Skocz do zawartości

Nissan 350Z Track 1/24 Tamiya


siczus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako zapalony miłośnik lotnictwa po niezbyt udanym starcie z revellowskim F-14 dla rozluźnienia podziwiałem przedstawiane tu autka i postanowiłem coś podziałać i w tej kategorii. Jakiś czas temu zakupiłem owy model (oczywiście z paroma innymi co by sie nie rozdrabniać). Prace defakto mozolnie ale ruszyły na początku tygodnia po podpatrzeniu paru rzeczy.

 

Ok wracając do modelu.

 

Będzie on praktycznie prosto z pudełka, znikną jedynie znaczki gdyż unikam kalek jak ognia ;D . Model traktuje jako "poligon doświadczalny" dla moich umiejętności i innych różnych dziwnych zdolności

 

Obecny etap prac to malowanie kasty (schnie 3cia warstwa) podobnie jak kolega kuba2507 kolorem nissana bn3 bziukanym z puchy.

 

Foty niestety dopiero jutro z braku małpki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mat , czy dopiero baza ?

To jest efekt malowania farbami typu nitro bezpośrednio na plastik - rozcieńczalniki farby rozpuściły plastik, który pomarszczył się...

Aby to uratować trzeba przeszlifować całość, pokryć podkładem i jeszcze raz pomalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za szybko dałem warstwe 4 bez szlifu.

Za szybko i chyba za dużo farby - a przy okazji - jaką farbą malowałeś - mam na myśli firmę - nie kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, gdy zobaczyłem zapadnięte linie łączenia form. Te farby są bardziej agresywne niż zwykłe farbki modelarskie - warstwy farby muszą być cienkie i trzeba je kłaść jako tzw. półmokre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed położeniem podkładu Motipa obleciałem kaste papierkie 2000 , poszedł podkład i po 2ch dniach cienka warstwa koloru, po dobie zrobiłem szlif i umyłem całość. Az do wczoraj tj 3 i 4 warstwy tak to wyglądało. Przeglądałem na forum tematy by mieć jakieś pojecie o malowaniu z puchy trafiłem na taką wypowiedź kolegi Serka

Ja to robię następująco > Podkład (słyszałem, że podkłady pod lakier na samochodach są jak najabrdziej zbliżone do lakieru oryginalnego ) > 1 warstwa lakieru ( odczekać 1h) > 2 warstwa lakieru > czekam ponad dobę > jadę papierkiem wodnym 2000 moczonym w wodzie > czekam ok 12h > 3 warstwa lakieru > czekam 1h > 4 warstwa lakieru > czekam ok doby > i znowu papierek wodny tylko, że tym razem 2500 w wodzie > czekam ok 5h > poalerka pastą lekkościerną nabłyszczającą > i na koniec woskuje. - Efekt powalający

 

i coś mnie tak podkusiło :asd

 

Obecnie szlifuje ( na mokro 1500 sporadycznie a głównie 2000) to moje "coś" i jakoś idzie, w paru miejscach dobiłem sie do podkładu a w jednym nawet dalej . Z racji iż za chwilę wychodzę dokończę jutro i wrzucę jpg.

Na chwilę obecna jestem otwarty na wszelkie sugestie i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mgiełka pomoże? Aby zlikwidować zapadnięte linie łączenia form i wżery

sdc10363.jpg

trzeba je zaszpachlować i przeszlifować a następnie podkład i mgiełki farby - inaczej raczej nic z tego nie będzie - tylko się napracujesz. Przy okazji możesz pogłębić linie podziałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam maluje lakierami samochodowymi. I musze przyznac ze na poczadku nie jest latwo.... Nawet jak dasz podklad to Ci nic on nie da bo lakier samochodowy go rozpusci. Po drugie malowales nierozcienczona farba w mieszalini powinienes kupic dodadkowo rozcienczalnik je sie rozciencza 1:1. A po trzecie jezeli malujesz samochodowkami i nie chcesz zeby cos takiego sie stalo to musisz zrobic najpierw bardzo delikatny ''film'' lakieru na bazie pierwszy w liniach podzialu, potem na calej budzie a dopiero potem mozesz dac pierwsza mokra warstwe. Aaaaaa zapomnial bym prawie lakierow bazowych sie nie szlifuje one sie tak laknie klada ze nie ma potrzeby szlifowania ich. Co niestety w nim przypadku sie nie zdarzylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie iż nie będzie to spacerek po parku...

 

Po drugie malowales nierozcienczona farba w mieszalini powinienes kupic dodadkowo rozcienczalnik je sie rozciencza 1:1.

 

Ja mam to nabite w puszce, no chyba ze lepiej brać zanim zapuszkuje i kłaść z aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kastę przejechałem papierem 1500 a następnie 2000. Coś tam znikło, pozostało jeszcze parę miejsc do poprawki.

 

sdc10372j.jpg

sdc10373r.jpg

sdc10387v.jpg

 

i największy problem

sdc10386g.jpg

 

jak widać podrapałem się do gołej "blachy"

 

Mam doszlifować resztę i psiknąć delikatnie kolorem czy też podkład i 2-3 warstwy koloru tym razem naprawdę delikatne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.