Skocz do zawartości

P-51B revell 1:72 (pierwszy model)


kokos85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po długim okresie przerwy z modelarstwem postanowiłem powrócić.

Polecono mi na początek model revell P-51B 1:72

miałem go na razie nie pokazywać no ale...

to są moje wypociny...

Przepraszam za fotki jutro zrobie lepsze z postępów...

jest w trakcie malowania więc przepraszam za taśmę :P

ed6eda93624fd15em.jpg

b8bcb6dab3afe227m.jpg

7b80abe523e6cdc2m.jpg

901d87861df0f1f6m.jpg

6eb01c9661714a25m.jpg

643c562a07726c5dm.jpg

09375b09aafdb5fam.jpg

dodam tylko że maluje pędzlem...

proszę o jako takie oceny mojej dotychczasowej pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jednak przydadzą się lepszej jakości bo na tych za wiele nie widać i trudno właściwie ocenić.

Lampa błyskowa nie za bardzo się nadaje do zdjęć z małej odległości - lepsza już jest lampka biurowa a jeszcze lepiej dwie jednocześnie i do tego jakiś solidny "punkt podparcia" dla aparatu

Z tego co zamieściłeś wygląda, że może z tego wyjść całkiem udany model.

Popraw miejsca łączenia połówek kadłuba - widać miejsce odcięcia elementu od ramki i niewyrównane krawędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś koledzy mam troszkę lepsze zdjęcia

de407c2d788abd83m.jpg

48c185573d300030m.jpg

1d49a9f7faf708c3m.jpg

5eace8b5c54e5355m.jpg

d68d370cd66bcd5em.jpg

Wiem widac łączenie kadłuba od spodu ale to już tak zostanie za bardzo pospieszyłem sie z malowaniem

a tu już na kołach...

2c906ec31488344bm.jpg

4476e404d54d6eeem.jpg

Plany na jutro:

-dopracować ewentualnie doszlifować górę

-pomalować pierwszą warstwę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nikt się nie zainteresował moimi wypocinami

jak na razie wygląda tak mój mustang może tym razem ktoś coś napisze np. że do du... ale ja jestem zadowolony bo to pierwszy... z czasem będzie lepiej mam tylko nadzieje że go nie popsuje pod koniec prac

8edc3397fb67453em.jpg

a2300b5536b30911m.jpgbc9aa7163cf06054m.jpg 9bd205ea021a81afm.jpg 80ccd36c37f47c52m.jpg

f357ab7c54ca44c5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do d... to może on nie jest, ale jak sam już zauważyłeś, kolejny model powinieneś wykonać z większą dbałością o takie szczegóły jak porządne wyeliminowanie śladów połączeń części modelu. Poza tym miejscami widać sporo "paprochów" pod warstwą farbki, co powinno Cię skłonić do zadbanie o czystość używanych pędzli oraz...powietrza w pomieszczeniu gdzie malujesz modele. Ewentualne, delikatne przeszlifowanie lub polerka modelu po malowaniu też może pomóc.

Tzw. efekty zużycia możesz sobie na razie darować.

Ciekawe jak położysz kalkomanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.