Jump to content

P- 47 D 25 i P- 47M ... (subtelne) róznice


damiusz
 Share

Recommended Posts

Moje zapytanie dotyczy róznic między P-47 D25 i P -47M, ponieważ przymierzam sie do budowy Tunderbolt`a w wersji "M" Łanowskiego, a właśnie jedzie do mnie P-47 D 25 z Hasegawy w 1/48. proszę o info odnośnie ewentualnych rożnic zewnętrznych miedzy D25 i M. Jeśli są jakieś róznice, jak zwaloryzować zestaw Haegawy? ( korzystałem juz z "szukaj" i wójka Google i.. nic:(((( )

Link to comment
Share on other sites

Jak bardzo chcesz wgryźć się w model?

Przede wszystkim inny silnik z serii C. Płetwa grzbietowa przed statecznikiem pionowym (dodana w Wielkiej Brytanii w stylu D-40). Z wyposażenia kabiny najbardziej w oczy rzuca się podłoga i celownik.

 

Gdybyś potrzebował pomocy - mów. Gadki o P-47 to sama przyjemność!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. jesli chodzi o celownik, to z tego co wiem, to Hasegawa zapakowala dwa czy trzy do tego zestawu, ale na pewno bedę wiedzial, jak model do mnie dojedzie. W kwesti płetwy, to wydaje się mi, że dam radę ją wystrugać. Czy silnik z wersji C wymagał innej jego oslony? Czy róznila sie ona wielkością, liczba żaluzji, umieszczeniem wydechów od tej z wersji M ?

Link to comment
Share on other sites

Nie wymagał, nie różniła się.

 

Edycja:

 

Trzeba zwrócić uwagę na śmigło. O ile w D-25 montowany tam HS mógł ulec wymianie, to w M raczej nie było już czasu na takie kwiatki (początek służby IV 1945). Właściwy będzie Curtiss Electric 'symetryczny' paddle blade.

 

Płatowce oparte były na wariancie D-30. Zatem miały charakterystyczne dla tego wariantu elementy - hamulce aerodynamiczne do lotów nurkowych i tępe krawędzie natarcia lotek. Niestety jeszcze nie wiem jak te krawędzie wyglądały :(.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.