Jump to content

Agnieszka

Members
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Agnieszka last won the day on July 5 2019

Agnieszka had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

Personal Information

 • Location
  Katowice
 • Interests
  astronautyka, akwarystyka morska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witajcie. Mam bardzo nietypowe pytanie. Czy ktokolwiek z was orientuje się w jakim kolorze było oświetlenie wnętrza pancerników? W modelu Bismarcka z Hachette: https://bismarck-kolekcja.pl/ Mostek oświetlony jest jaskrawo białymi diodami. Coś mi to nie pasuje. Rozumiem, że reflektory sygnałowe dawały białe światło, ale chyba we wnętrzach stosowano zwykłe żarówki o ciepłym świetle, więc raczej powinien być odcień lekko żółtawy. Co o tym sądzicie, jak będzie to najlepiej wyglądało? pozdrawiam Aga
 2. Tak na marginesie to wspaniały wątek, przybliżający historię modelarstwa i publikacji lotniczych. Przeszukałam z mężem naszą biblioteczkę i znalazłam jeszcze kilka pozycji, które chyba nie były opisywane. "Na podbój lotnictwa" z 1957 roku. Bardzo bogato ilustrowana historia lotnictwa z ogromną ilością zdjęć i szkiców w okresu pionierskiego lotnnictwa. Jest to chyba jedyna pozycja w j. polskim, która tak szeroko porusza ta tematykę. Jeżeli się mylę proszę o info. Z serii "1000 słów o..." była też pozycja o modelarstwie, oraz jeszcze 2 pozycje.
 3. Na początku lat 90tych pojawiło się też czasopismo Lotnictwo Aviation International. Cena ok 25000 zł 😉 W kilku numerach opisane zostały potyczki polskiego przemysłu lotniczego z projektem samolotu szkolnego "Skorpion". Co ciekawe, w czasach PRL narzekano, że polską myśl techniczną torpeduje ZSRR, a w nowych czasach też nie mogliśmy skonstruować całkowicie polskiego samolotu bo przeszkadzało w tym USA. W każdym numerze był też kącik modelarski, który prowadził Krzysztof Wegner. A opisywano głównie modele z waku formy.
 4. Dziś mija 50 lat od pamiętnej awarii na statku kosmicznym Apollo 13. Postanowiłam przerobić zestaw firmy Dragon 1101 tak aby odzwierciedlał stan statku po wybuchu zbiornika tlenu wywołanego poprzez zwarcie w instalacji mieszacza. Na podstawie niewyraźnych zdjęć wykonanych przez astronautów oraz stopklatek z filmu Apollo 13 przeanalizowałam, który panel obudowy modułu serwisowego CSM odpadł i co tam było w środku. Idealnym źródłem szczegółów budowy wewnętrznej i szczegółów konstrukcji są publikacje wydawnictwa Haynes, które specjalnie zakupiłam. Przy pomocy profili, drucików, opakować po lekach, koralików i.t.p. wykonałam całkowicie od podstaw przedział ze zbiornikami tlenu oraz ogniwami paliwowymi. Co do modułu lądownika, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmieszczenie odpowiednich kolorów paneli zewnętrznych jak również odcieni folii termicznych. W każdej misji Apollo były one inne. Całość nałożyłam na dwie pomalowane metalowe rurki, gdyż oryginalna podstawka jest za mało stabilna. Nakleiłam na nią naszywkę z misji Apollo 13.
 5. Ciekawa wersja Herculesa: https://www.aviationmegastore.com/?action=prodinfo&parent_id=&art=168062
 6. W najnowszym katalogu Trumpka na 2020-2021jest zapowiedź Tripitza w 1:200.
 7. Koszty wysyłki są z niewiadomych przyczyn bardzo wysokie. Ja byłam bezpośrednio u producenta. Mieszka w Ostrawie naprzeciw ZOO. Przesympatyczny człowiek. Totalny fanatyk astronautyki i modelarstwa.
 8. Ruszyła już oficjalna strona. http://www.deagostini.com/minisites/pl/kolekcja/mig29/ Będzie od 15go w kioskach. A to oznacza, że po edycji testowej okazało się, że są chętni. Tutaj widać pierwsze 41 numerów. Ciekawe ile częśći poświęcono na wewnętrzną strukturę, której atak nie będzie widać. https://forum.deagostini.ru/viewtopic.php?f=228&t=1016 Zanim zaczniemy marudzić na koszty i wygląd, pamiętajmy, że nie są to "modele" dla modelarzy tylko dla rodziców, dziadków, którzy chcą aby ich dzieciak się czymś zajął. Największy problem to długość tych kolekcji. Wiele młodych ludzi po początkowym zapale, zmienia zainteresowania, gubi części i rezygnuje. Szkoda, że po edycji testowej, nawet w USA nie ruszyła kolekcja z lądownikiem LEM 😞
 9. Właśnie pojawił się Tytanic 1:200 Tumpka. http://www.trumpeter-china.com/index.php?g=home&m=product&a=show&id=3491&l=en Co ciekawe zestaw z dołączonym oświetleniem LED. Uważam, że w przypadku pasażerów to bardzo fajna rzecz.
 10. To jak już jesteśmy przy atrakcjach Jaworzna to ja chciałam ze swej strony polecić kolejne malownicze miejsce - Park Gródek. https://www.facebook.com/parkgrodek/ Pięknie położone wśród kamieniołomów jeziora z lazurową wodą, kładkami do spacerowania i.t.p.
 11. W DeA pod względem ceny jest stabilnie. Do końca edycji cena jest stała. A z drugiej strony gdyby kupić model Trumetera w tej skali i wszystkie możliwe dodatki do niego + farby + dorobić całą elektronikę, mechanikę, przekładnie to wyszłoby podobnie.
 12. Wiadomo, że to nie replika, ale na prawdę czy musimy zawsze marudzić na każdy model ? Czy nie możemy trochę wyluzować i potraktować modelarstwo jaką fajną zabawę, aby mieć ciekawy model ? W każdym razie wrażenia po pierwszym numerze. Elementy bardzo masywne i solidne, strach pomyśleć ile będzie ważył cały model. Co ciekawe detale wyglądają znacznie lepiej niż na zdjęciach. Deskowanie pokładu delikatnie pocieniowane, a łączenia sekcji są naprawdę minimalne. Ale..., z części metalowej kadłuba z linii bocznej częściowo była złuszczona farba, a pokład nie pasował do części kadłuba, szczeliny były na 2 mm przy kluzach kotwicznych ! Kupiłam szybko drugi zestaw w innym kiosku i wszystko OK i pasuje ! Model trzeba więc składać na bieżąco i wszystkie usterki zgłaszać wydawcy i wymieniać. Ilość funkcji oszałamiająca, ciekawe jak będzie wyglądał pilot. Jest to też idealny model do przerobienia na RC.
 13. Jest już oficjalna strona. Nie sądziłam, że tak szybko ruszy edycja polska. Cena zabójcza, ale dostajemy chyba z kilkanaście silników, diody, światłowody, głośnik i.t.p. https://bismarck-kolekcja.pl/ Malowanie z 1941 roku: https://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941rheinubung.html A konkurencja nie śpi i w najbliższym tygodniu rusza nowy, piękny galeon z Deagostini: https://www.deagostini.com/pl/kolekcja/zbuduj-model-soleil-royal/
 14. Które z modeli polecacie ? Czy są to tylko przepaki. Np.: https://hlj.com/1-700-scale-ijn-ise-full-hull-special-hsgch113 https://www.scalemates.com/kits/fujimi-42185-ise--957232
 15. Dziś mija dokładnie 41 rocznica lądowania kapsuły misji Sojuz 30 z Mirosławem Hermaszewskim na pokładzie. Uczestnicząc w programie Interkosmos, Polska jako 4 naród na świecie umieściła swojego obywatela na orbicie Ziemi. Pozwoliłam się odkurzyć mój stary projekt i zaprezentować model żywiczny czeskiej firmy NewWare. Miałam przyjemność osobiście spotkać i konsultować model z samym kosmonautą, który złożył mi autograf na instrukcji. Udałam się też do Muzeum Wojska Polskiego na Sadybie, gdzie wykonałam dokumentację fotograficzną oryginalnej kapsuły. https://turystyka.wp.pl/muzeum-polskiej-techniki-wojskowej-w-forcie-czerniakowskim-w-warszawie-6043969124033665g/21 Model wymagający głównie pod względem malowania i nanoszenia charakterystycznych śladów po przejściu przez atmosferę. Dodałam odpowiednie kable i liny mocujące spadochron. Przy okazji zapraszam na wystawę z okazji 50 rocznicy lądowania na Księżycu w Bibliotece Śląskiej w Katowicach gdzie mam przyjemność prezentować wykonane przeze mnie specjalnie z tej okazji modele. Szkoda, że modele tzw. Real Space są tak niszowe w Polsce. Tym bardziej, że na rynku jest bardzo dużo modeli i dodatków do nich. Nigdy nie wiem w jakiej kategorii prezentować je na konkursach. A teraz zapraszam go galerii: Agnieszka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.