Skocz do zawartości

[Z] MiG-23 MF


reiden

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z postępującymi pracami nad 23 i pojawiającą się koniecznością odlania kilku elementów w żywicy zastanawiam się nad zrobieniem z modelu zestawu żywicznego. Pytanie do forumowiczów co lepiej odlać? Konwersję do zestawu Italeri czy cały model? Ilu ewentualnie chętnych byłoby na taki model/konwersję? Od odpowiedzi uzależniony będzie ewentualny postęp prac nad formami i żywicą....

 

Ps. Aktualnie jestem na etapie rycia lini podziału blach. Jak je przeryję uaktualnię wątek warsztatowy. Póki co wolę dłubać niż zdjęcia robić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena takiego zestawu zależałaby od ilości chętnych na niego i stopnia skomplikowania samego modelu. Tak jak pisałem, póki co chciałem się zorientować czy jest w ogóle sens taki zestaw robić. Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przecież bawił się w robienie form po to tylko aby odlać 5 modeli. Kolejną sprawą jest też to ile w/g Was taki model powinien kosztować Teoretyzując i daleko wybiegając w przyszłość zakładałem, że cena żywic nie może przekroczyć 200-250zł (kto to kupi jak będzie więcej kosztować?), a optimum byłoby ok 100zł za zestaw do konwersji. Należy nadmienić, że w skład takiego zestawu wchodziłby praktycznie cały płatowiec (kadłub bez części przedniej, skrzydła, statecznik pionowy, wnęki podwozia, jego osłony, belki uzbrojenia, zbiornik podkadłubowy itd.). W zasadzie sam do końca nie mam sprecyzowanego zdania n/t tego jak miałoby to wyglądać i ten wątek miał pomóc w ukształtowaniu tegoż. Pewny jestem tylko co do tego, że im więcej chętnych by było tym taniej można to zrobić, a im więcej żywicy trzeba wlać w formy i im więcej samych form i detali do zrobienia tym większa jest cena całości...

 

 

Ps. Wybaczcie jeśli coś jest pokręcone w moim poście, ale wczoraj śledzik się topił a syndrom dnia poprzedniego skutecznie utrudnia precyzyjne formułowanie myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.