenu (np ze ramki od czesci modelu) i sprawdz. Jezeli wrzucisz model i po 12h farba nie odlezie, znaczy, ze stezenie jest za slabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryle też dobrze schodzą, gdy się je potraktuje spirytusem. Tak przynajmniej dzieje się z Pactrą w moim wykonaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuuugiej kąpieli w roztworu w krecie i wyjmowszy samolot zawiodłem sie bo nic nie zeszło :( zmywacz do paznokci również nie zadziałał :/ no zostaje jedynie użycie spirytusa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za slaby roztwor. Czesto jest tez tak, ze trzeba troche pomoc farbie i np. stara szczoteczka do zebow wychorcowac model. Tylko pamietaj, zeby zalozyc gmowe rekawiczki, bo razem z farba Ci skora z rak zejdzie... A jak kret nie daje rady, sprobuj z plynem hamulcowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaje jedynie użycie spirytusa...

 

Jak już będziesz chciał użyć spirytusu, to nasącz nim wacik lub watę i po prostu zetrzyj farbę. U mnie działało. Kąpieli modelu odmawiam, szkoda spirytusu; już lepiej trunek zrobić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście że na wacik..... ;), zaraz się za to wezmę...Dobra już zmyłem farbę a raczej zdrapałem. Ta farba jest chyba przeterminowana czy co, bo jak dodalem wody to zamiast barwic się na czarno jej kolor zamienia sie w niebieski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.