Jump to content

Agnieszka

Members
 • Content Count

  170
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Agnieszka last won the day on July 5 2019

Agnieszka had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

Personal Information

 • Location
  Katowice
 • Interests
  astronautyka, akwarystyka morska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciekawa wersja Herculesa: https://www.aviationmegastore.com/?action=prodinfo&parent_id=&art=168062
 2. W najnowszym katalogu Trumpka na 2020-2021jest zapowiedź Tripitza w 1:200.
 3. Koszty wysyłki są z niewiadomych przyczyn bardzo wysokie. Ja byłam bezpośrednio u producenta. Mieszka w Ostrawie naprzeciw ZOO. Przesympatyczny człowiek. Totalny fanatyk astronautyki i modelarstwa.
 4. Ruszyła już oficjalna strona. http://www.deagostini.com/minisites/pl/kolekcja/mig29/ Będzie od 15go w kioskach. A to oznacza, że po edycji testowej okazało się, że są chętni. Tutaj widać pierwsze 41 numerów. Ciekawe ile częśći poświęcono na wewnętrzną strukturę, której atak nie będzie widać. https://forum.deagostini.ru/viewtopic.php?f=228&t=1016 Zanim zaczniemy marudzić na koszty i wygląd, pamiętajmy, że nie są to "modele" dla modelarzy tylko dla rodziców, dziadków, którzy chcą aby ich dzieciak się czymś zajął. Największy problem to długość tych kolekcji. Wiele młodych ludzi po początkowym zapale, zmienia zainteresowania, gubi części i rezygnuje. Szkoda, że po edycji testowej, nawet w USA nie ruszyła kolekcja z lądownikiem LEM 😞
 5. Właśnie pojawił się Tytanic 1:200 Tumpka. http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=3491&l=en Co ciekawe zestaw z dołączonym oświetleniem LED. Uważam, że w przypadku pasażerów to bardzo fajna rzecz.
 6. To jak już jesteśmy przy atrakcjach Jaworzna to ja chciałam ze swej strony polecić kolejne malownicze miejsce - Park Gródek. https://www.facebook.com/parkgrodek/ Pięknie położone wśród kamieniołomów jeziora z lazurową wodą, kładkami do spacerowania i.t.p.
 7. W DeA pod względem ceny jest stabilnie. Do końca edycji cena jest stała. A z drugiej strony gdyby kupić model Trumetera w tej skali i wszystkie możliwe dodatki do niego + farby + dorobić całą elektronikę, mechanikę, przekładnie to wyszłoby podobnie.
 8. Wiadomo, że to nie replika, ale na prawdę czy musimy zawsze marudzić na każdy model ? Czy nie możemy trochę wyluzować i potraktować modelarstwo jaką fajną zabawę, aby mieć ciekawy model ? W każdym razie wrażenia po pierwszym numerze. Elementy bardzo masywne i solidne, strach pomyśleć ile będzie ważył cały model. Co ciekawe detale wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciach. Deskowanie pokładu delikatnie pocieniowane, a łączenia sekcji są naprawdę minimalne. Ale..., z części metalowej kadłuba z linii bocznej częściowo była złuszczona farba, a pokład nie pasował do części kadłuba, szczeliny były na 2 mm przy kluzach kotwicznych ! Kupiłam szybko drugi zestaw w innym kiosku i wszystko OK i pasuje ! Model trzeba więc składać na bieżąco i wszystkie usterki zgłaszać wydawcy i wymieniać. Ilość funkcji oszałamiająca, ciekawe jak będzie wyglądał pilot. Jest to też idealny model do przerobienia na RC.
 9. Jest już oficjalna strona. Nie sądziłam, że tak szybko ruszy edycja polska. Cena zabójcza, ale dostajemy chyba z kilkanaście silników, diody, światłowody, głośnik i.t.p. https://bismarck-kolekcja.pl/ Malowanie z 1941 roku: https://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941rheinubung.html A konkurencja nie śpi i w najbliższym tygodniu rusza nowy, piękny galeon z Deagostini: https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/zbuduj-model-soleil-royal/
 10. Które z modeli polecacie ? Czy są to tylko przepaki. Np.: https://hlj.com/1-700-scale-ijn-ise-full-hull-special-hsgch113 https://www.scalemates.com/kits/fujimi-42185-ise--957232
 11. Dziś mija dokładnie 41 rocznica lądowania kapsuły misji Sojuz 30 z Mirosławem Hermaszewskim na pokładzie. Uczestnicząc w programie Interkosmos, Polska jako 4 naród na świecie umieściła swojego obywatela na orbicie Ziemi. Pozwoliłam się odkurzyć mój stary projekt i zaprezentować model żywiczny czeskiej firmy NewWare. Miałam przyjemność osobiście spotkać i konsultować model z samym kosmonautą, który złożył mi autograf na instrukcji. Udałam się też do Muzeum Wojska Polskiego na Sadybie, gdzie wykonałam dokumentację fotograficzną oryginalnej kapsuły. https://turystyka.wp.pl/muzeum-polskiej-techniki-wojskowej-w-forcie-czerniakowskim-w-warszawie-6043969124033665g/21 Model wymagający głównie pod względem malowania i nanoszenia charakterystycznych śladów po przejściu przez atmosferę. Dodałam odpowiednie kable i liny mocujące spadochron. Przy okazji zapraszam na wystawę z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu w Bibliotece Śląskiej w Katowicach gdzie mam przyjemność prezentować wykonane przeze mnie specjalnie z tej okazji modele. Szkoda, że modele tzw. Real Space są tak niszowe w Polsce. Tym bardziej, że na rynku jest bardzo dużo modeli i dodatków do nich. Nigdy nie wiem w jakiej kategorii prezentować je na konkursach. A teraz zapraszam go galerii: Agnieszka
 12. W kilku krajach Hachette wypuściło nową wersję Bismarcka 1:200 https://bismarck-bauen.de/ Właściwie to nowy model z metalowym kadłubem i mnóstwem multimedialnych bajerów. Pojawiła się u nas edycja testowa: https://www.facebook.com/pg/DodatkiWkiosku-354052384674958/photos/?tab=album&album_id=2310541462359364&__tn__=-UC-R Wiadomo jak to w tego typy wydawnictwach, że z punktu widzenia modelarza to tragedia, ale może komuś się spodoba. Zachęcam aby wszyscy chętni też złożyli zamówienia, wówczas będzie większa pewność, że pojawi się pełna wersja. Prenumeratę można złożyć telefonicznie: 22 48 75 333 lub mailowo: bok@hachette.com.pl Tu można zobaczyć zawartość kolejnych numerów: https://bismarck-bauen.de/vorschau/ A tu przykładowa relacja: https://www.youtube.com/watch?v=Y0FtTbglyWI
 13. Od niepamiętnych czasów nowy SR-71 i to w 1:48 ! https://www.facebook.com/hypersonicmodels/
 14. Ukazał się pierwszy numer składanki z Deagostini MIG-29 w polskich barwach w skali 1:24, a dokładnie malowanie egzemplarza 26370 z 1 pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa". https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/mig29/ Edycja chyba testowa, bo na głównej stronie DeA ani ich FB nic nie ma. Składa się przyjemnie, a zastosowany odlew metalowy chyba grubszy niż w oryginale 😉 Fajnie prezentuje się też gablota, za którą trzeba dopłacić 5 zł do każdego numeru. W rosyjskiej edycji wychodziło 120 numerów.
 15. Do An-224 idealnie będzie pasował Buran w 1:144 firmy ARK. https://www.britmodeller.com/forums/index.php?/topic/235033245-1144-buran-spacecraft-by-ark-models-test-modelspruesbox-art-release-december-2018-soyouz-set-from-armata-factory/ Do tej pory była jedynie dostępna żywica kiepskiej jakości.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.