Skocz do zawartości

Lądownik Księżycowy LEM


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Właśnie skleiłam swój drugi model plastikowy!!!!

Jeśli ktoś chce rzucić okiem na pierwszy to zapraszam http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=2235&start=0

Model, o którym chce powiedzieć to lądownik księżycowy firmy AIRFIX 1:72.

th_arfx3013.jpg

 

Model wymagał wiele poprawek. Oryginalny wydaje się być wolną wariacją na temat i daleko mu do oryginału. Jak widać na zdjęciach musiałam szpachlować, szpary dochodziły do kilku milimetrów.

th_IMGP4006.jpg th_IMGP4003.jpg

 

Instrukcja praktycznie w ogóle nie zawiera wskazówek odnośnie malowania. I tutaj okazała się niezastąpiona pomoc pewnych dwóch fanatyków lotów kosmicznych. Szczególne podziękowania dla Barta i Jarka - dzięki Chłopaki

Oni to dostarczyli mi mnóstwo zdjęć, które zmotywowały mnie do dalszej, wytężonej pracy. Jak widać na załączonych zdjęciach "malowanie" modelu polega na oklejaniu go różnokolorowymi foliami.

 

th_IMGP4022.jpg th_IMGP4018.jpg th_IMGP4008.jpg

 

Najwięcej pracy wymagało prawidłowe zamocowanie deflektorów przy dyszach silników korekcyjnych, ponieważ w zestawie były połączone razem (sic!). Po ich odcięciu sama dorobiłam zamocowanie z drutów.

Druciki, które widzicie przy podporach lądownika to czujniki odległościowe, które podczas lotu zwisały swobodnie.

 

th_IMGP4029.jpg th_IMGP4027.jpg

 

Dla dobra modelarstwa poświęciłam się i zjadłam całe opakowanie Ferrero Roche, których opakowanie wręcz idealnie pasowało na gablotę.

Akurat w tej chwili model znajduje się na Festiwalu Modelarskim w Bytomiu.

 

th_IMGP4030.jpg th_IMGP4023.jpg

 

Pozdrawiam

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się, rzadko widuje się na forach tego typu modele

bardzo sprytny pomysł na "malowanie"

a już gablotka rewelacyjna, podkreśla kosmiczny charakter modelu, brawo!

 

pozdrawiam, Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazję przyjrzeć się lądownikowi z bliska - wspaniały model grtuluję wyróżnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za gratulacje. Mój pierwszy plastikowy festiwal modelarski zmotywował mnie do dalszej, której wyniki będę starała się umieszczać na forum.

Model starałam się zbliżyć do oryginału jak najbardziej. Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat ciekawostek astronautycznych to zapraszam do śledzenia blogu Jarka Juszkiewicza z Polskiego Radia Katowice

http://www.spacedemo.com/

 

Pozdrawiam Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyglądał bardzo naturalnie-cieszy kolejna Ładna przedstawicielka w naszym gronie.Gratuluję pomysłu na oklejanie folią Myślę,że kolejne lądowanie modułu LEM w Będzinie-gdzie serdecznie zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.